Veronika Vaisová

"Civilizací takřka nedotčená příroda, nekonečná hvězdná obloha, prostě perfektní odpočinek od běžné rutiny. Zapomeňte na starosti a v klidu si vydechněte uprostřed bohem zapomenuté pustiny."

Veronika Vaisová, travel designer

 

V dnešní uspěchané době, kdy se na člověka valí informace, uzávěrky a business ze všech stran, je stále složitější jenom tak vypnout a na chvíli zapomenout na onen nikdy nekončící shon. Naši travel designeři pro vás však objevili místo, kde to možné je. Jde o unikátní projekt Three Camel Lodge, ve kterém si můžete vyzkoušet život mongolských nomádů.

Načítám

Three Camel Lodge je jedním ze zakládajících členů National Geographic Unique Lodges of the World, organizace sdružující jedinečné, ekologicky uvědomělé lodge po celém světě, které se soustředí na zachování tradiční kultury a přírody ve svém okolí.

Three Camel Lodge se nachází v Mongolsku, v srdci nekonečných horizontů pouště Gobi. Daleko od veškeré civilizace, bez telefonů a internetu. Zato však uprostřed nádherné panenské přírody. Ne nadarmo se také označují jako hotel pěti milionů hvězd. Noční oblohu zde totiž můžete sledovat i skrz stropní otvor luxusní jurty, z pohodlí vaší king size postele.

Jenom abyste si dokázali představit, kde vlastně tento lodge stojí. Nejprve doletíte do hlavního města Mongolska, Ulánbátaru, ze kterého pak buď pojedete osm hodin autem, či se přepravíte letadlem do Dalanzagdadu, odkud je to stále ještě hodinu a půl Land Cruiserem napříč pláněmi pouště Gobi. Naštěstí se přímo u lodge nachází přistávací plocha jak pro soukromá letadla, tak pro vrtulníky, tudíž se sem dostanete i výrazně pohodlněji.

Načítám

Na místě vás pak čeká 40 jurt, které jsou poněkud luxusněji vybavené než ty běžné nomádské, přesto se jedná o tradiční stany z plsti, kůže, plátna a dřeva. Každá jurta má vlastní koupelnu a několik z nich se hodí pro ubytování celé rodiny. Najdete tu také bar postavený ve stylu buddhistického chrámu, masážní jurtu, kde si můžete dopřát tradiční mongolskou masáž, a výtečnou restauraci Bulagtai, pro kterou je vyhrazen jeden velký stan.

A pak už nezbývá než se kochat nekonečnými pláněmi, krásnými výhledy a čerstvým vzduchem. Můžete však také využít jednu z mnoha nabízených exkurzí po okolí. Pokusíte se najít dinosauří fosilie v oranžově zářících Flaming Cliffs, projdete si národní park Gobi Gurvan Saikhan a údolí Yol, zvané údolí supů. Vyrazíte na písečné duny Hongoryn Els a můžete také navštívit údolí Khavsgait, kde se nachází velké množství prastarých nástěnných maleb.

Načítám

Nebo můžete Three Camel Lodge využít jen jako přestupní stanici na vaší cestě po Dálném východě. S naším partnerem v rámci asociace Traveller Made – Nomadic Expeditions – se totiž můžete podívat nejen po Mongolsku, ale i do Bhútánu, Číny, Tibetu i na Sibiř. A každou jednotlivou exkurzi připravíme na míru přímo vašim potřebám. Počínaje transferem helikoptérou, výběrem cesty, jídla a míst k přespání.

Jediné, co skutečně potřebujete, je trochu odvahy vydat se do neznáma, pohodlnou a pevnou obuv a hlavně dostatek kvalitního oblečení, protože počasí v poušti Gobi je nevypočitatelné, a kvůli tamní nadmořské výšce spíše chladnější. Proto je dobré podniknout tento dobrodružný výlet od května do října, kdy jsou teploty nejstálejší a nejpříjemnější.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.