Mauricius je ideálním místem, kam během zimy vyrazit s rodinou.

Mauricius, často označovaný za perlu Indického oceánu, leží přibližně 2 000 km jihovýchodně od afrického pobřeží a asi 900 km východně od Madagaskaru. Je to bezpečná a díky dobrému spojení i dostupná destinace s příjemnými teplotami moře i vzduchu po velkou část roku. Mauricius je tak ideálním místem, kam během zimy vyrazit s rodinou.

V řadě resortů mají dětské kluby nabízející mnoho aktivit a her. Nejen dospělí uvítají zpestření v podobě vodních a suchozemských sportů. Pokud si chcete užít rodinnou dovolenou, zdaleka to neznamená, že musíte zůstat po celou dobu za branami resortu. Ostrov Mauricius skýtá spoustu možností zábavy – za zmínku stojí návštěva zoologické zahrady, aquapark v Leisure Village, zábavní přírodní park Casela nebo se můžete vydat na nenáročný výlet za krásou mauricijské přírody. Prohlédněte si např. rostliny v nejstarší botanické zahradě na jižní polokouli Pamplemousses, pozorujte delfíny v zátoce Tamarin Bay, prozkoumejte zemi sedmi barev Chamarel nebo navštivte želví a krokodýlí rezervace či národní park Black River Gorges ve vnitrozemí ostrova. Aby byla celá rodina spokojená, doporučujeme ubytování v některém z následujících resortů.

Načítám

Paradis Hotel & Golf Club 

Paradis spolu se sousedním Dinarobinem patří k nejoblíbenějším hotelům. Má opravdové plážové vilky, které sice nemají bazén, ale přímo před nimi se rozkládá krásná pláž s ideálním vstupem do vody. Dobře si tu proto zaplavete. Vilky mají 3 ložnice a i díky rozumným cenám jsou ideální volbou pro početnější rodiny. Všechny restaurace hotelu fungují skvěle, jídlo je dobré, servis rychlý – nic zásadního nelze vytknout. Hotel je ideální pro náročnější klientelu, která má ráda aktivnější vyžití a perfektní servis. Rodinám s dětmi lze hotel doporučit zejména díky výbornému kids clubu, ve většině restaurací máte možnost využít dětská menu i židličky.

Načítám

Heritage Le Telfair Golf & Spa Resort 

Ne každý je příznivcem koloniálního stylu resortu Heritage Le Telfair, atmosféra tohoto resortu je však velmi příjemná. Úchvatná jsou zákoutí v zahradách zejména v noci, kdy je vše dokonale osvětleno a romantice se tu prakticky nelze vyhnout. Vhodnou možností pro rodiny s dětmi je ubytování ve vilách, které nabízí krásné výhledy na golfové hřiště a zejména více prostoru. Nevýhodou může být fakt, že do restaurací a na pláž vede z vil delší cesta, ale v resortu jsou k dispozici club cars, kterými se hosté snadno dopraví tam, kam potřebují. A samozřejmě nechybí kids club s bohatou nadílkou hraček a zábavných aktivit. Co by se tomuto hotelu pojmenovanému po známém botanikovi Telfairovi dalo vyčíst, jsou zpoplatněné služby. Ať už si pustíte jukebox, film nebo se připojíte na internet, za službu zaplatíte. Můžete si ovšem na začátku pobytu objednat kompletní balíček, který toto vše zahrnuje.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský