Pozorování goril horských ve Rwandě

Zážitky Safari

Setkání s nimi se řadí k ultimátním zážitkům. Pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí rozechvěje vaše emoce, dostat se do blízkosti ohrožené gorily horské je ale prožitek z jiného světa.

1450x674 cover Pozorování goril horských ve Rwanda

 

Ultimátní zážitek, který si budete pamatovat celý život

Až budete stoupat příkrými svahy Virungy v doprovodu strážců parku, slunce bude střídat déšť, budete unavení a zpocení a srdce vám bude bušit z nadmořské výšky, tak seberte všechny síly a šlapejte dál! Půjdete za snem milionů lidí této planety, kteří ho nikdy neprožijí. A vy budete k tomu svému na dosah ruky.

Nechte se inspirovat tímto itinerářem. My vám připravíme ten váš vlastní na míru a naplánujeme váš pobyt do posledního detailu tak, abyste o nic nepřišli. To, co tu zažijete, si totiž budete pamatovat celý život.

1. den: Přílet do Afriky – Kigali

První den pojedete krátkou 20minutovou jízdou z letiště Kigali International do centra tohoto nejčistšího města Afriky a zároveň největšího města ve Rwandě. Je obklopeno vysokými horami, z nichž největší je hora Kigali. Ubytujete se v jednom z nejlepších hotelů Kigali Mariott a zbytek dne strávíte prozkoumáváním úžasných historických a kulturních míst nebo si jednoduše odpočinete a užijete si hotelového zařízení.

1 Kigali Marriott Hotel kglmc-pool-0026-hor-wide

 

2. den: Prohlídka města Kigali & Národní park Volcanoes

Tento den začnete prozkoumáním historie a kultury města, například prohlídkou Památníku genocidy v Kigali, galerie umění a galerie stylové africké obuvi a oděvů. Po obědě se přesunete do národního parku Volcanoes, kde je na ploše 160 5 z 8 sopek tohoto pohoří (Karisimbi, Bisoke, Muhabura, Gahinga a Sabyinyo) a kde se ubytujete ve Virunga Inn. Tato cesta zabere 3 hod., po kterých si opět odpočinete a užijete hezký večer.

2 Virunga Inn about-1

 

3. den: Zlaté opice & Národní park Volcanoes

Dnes se vydáte deštným a bambusovým lesem prozkoumat pohoří Virunga, sopečný masiv, kde žijí živelné zlaté opice, kterým se také někdy přezdívá “modré“. Po krátké instruktáži od průvodců se je s nimi vydáte hledat, a protože jsou obecně aktivnější než gorily, tak je můžete sledovat hodinu v pohybu a ve svém přirozeném prostředí, jak se přesouvají za potravou. Po návratu na základnu přichází na řadu už jen odpočinek.

3 Zlaté opice & Národní park Volcanoes

 

4. den: Národní park Bwindi

Až si vychutnáte snídani, vydáte se do Národního parku Bwindi v Ugandě. Cestou, při projíždění po klikatých cestách na jihu Ugandy, si uděláte spoustu nádherných fotek a do Bwindi dorazíte včas na oběd nebo si užijete po cestě piknik.

5 Národní park Bwindi-1

 

5. den: Trekking za gorilami & výlet k vodopádům

Hned po snídani se vydáte do sídla parku, kde dostanete povinnou instruktáž, obdržíte hůl s maskou a vyrazíte za gorilami přibližně 4hodinovou procházkou Bwindiským lesem. Během cesty spatříte i různé další druhy primátů, pozoruhodné druhy stromů, barevné ptáky a motýly, než narazíte právě na gorily horské. Věřte nám, že to bude nezapomenutelná hodina vašeho života, kdy je budete moci pozorovat a při jejich každodenních rutinách si je samozřejmě i vyfotit.

Po tomto životním zážitku se vrátíte do lodge, kde si odpočinete, a poté se s průvodcem ještě můžete vydat na přibližně 3 hod. dlouhý příjemný výšlap k dechberoucímu vodopádu Munyaga.

4 Pozorování goril horských ve Rwanda-1

 

6. den: Queen Elizabeth-Ishasha – Lvi a divoká příroda v luxusním kempu

Dnes vstanete opravdu brzy ráno a po snídani se vydáte do jižního sektoru Ishasha za lvy, kteří nejraději tráví dlouhé líné dny dřímáním v krásných fíkových stromech nebo číháním na antilopy, které se zatím v klidu pasou po planinách. Národní park Queen Elizabeth je známý svou bohatou biodiverzitou, divokou přírodou a historií.

Dále vás čeká odpolední relaxace a pozorování západu slunce, doušek opojného koktejlu a krajina, na kterou se nezapomíná. Jistě jste už někde zahlédli obraz se zlatou krajinou, zlatou trávou a akáciové stromy. Přesně tento výhled tu čeká na vás – živý, nespoutaný a přímo z vašeho luxusního kempu.

6 Queen Elizabeth-Ishasha – Lvi a divoká příroda v luxusním kempu volcanoes-safaris-10-day-uganda-safari-tree-climbing-lion-1

 

7. den: Kasenyi, mini safari a plavba lodí

Dnes se vydáte do severní části Národního parku Queen Elizabeth na mini safari, kde uvidíte třeba lvy, leopardy, africké buvoly, ugandské koby, hrochy, krokodýly nilské a fascinující rozmanitost ptáků, jako jsou africký rybák, pelikáni a mnoho dalších.

Následuje přesun do lodge, oběd a odpolední plavba lodí po kanálu Kazinga, kde uvidíte různé druhy divokých zvířat, včetně hrochů, krokodýlů a někdy i buvolů a slonů, máte perfektní příležitost k pozorování afrických rybích orlů, velkých bílých a růžových pelikánů a někdy i člunozobců. Ubytování je zařízeno v Kyambura Gorge Lodge.

7 Kyambura Gorge Lodge kyambura-lodge-loop-frame-1-1-1

 

8. den: Lvi & Národní park Kibale

Tento den vaší dobrodružné cesty vás čeká opět něco jedinečného. Brzy ráno, ještě před snídaní, pro vás přijede řidič, s nímž vyrazíte za novým dobrodružstvím – trasováním lvů v Národním parku Queen Elizabeth, což je zážitek, který se nabízí pouze zde. Pod odborným vedením výzkumných pracovníků se pustíte do stopování. K tomuto účelu se využívá speciální technika a vysílačky umístěné na obojcích lvů. Tato unikátní metoda vám umožní opustit vyšlapané cesty a podle signálů se vydat přímo k lvím predátorům, kde můžete na vlastní oči spatřit majestátnost jejich hrdosti. Po tomto nezapomenutelném zážitku se vrátíte do vaší lodge, kde na vás bude čekat bohatá snídaně.

Následně se vypravíte do dalšího kouzelného místa – Národního parku Kibale, zeleného srdce Ugandy, které se pyšní rovníkovým deštným pralesem v okrese Kabarole, na západě Ugandy. Cesta do Kibale vás povede kolem malebných kráterových jezer, rozprostírajících se v okolí parku. Navštívíte také místo známé jako "vrchol světa", které nabízí dechberoucí výhledy. Den zakončíte příjemným odpočinkem v Papaya Lake Lodge, kde na vás bude čekat večeře a pohodlné ubytování.

8 Papaya Lake Lodge papaya-pool-baner-1

 

9. den: Výlet za šimpanzy & návštěva místní komunity 

Poslední den v Kibale začíná instruktáží o pravidlech sledování mohutných šimpanzů, zatímco si vychutnáte snídani. Samotná výprava pak začíná v 8 hod. ráno s průvodcem, který vás ve volné přírodě ke komunitě šimpanzů povede ve skupině 6 osob. To zabere přibližně 3 hod. včetně 1 hod. strávené se šimpanzi v lese, kde si je můžete fotit nebo se třeba jen snažit porozumět jejich chování. Nezůstane ale jen u nich. Spatřit můžete i další primáty včetně opic colobus, opic l'hoest a kočkodanů, a také řadu ptáků a dalších obyvatel tohoto lesa.

Oběd se naservíruje v lodge a poté se přesunete do mokřadu Bigodi na další procházku přírodou. Mokřad Bigodi je velmi bohatý, žije zde 8 druhů primátů, přibližně 138 druhů ptáků a další savci a většinu z nich během procházky uvidíte.

Na závěr vás čeká návštěva nedaleké místní komunity, kde se dozvíte o místních obyvatelích, jejich jídlech, artefaktech, tradičních tancích a tradičním odívání. Poté se vrátíte do Papaya Lake Lodge na večeři a přenocování.

 
9 Papaya Lake Lodge papaya-lake-lodge-bar-1

 

10. den: Transfer k letišti Entebbe a odlet domů

 

10 Pozorování goril horských ve Rwanda-1

 

Tipy na další zážitky

Nejlepší lodge tanzanských safari

Nejlepší lodge tanzanských safari

Ke skvělým zážitkům ze safari patří i adekvátní ubytování. Tamní lodge jsme proto pro vás navštívili, a díky tomu vám nyní můžeme doporučit ty nejlepší z nich.

Objevte více
Dovolená v Zimbabwe, Zambii a Botswaně den po dni

Dovolená v Zimbabwe, Zambii a Botswaně den po dni

Podívejte se, jak by mohla vypadat vaše safari dovolená ve 3 zemích Afriky. Tu vaši ale připravíme přímo vám na míru a zařídíme vše potřebné pro vaši cestu.

Objevte více
Safari v Africe

Safari v Africe

Pohled na nespoutanou přírodu a divokou zvěř je opravdu úchvatným zážitkem. Inspirujte se našimi tipy na africké destinace, kde si safari náležitě užijete.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši cestu naplánujeme od A do Z a vše bude na míru. Neváhejte nás kontaktovat!“

Veronika Robin

Product Manager