Arctic Bath, Švédsko – Laponsko

Oáza wellness a designu v srdci švédského Laponska

Šest plovoucích domků ze světlého dřeva v minimalistickém designu, s velkými okny a vstupem do řeky. Nebo noblesní chatičky, v jejichž oknech se zrcadlí všudypřítomné břízy. Nejen to je Arctic Bath. 

O destinaci

Kulturní region s označením Laponsko je zasazen do nejsevernějších míst Evropy a korunuje jej magická polární záře. Rozprostírá se na území čtyř států: Finska, Norska, Švédska a Ruska. Jde o region tradičně obývaný Sámy, ale ti dnes tvoří už jen skromnou menšinu – zhruba 5 % populace. Geograficky jde o rozmanitou oblast stejně tak, jako jsou rozmanité národy, kam region zasahuje. Západní část tvarují nejen divoké fjordy, ale také hluboká údolí, hory a ledovce. Ve švédské části pak dominují velké a dlouhé řeky. Na území Laponska nechybí ani nízká náhorní plošina, bažiny, jezera a severovýchodní část pokrývá tundra. Pestrost, kterou příroda tomuto koutu světa dopřála, se projevuje i v exkluzivitě zážitků. Jen namátkou: adrenalinová jízda se psím spřežením nebo romanticky na saních tažených soby. Polární safari za sněžnými liškami, losy či medvědy. Nebo jízda sportovním vozem po zamrzlém moři či plavba na ledoborci. A v neposlední řadě, jedno z nejdokonalejších představení na Zemi promítané rovnou na oblohu – polární záře.

Nanejvýš komplexní zážitky nabízí magický švédský region Laponska, jenž je jedním z posledních opravdových divočin v Evropě. Po transferu helikoptérou do jeho srdce v Harads vás čeká koncert ticha v podání nedotčené přírody, jejíž jedinečnost umocňuje právě butikový spa hotel Arctic Bath.

1 Arctic Bath, Švédsko – Laponsko | Exclusive Tours

 

Ubytování

Podél břehu se nachází 6 plovoucích kajut, k nimž se dostanete diskrétně po chodníčku nad vodou a které jsou obklopeny dřevěnou palubou. Tyto kajuty nabízejí exkluzivní vstup do osvěžujících proudů řeky Lule a umožňují hostům ponořit se do její chladivé náruče.

Prostorná apartmá s rozsáhlými okny s výhledem na tekoucí řeku se nacházejí uprostřed březového háje a poskytují klidné útočiště. V těchto luxusních a klidných chatkách si hosté mohou užívat dostatek prostoru a oddávat se klidné kráse přírody.

V pozemních chatkách zase najdete velké a pohodlné ubytování určené až pro 5 hostů. Tyto chatky se nacházejí na břehu řeky Lule, díky promyšleně zařízeným prostorám poskytují klidné útočiště, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si nádherný výhled na okolní přírodu.

2 Arctic Bath, Švédsko – Laponsko | Exclusive Tours

 

Restaurace

Připravte se na kulinární zážitek plný delikátních pokrmů z lokálních, čistých a udržitelných produktů. S kuchaři Arctic Bath se vydáte na prvotřídní gastronomickou odyseu. Nejen proto, že pochází z Norrbottenu, čímž mají hluboké znalosti o kulinárním dědictví tohoto divotvorného kraje. V respektu k tradici a s vášnivostí pro kreativitu vás čeká nahlédnutí pod pokličku tamního kulinárního umu. Těšte se na střežená tajemství, resp. recepty předávané z generace na generaci. Půjde o paletu tvarů, barev a vjemů, kde si každý prvek Laponska najde své místo, od zasněžené krajiny až po šeptající lesy a jezera zrcadlící polární záři. Příroda je nejváženějším spolupracovníkem a nevyčerpatelnou inspirací při přípravě rozličných pokrmů. Tamní kuchaři počítají s tím, že každé sousto vás přenese hluboko do srdce a divoké krásy Laponska.

3 Arctic Bath, Švédsko – Laponsko | Exclusive Tours

 

Aktivity

Alfou a omegou Arctic Bath je poslání dobíjet hostům energii v exkluzivním spa, kde se tým zkušených terapeutů postará o individuální diagnostiku i následnou komplexní péči o tělo i duši. Očišťující koupele na čerstvém severském vzduchu umocňují přírodní produkty kosmetiky Kerstin Floria, a protože přístup v Arctic Bath je ryze holistický. Nezapomíná se zde ani na pestrou kuchyni, z níž denně zní óda na lokální skandinávské potraviny ve fine dining rytmu.

V zimě se můžete vydat na projížďku se psím spřežením pod polární září, celoročně se otužovat v průzračných řekách nebo poznávat historii a legendy Sámů.

4 Arctic Bath, Švédsko – Laponsko | Exclusive Tours

 

Objevte svůj dokonalý hotel v Laponsku


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Hlavní budova hotelu Arctic Bath má podmanivý kruhový design, který vytváří chráněné prostředí u venkovního bazénu s přímým přístupem do řeky a ideálním místem pro opalování.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer