Co v Portugalsku vidět, kde se najíst, kde přespat a kam vyrazit za poznáním? Vydejte se s námi na spanilou cestu rozmanitým a krásným Portugalskem!

Obecně nejpopulárnějším regionem Portugalska je jeho jižní cíp, oblast Algarve. Přímořské podnebí, písečné pláže a přepychové resorty pro celou rodinu, v nichž se dostane perfektní péče každému hostu, od těch nejmenších až po ty nejstarší.

Algarve se tak stalo velmi oblíbenou destinací pro letní rodinnou dovolenou, protože je tu zkrátka dobře a výborně se o vás postarají. Například ve vskutku rozsáhlém resortu Martinhal Sagres, kde opravdu myslí na veškeré potřeby všech věkových kategorií. A dokonce se tu budete mít tak dobře, že možná ani nebudete chtít vyrazit za brány hotelu.

Načítám

Jenže k lákadlům prázdninového regionu Algarve, jako jsou moderní akvaparky a historická architektura, je nutné připočítat i kvalitní golf. Právě tady bylo v 19. století založeno nejstarší golfové hřiště v zemi Oporto Nibilick Club, které odstartovalo zdejší popularitu tohoto sportu.

Mezi desítkami nadstandardních hřišť, jako jsou např. Quinta de Cima, Oceanico či Palmares, vyniká golfový resort Monte Rei. V mnoha hodnoceních se pravidelně objevuje jako nejlepší v celém Portugalsku a vysoké příčky obsazuje i v evropském TOP TEN.

Mistrovské golfové hřiště Monte Rei se otevřelo veřejnosti teprve roku 2007 podle návrhu legendárního Jacka Nicklause. Jeho magickou přitažlivost si můžete vychutnat ve východní části Algarve, nedaleko letoviska Monte Gordo a španělské hranice. Lehce zvlněná krajina u říčky Rio Seco pokrytá četnými lesíky, hojnost slunečních paprsků a svěží větříky vanoucí od Atlantského oceánu jsou pro golf požehnáním.

Portugalsko toho však nabízí mnohem víc než jen plážovou dovolenou. Jedním z míst, které se určitě vyplatí během své návštěvy prozkoumat, je údolí řeky Douro. To je totiž tou nejdůležitější vinařskou oblastí Portugalska, je to rodiště portského vína, a navíc patří k nejmalebnějším krajinám, které v zemi můžete najít. Nemluvě o luxusních hotelech, které vám osladí váš zdejší pobyt.

Načítám

Jedním z nich je i Six Senses Douro Valley, který se nachází v nádherně zrenovovaném letním sídle z 19. století, zhruba hodinu a půl cesty z letiště v Portu, uprostřed údolí řeky Douro. Nabízí několik kategorií ubytování, od pokojů, přes suity až po vilu s bazénem. Najdete tu také šest restaurací a barů s pestrou nabídkou vín, rozsáhlé, cenami ověnčené spa, které bylo vyhlášeno za nejlepší v celém Portugalsku a mnoho aktivit nejen pro celou rodinu. A nejedna z nich se týká degustace vína.

Ze Six Senses si to pak nasměrujte do malebné vesničky Marialva, u které se nachází jedinečný ekologický projekt Casas do Coro. Jde o sen bohatého podnikatele, který se jednoho dne rozhodl obnovit historickou vesnici a nalít do ní nový život. A to se mu také podařilo. Casas do Coro je tak zcela unikátním prostorem v portugalském vnitrozemí, který oslavuje bohatou historii země a poskytuje svým hostům naprostý luxus, mnoho zábavy a také ticho a všudypřítomný klid. A opět pestrý výběr aktivit spojený nejen s vínem, ale také s péčí o tělo i duši.

Jednou ze služeb, které Casas do Coro poskytuje svým hostům, je speciální balíček buď pro páry, či pro rodiny a skupiny přátel, který obsahuje pobyt v luxusním suitu po dobu tří nocí, k němu tři tematické večeře, návštěvu spa a například i výlet vlakem skrz údolí Douro. A pak se přesunete do spřáteleného resortu Areias do Seixo, kde na vás čeká obdobný blahobyt jako v případě Casas do Coro. A pro vaše pohodlí tak můžete učinit hotelovou helikoptérou.

Portugalsko je zkrátka oslnivě krásná a obrovsky rozmanitá země, která umí vyjít vstříc i těm nejnáročnějším cestovatelům. V případě vašeho zájmu o výlet do některé z překrásných oblastí Portugalska, ať už to bude na slunné Algarve, do životem bujícího Lisabonu, privátní vily či na vinice v údolí Douro, kontaktujte nás a naši travel designeři vám ochotně připraví dovolenou šitou na míru vašim představám. Jedno je však jisté. Za jednu návštěvu jej rozhodně nepojmete celé.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.