Angama Mara, Keňa – Masai Mara

Krásná Safari Lodge mezi nebem a zemí v Keni

Angama Mara je pozoruhodná safari lodge s výhledem na keňskou rezervaci Maasai Mara, která je mnohými považována za nejkrásnější rezervaci na kontinentu. Hosté zde najdou lodge, kde je vše, jak má být: dva intimní tábory, každý s pouhými patnácti stanovými apartmány, soukromé letiště a přístup do Mara pod ním, safari dny šité na míru a pověstné vřelé keňské přijetí. Název Angama je inspirován svahilským výrazem pro "zavěšený ve vzduchu".

O destinaci

Keňská příroda nabízí obrovsky různorodou podívanou. Zatímco západní krajina je známá svým zvlněným reliéfem, východ země se lehce svažuje směrem ke korálovému pobřeží. Od písečných pláží přes zarostlá zvlněná údolí až po rovinatou savanu, tato východoafrická země vás nepřestane překvapovat.

Angama Mara se nachází v epicentru východoafrického safari, pouhých 45 min. letu od hlavního města Keni Nairobi, a je snadno dostupná díky regionálním leteckým společnostem, které nabízejí několik letů denně z nairobského letiště Wilson. Nebo můžete letět soukromě přímo z mezinárodního letiště Jomo Kenyatta a přistát na letišti Angama Mara hned za chatou. Samotné Nairobi má dobré spojení se všemi hlavními mezinárodními uzly prostřednictvím národního dopravce Kenya Airways a dalších mezinárodních dopravců, jako jsou Emirates, AirFrance-KLM a British Airways.

1032x554 Angama Mara, Keňa – Masai Mara angama-tented-camp-1

 

Ubytování

Elegantní stanová apartmá Angama Mara byla navržena tak, abyste si co nejlépe užili mimořádný výhled na Maasai Mara z každého úhlu – z postele, vany, obývacího prostoru, sprchy a dokonce i z koupelny. Přední část stanů je prosklená od podlahy až ke stropu, střecha a další 3 strany jsou z plátna – zvenku klasického safari olivového a zevnitř krémového pro romantiku. Všechna stanová apartmá o rozloze přes 100 m² zahrnují dostatek prostoru pro stolování na pokoji, masážní procedury a safari v červeném houpacím křesle. Interiéry jsou neokázalé, klasické a především pohodlné, s nádechem masajské červené, francouzské khaki, mědi a mosazi.

1032x554 Angama Mara, Keňa – Masai Mara Inside-the-tent-at-sunrise-1_olvppk-1-1

 

Restaurace

Keňská kuchyně je silně ovlivněna arabskými pokrmy inspirovanými svahilskou kuchyní z pobřeží a indickou kuchyní pocházející od významné komunity, která tuto zemi nazývá domovem již po mnoho generací. Angama Mara se zase inspiruje a vytváří své pokrmy z těch nejlepších surovin z celé Keni. Plánování jídelníčků, obstarávání surovin, příprava lahodných pokrmů a jejich servírování hostům v oslnivém prostředí je to, co tým Angamy dělá nejraději. A nezáleží na denní době, vždy se najde něco vynikajícího. Filozofií kuchyně Angama Mara je, že nic není příliš obtížné a každé jídlo se vaří a podává s láskou. Menu se v Angama Mara mění každý den a je vždy à la carte.

1032x554 Angama Mara, Keňa – Masai Mara Angama_2021_055-1

 

Aktivity

V jedné z nejznámějších afrických rezervací se celoročně vyskytují všichni velcí keňští savci a více než 450 druhů ptáků, což je zážitek, který vám změní život. A to nemluvíme o každoroční podívané na 2 miliony pakoňů, zeber a gazel Thomsonových, kteří se odvážně vydávají na cestu přes řeku Mara do Mara Triangle. Kromě pozorování zvěře vás tu čeká např. i let balónem nebo procházky z průvodcem.

1032x554 Angama Mara, Keňa – Masai Mara ABW-_DSC0614_vcdpgd-1

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou naplánujeme do nejmenších detailů. Neváhejte nás kontaktovat.“