Jihoafrická republika (JAR)

Afrika

Jihoafrická republika (JAR), země nekonečných cestovatelských možností

JAR je zemí překrásných pobřeží, rozmanitých chutí, divoké zvěře, zelených vinic a bohaté kultury. Atmosféru dobrodružných zážitků dokresluje dramaticky zvlněná krajina a mohutný oceán. V nejjižnějším koutu Afriky objevíte zemi nekonečných cestovatelských možností.

Při objevování západu Jihoafrické republiky narazíte na nespočet malebných městeček, na jejichž architektuře je znát evropský vliv. A aby toho nebylo málo, můžete se odreagovat na některém ze zdejších velmi kvalitních golfových hřišť.

 

Příroda

Obdivovatelé přírody si Jihoafrickou republiku zamilují. Je domovem více než 20 000 druhů rostlin a 200 velkých savců a pro milovníky safari je opravdovým rájem. Pro pozorování zvěře doporučujeme okolí Krugerova národního parku, neboť podmínky pro sledování jsou v řadě privátních rezervací lepší než v samotném parku. Uvidíte lvy, levharty, slony, nosorožce, zebry a antilopy. Velkou výhodou jsou rezervace bez výskytu malárie, například Madikwe Game Reserve, což dělá z Jihoafrické republiky výbornou destinaci pro rodinnou safari dovolenou.

Úžasnou přírodu objevíte v západní části země, zejména u pobřeží a v oblasti Winelands, která nabízí skvělý pohled na zajímavě zvlněnou krajinu. Ze silnice vedoucí podél pobřeží jsou úchvatné výhledy na moře a najdete tu spoustu vyhlídek, abyste mohli s autem zastavit a kochat se. Dramatické pohledy na Atlantik kontrastují se sytě zelenými vinicemi.

1032x554_JAR_shutterstock_148184165

 

Gastronomie

Jihoafrická kuchyně je do značné míry ovlivněna koloniální historií země a pocítíte v ní holandský, francouzský i indický vliv. Mezi místními pochoutkami tak nechybí různé světové pokrmy přejaté a poupravené zdejším obyvatelstvem. Doporučujeme vyzkoušet velmi populární bunny chow, kari podávané v bochníku chleba, nebo tradiční jihoafrický boerewors, zatočenou grilovanou klobásu z mletého kořeněného hovězího masa.

1032x554_JAR_shutterstock_162432668

 

Vybrané hotely


Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jihoafrická republika (JAR) patří mezi africké země s mírnějšími klimatickými podmínkami, v létě se teploty pohybují mezi 21 a 32 °C, v zimě mezi příjemnými 10 a 21 °C.“

Kristýna Kopečková

Travel Designer