Kristýna Kopečková

„Jak probíhá cestování helikoptérou? Náhle se zvedne vítr a než si uvědomíte, co se děje, budete své sousedy sledovat panoramatickým výhledem z helikoptéry. Krajina se pod vámi rozprostře jako na dlani. Vystupte v zimě s lyžemi v ruce přímo na svahu nebo v létě na zahradě vybraného hotelu. Cestujte rychle, pohodlně, odkudkoliv. Domluvte si výlet dle svých přání a překvapte partnera nebo celou rodinu!"

Kristýna Kopečková, travel designer

 

High Tatras Kempinski

Načítám

Cestou do hotelu vás čeká přelet nad Tatrami, při kterém pocítíte majestátnost přírody. A podobné to je i při pohledu z panoramatického bazénu na rozlehlou vodní hladinu Štrbského plesa. Prostředí přímo vybízí ke ztišení mysli, relaxaci a aktivnímu odpočinku. Při letu z Prahy do High Tatras Kempinski překonáte přibližně 440 km. Přistanete přitom na heliportu v Popradu, který je vzdálený 30 minut jízdy od hotelu.

 

Proč navštívit hotel High Tatras Kempinski?

Má ideální polohu pro výlety. Pokud přijedete s partnerem, oceníte soukromí VIP spa suite. Úpatí Vysokých Tater láká k procházkám kolem jezer, ale i k vysokohorské turistice. I cyklisté si tu budou připadat jako v ráji, protože okolí je protkané sítí cyklotras. Pokud vás láká spíš adrenalin, jistě neodoláte paraglidingu či bungee jumpingu. Až budete dostatečně znaveni ze všech aktivit, vždy vás znovu nabije relax v horkých lázních, saunách a hotelovém wellness.

Berchtesgaden Kempinski & Hangar 7 s restaurací Ikarus

Načítám

Máte chuť na kombinaci excelentních kulinářských zážitků, umění a relaxace? Vyrazte na výlet do restaurace Ikarus za nejlepšími světovými šéfkuchaři. Restaurace se nachází v prostoru Hangar 7, nedaleko hotelu Kempinski Berchtesgaden. Hangar 7 je výjimečné místo nejen díky krásné architektuře ze skla a oceli, ale najdete tu i výstavu letadel, motorek a formulí společnosti Red Bull. Kouzlo místní restaurace Ikarus spočívá i v tom, že pro ni vaří každý měsíc jiný světový šéfkuchař. Po skvělém jídle a kulturním zážitku se po krátkém přeletu ubytujete v hotelu Kempinski Berchtesgaden. Restaurace Ikarus je od Prahy vzdálena přibližně 280 km. Z ní vás už čeká jen krátký přelet do hotelu s přistáním na heliportu přímo v hotelové zahradě.

Hotel Kempinski Berchtesgaden

Načítám

Hotel je ideálním místem pro relaxační dovolenou v horské přírodě. Nachází se v bavorských Alpách u hranic Německa s Rakouskem. Okolí inspiruje k procházkám, vysokohorské turistice a horské cyklistice. Nedaleko je také golfové hřiště. Hotelová restaurace Le Ciel vyniká sezónní lokální kuchyní. Pro ty, co se rádi zakousnou do pořádného masa, je tu Johann Grill s grilovanými masy a steaky. Místní spa nabízí masáže a procedury inspirované 4 ročními obdobími, vnitřní a venkovní vyhřívaný bazén, finskou a bylinkovou saunu, páru a meditační lounge s plovoucími vodními postelemi a fitness. Děti si užijí v dětském klubu či na venkovním dětském hřišti. Dále se mohou učit o ptácích a starat se o ně v soukromém areálu sokolnictví, který se nachází přímo v hotelu.

Kam z hotelu vyrazit?

Doporučujeme návštěvu jezera Königssee a túry po stezkách v Almbachu a Wimbachklammu, kde si vychutnáte krásnou přírodu, jezera a vodopády. Kousek od hotelu je také město Salzburg. A pro ty z vás, kteří dávají přednost adrenalinu, je tu nabídka paraglidingu. S dětmi vyrazte na bobovou dráhu, která je jen 3 km od hotelu, anebo si vyšlápněte na nenáročné naučné stezky lesem.

Kombinovaný výlet do hotelu Salzburger Hof a dále do hotelu Fonteverde

Načítám

Kombinovaný výlet do hotelů Salzburger Hof v Zell am See a Fonteverde v Toskánsku je ideální, pokud si chcete užít od všeho něco. Můžete strávit třeba dva dny v Salzburgerhofu, a až si ho užijete, budete pokračovat do Fonteverde v Toskánsku. Zatímco Salzburgerhof je skvělý na sport a turistiku, Fonteverde vás zaujme svým wellness, skvělou italskou gastronomií a charakterem zdejší toskánské krajiny.

Z Prahy do Zell am See je to 330 km. Heliport je 10 minut jízdy od hotelu Salzburgerhof, kde můžete strávit například dvě noci. Vyjet si na kolech po Kaprunu a kolem jezer. A poté pokračovat z Zell am See do Toskánska, kde můžete strávit zbytek dovolené. Vzdálenost mezi oběma hotely je 500 km a heliport hotelu Fonteverde se nachází přímo v resortu.

Salzburgerhof

Hotel je umístěn v malém horském středisku v Rakousku hned u jezera. Zaujme vás výhledem na jezero, okolní hory a přírodu. Nabízí mnoho aktivit, jak pro dospělé, tak pro děti, a tak se v něm bude líbit sportovně založeným rodinám. V okolí jsou stezky určené pro horskou cyklistiku. A stejně tak můžete vyrazit na pěší túry do hor. Široký výběr stezek začíná hned u hotelu. Samozřejmostí je výtečná regionální kuchyně.

Fonteverde Tuscany

Načítám

Fonteverde Tuscany

Hotel je ideálním místem pro milovníky dobrého jídla, vína a umění. Ochutnáte zde vynikající toskánské víno a sýry. Restaurace je zaměřená na místní a středomořskou kuchyni. Podporují různé druhy diet a dokáží se přizpůsobit i omezením ve stravování. Pyšní se nejlepším spa v Itálii. Přírodní horké prameny z něj dělají ideální místo k relaxaci a odpočinku. Najdete zde lázně, termální venkovní bazény s výhledem do okolí Val D`Orcia, vířivky a můžete navštívit různé léčivé procedury. Val D`Orcia je zapsaný do seznamu světového dědictví UNESCO. Navíc sem můžete vyrazit i se svým čtyřnohým mazlíčkem.

 

Kam z hotelu vyrazit?

Doporučujeme návštěvu měst Siena, Pienza a Florencie. Hotel nabízí spoustu exkurzí zaměřených na historii, kulturu a ochutnávky vín, jízdy na koních, na kolech a nákupy luxusní italské módy.

Schlosshotel Kronberg

Načítám

V tomto hotelu se budete cítit doslova jako na zámku, jen místo honu si zahrajete golf na osmnáctijamkovém golfovém hřišti. Na tom se dá také přistát helikoptérou. Další možností je heliport ve Frankfurtu, z něhož je to do hotelu zhruba 20 minut jízdy. Vzdálenost z Prahy je přibližně 440 km.

Pokud máte rádi umění a historii, jistě vás potěší místní rozsáhlá galerie s dvěma tisíci artefaktů. Gurmáni ocení tradiční kuchyni v zámeckém stylu s vynikajícími víny. Hotelové spa nabízí zkrášlovací procedury, masáže či kadeřnické služby. Hotel stojí v krásném parku, který vybízí k romantickým procházkám, ale vyrazit můžete i do nedalekých měst. Hotel je situován na historickém místě, kousek od Frankfurtu, Wiesbadenu a Mainzu, kde můžete ochutnat lokální pivo a prozkoumat tamní muzea.

Zaujaly vás naše tipy anebo máte v hlavě vlastní nápad, kam si zaletět? Stačí říct. Rádi vám připravíme nabídku na míru.

Martin Adam, travel consultant

Martin Adam

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.