Lyžování v Evropě

Destinace

Kochejte se výhledy na sněhem pocukrované vrcholky majestátních hor a zažívejte euforii z perfektních carvingových oblouků na dokonale manšestrově upravených sjezdovkách. Vyberte si pro nadcházející zimní sezónu jednu z nejlepších evropských lyžařských destinací a odpočiňte si v nádherném horském prostředí bez ohledu na to, zda patříte k začátečníkům nebo ke zkušeným lyžařům.

st. moritz view

 

St. Moritz

Svatý Mořic je nejdražším a nejluxusnějším lyžařským střediskem na světě. Jsou zde michelinské restaurace, přepychové hotely, krásné sjezdovky a vrtulníkem to není nikam daleko. Vrchol světa, jak se St. Moritz přezdívá, byl dvakrát dějištěm zimních olympijských her a dokáže uspokojit potřeby těch nejnáročnějších cestovatelů. A to jak v zimě, kdy chcete sjet na lyžích až k hotelovému baru, tak v létě, kdy si můžete zahrát golf v nadmořské výšce 1800 m. St. Moritz je také velmi oblíbenou destinací celebrit, královských rodin a všech ostatních, kteří si to mohou dovolit.

Sjezdovky: 231 km červených, 66 km modrých, 33 km černých

St. Moritz, Švýcarsko

 

Andermatt

Stejně jako kdysi slavného Goetha, i vás region Andermatt okouzlí. Leží v srdci švýcarských Alp a představuje perfektní destinaci pro milovníky přírody a zimních sportů. Z letiště v Curychu i Lucernu se sem jednoduše dostanete limuzínou, ubytujete se v luxusním chaletu a pak už stačí jen nasadit lyže a vyjet na bílé svahy. Čeká vás tu dostatek sněhu, dokonale upravené sjezdovky všech náročností a moderní lanovky, švýcarská pohostinnost a jedinečná gastronomie.

Sjezdovky: 50 km červených, 29 km černých, 22 km modrých

1032x554_Andermatt_Uri, Švýcarsko_shutterstock_99626216

 

Zermatt

Zermatt je nejvýše položený lyžařský resort v Evropě, který se táhne napříč dvěma zeměmi. Na zdejších svazích panují ideální podmínky po celý rok, takže je naprosto jedno, kdy dostanete chuť si zalyžovat. Je také domovem ikony Alp, majestátní hory Matterhorn, která se tyčí přímo nad střediskem. Nejen na něm můžete v letních měsících vyzkoušet své horolezecké umění.

Sjezdovky: 222 km červených, 74 km modrých, 61 km černých

1032x554_Zermatt Valley a Matterhorn Peak_Švýcarsko_shutterstock_254090041

 

Arosa

V Arose se nadýcháte úžasně čistého vzduchu, protože tady není téměř žádná doprava, a vysoko v horách si užijete spoustu slunce. Zasněžené bílé svahy lákají k nasazení lyží nebo snowboardu. Nebo se můžete projet na saních tažených psy. Luxusní ubytování s perfektním servisem a vlastní lanovkou vás nadchne. Třešničkou na dortu je zdejší lázeňské centrum Tschuggen Bergoase, které projektoval samotný Mario Botta a které se řadí mezi nejlepší wellness centra v Evropě.

Sjezdovky: 40 km červených, 27 km modrých, 3 km černých

1032x554_Arosa_kulm hotel_view

 

Tipy na další zážitky

Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
Legendy hlubokých moří

Legendy hlubokých moří

Kromě manty obrovské mohou potápěči na Maledivách narazit na největší druh žraloka na světě – žraloka velrybího.

Objevte více
Procházka kanadskými národními parky

Procházka kanadskými národními parky

Až do mraků se vypínají skalnaté štíty, z jejichž svahů do protáhlých údolí pomalu putují mocné ledovce. Bílá, modrá a zelená vytvářejí scenerie jako z pohádky.

Objevte více

Vybrané hotely

Kempinski Hotel Adriatic, Chorvatsko – Istria

Kempinski Hotel Adriatic, Chorvatsko – Istria

Zažijte první chorvatský pětihvězdičkový luxusní golfový a lázeňský resort na malebném pobřeží Jaderského moře, včetně privátních vil a soukromé pláže.

Objevte více
GRECOTEL Mandola Rosa, Řecko – Peloponés

GRECOTEL Mandola Rosa, Řecko – Peloponés

Luxusní 5* hotel Grecotel Mandola Rosa je ideální pro páry i rodinnou dovolenou. Nachází v nádherných zahradách situovaných nad mimořádně krásnou pláží.

Objevte více
Elounda Beach Hotel & Villas, Řecko – Kréta

Elounda Beach Hotel & Villas, Řecko – Kréta

Na jedinečném místě u vody zažijete pocit odpočinku ve vlastním ráji na mořském pobřeží s vynikajícími individuálními službami a celou řadou aktivit.

Objevte více
Elounda Bay Palace Hotel, Řecko – Kréta

Elounda Bay Palace Hotel, Řecko – Kréta

Oceněný luxusní resort v sobě spojuje kouzlo Kréty, jedinečnou pohostinnost a vyhlášenou úroveň individuálních služeb, které zaručují báječnou dovolenou.

Objevte více
Six Senses Rome, Itálie – Řím

Six Senses Rome, Itálie – Řím

V hotelovém resortu Six Senses v Římě se budete cítit jako doma díky autentickému italskému ubytování, které je oslavou tradic a epikurejských objevů.

Objevte více
Design Villa Utsu, Finsko – Laponsko

Design Villa Utsu, Finsko – Laponsko

Vydejte se za nezapomenutelnými zážitky do této vily, která nabízí dokonalou kombinaci luxusu a je skutečným mistrovským dílem, které vám vyrazí dech.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dobrodružství na Galapágách, Arktidě, Dubaji, kdekoliv. Podle vašeho přání připravím dokonalý zážitek.“