Jitka Kolmanová

„Říká se, že jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete. A co se týká dovolené na vlnách, platí to podle mého názoru dvojnásob. Ať už se vydáte objevovat říční kanály do Francie, malebné ostrůvky Karibiku, na plavbu kolem světa nebo na expedici na severní pól, pravděpodobně to bude nejlepší cesta vašeho života. Pro inspiraci jsem vybrala nejzajímavější plavby. Kam se vydáte, záleží jen na vás."

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Ultimátní výprava: Expedice na Severní pól

 

Pokud máte srdce dobrodruha a sbíráte autentické zážitky, pak si rozhodně nenechte ujít příležitost vyplout na ruském jaderném ledoborci 50 Years of Victory. Až budete na lodi prorážet led, prozkoumávat pobřeží na Zodiacu nebo z oken helikoptéry sledovat mrože, velryby, tuleně a lední medvědy, létat horkovzdušným balonem či se otužovat v Severním ledovém oceánu, budete si připadat jako v jiném světě. A když vám bude přát počasí, můžete prozkoumat také nejsevernější část Evropy, Zemi Františka Josefa. O ledovém království vám více prozradí polární experti z řad vědců, historiků a zoologů, kteří jsou součástí expedice. Plavba se koná vždy v létě ve dvou termínech, když je nejtenčí led.

Indonéská Odyssea: Ostrov draků a božské manty

 

Prozkoumejte tajuplné ostrůvky Malých Sund v provincii Nusa Tenggara! Zažijte blízké setkání s nejmohutnějším ještěrem světa varanem komodským na vulkanickém ostrově Komodo či souostroví Raja Ampat a objevujte svět pod hladinou na místech, kde se druží manty a další obyvatelé oceánu. Trasu vaší plavby vám upraví kapitán na přání a na výběr máte ze dvou romantických lodí: na luxusní plachetnici Amandira s kapacitou až deset osob si budete připadat jako piráti sedmi moří, zatímco plující vila Amanikan pro šest osob vám poskytne absolutní komfort. Mimochodem Amandiru ručně vyrobili lidé z kmene Konjo ve stylu tradičního křižníku pinisi.

Objevitelská pouť: Plavba kolem světa

 

Prožijte plavbu svého života na palubě lodi Silver Whisper! Nechte se zlákat rozmanitostí vůní, barev a chutí různých kultur a houpejte se na vlnách snů Willyho Foga. Ovšem vy, narozdíl od Willyho, poplujete celých 132 dnů a zakotvíte v 52 přístavech ve 31 zemích. Silver Whisper v sobě snoubí dokonalé služby a možnosti velkého resortu, kouzlo butikového hotelu a požitek z plavby v luxusní kajutě s privátní terasou, výhledem na moře a komornou. Až za sebou necháte Golden Gate v San Franciscu, zažijete tropický ráj Francouzské Polynésie, objevíte svět protinožců na Novém Zélandu a v Austrálii, podlehnete kouzlu Indonésie a Japonska, neodoláte svodům Malediv a Seychel, zamilujete se do africké divočiny a nakonec znovu objevíte krásy západní Evropy…

Francouzská romantika: Plezír na řece

 

Poslouchejte jemné šumění šampaňského na palubě exkluzivní lodi, brouzdejte sluncem zalitými vinicemi a ochutnejte nejlepší ročníky lokálního vína. Nechte se očarovat malebným průplavem Canal du Midi, který patří na seznam světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte středověké pevnostní město Carcassone... Na palubě Belmond Alluette můžete nerušeně rozjímat zatímco vám šéfkuchař připraví delikatesy z čerstvých ingrediencí. Až zatoužíte po souši, můžete se projet na kole, zahrát si golf či petanque, nebo se proletět horkovzdušným balonem. Plavební kanál mezi Carcassone a Béziers vám dá ochutnat pravou francouzskou nonšalantní pohodu.

Poklady Patagonie: Expedice do krajiny divů

 

Vydejte se do jednoho z unikátních míst na Zemi, nejjižnějšího cípu amerického kontinentu. Patagonie, obklopená pyšnými vrcholky And, nabízí národní parky, tichomořské fjordy, majestátné ledovce i exotickou faunu a flóru. Čtrnáctidenní plavba podél fjordů vám poskytne dechberoucí výhledy. Z paluby luxusní lodi uvidíte kromě nedotčené přírody také tučňáky, sviňuchy i lachtany. Plavba začíná v malebném městě Valparaiso. Poté, co si prohlédnete autentickou vesničku Quemchi, se vydáte podél chilských fjordů a projedete se jedněmi z nejkrásnějších kanálů na světě, které vás dovedou až k majestátním ledovcům. Na souši vás ohromí národní park Torres del Paine, který samozřejmě patří mezi rezervace UNESCO. Až projedete kolem mýtického mysu Horn, vylodíte se v Ushuaia, nejjižnějším městě světa…

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.