MAMULA, Černá Hora – Mamula Island

Pevnost luxusu

Noc ve starodávné vojenské pevnosti na malém ostrůvku u černohorského pobřeží je lákadlo, které si od března roku 2023 můžete v Černé Hoře dopřát. Nově otevřený a nadmíru stylový hotel nabízí atmosféru, jakou zažijete málokde.

O destinaci

Svojí rozlohou malý stát, Černá Hora, dohání svou velikost přírodními a kulturními skvosty. Patří k nim i největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře, Boka Kotorska, oblast zapsaná na seznam UNESCO.

Kruhový ostrůvek Mamula o průměru 200 metrů leží v samotné bráně Boky Kotorské (respektive Hercegnovského zálivu) mezi poloostrovy Luštica a Prevlaka. Ostrov Mamula je velmi dobře dosažitelný. 20 km od letiště v Tivatu, kolem stovky z Podgorice. Z Dubrovníku to je 30 km do Hercegu Noviho a pak 10 km trajektem.

1032x554 MAMUMLA mamula-island-hotel-montenegro-bay-1

 

Ubytování

Ubytovat se lze v celkem 32 pokojích včetně 8 apartmá. Jsou rozděleny do 4 typů. Panoramatické pokoje najdete na vrcholu lázeňské věže. Nabízejí prostor, elegantní design a velkou soukromou terasu, z níž je nádherný výhled na Jadran. Zahradní pokoje mají rovněž svou vlastní terasu s výhledem na společnou zahradu u bazénu. Halí se do zeleně a představují moderní dotek jinak historického místa. Nabízejí intimitu a jsou nejblíž ke středu celé pevnosti. Mořské pokoje přinášejí vítaný únik od žhnoucího léta nebo větrného podzimního počasí. Poslední kategorií pokojů je ta nebeská – místnosti v lázeňské věži přinášejí co možná nejautentičtější atmosféru původní pevnosti, která je klidná a příjemně uvolněná.

1032x554 MAMUMLA mamula-island-hotel-kotor-bay-montenegro-stay-sky-suites_15-1

 

Restaurace

Jednoduchost, sezonnost a místní původ – to jsou základní stavební kameny jídla na ostrově Mamula. V restauraci Kamena si při západu slunce můžete vychutnat 6chodové menu plné zeleniny a čerstvých ryb. Na sluneční terase se najde něco pro každou příležitost a náladu, ať jde o trochu něčeho syrového, saláty, mořské plody, pečínky, nebo pizzu z vlastního pomalu fermentovaného těsta. Terasa s bazénem je místem, kde to žije – sluníčko, drinky a celodenní pohoštění v podobě pestré palety dobrot naladěných na středomořskou notu. A když máte chuť najíst se u moře? Piknikové koše s pochoutkami z Azurového pobřeží se sklenkou rosé vám přinesou až na pláž. Svůj den můžete zakončit v baru Pinea, kde tlumená konverzace zní až hluboko přes půlnoc.

1032x554 MAMUMLA mamula-island-hotel-montenegro-bay-7

 

Aktivity

Lázně jsou duchem pevnosti ostrova Mamula. Je to místo, kde z člověka spadne všechna tíha a dojde k propojení se sebou i s okolím. Tradiční terapie s moderním nádechem se postarají o zklidnění. A pokud si chcete dát víc do těla, k dispozici je trojice bazénů, vnitřní i venkovní posilovna nebo běžecké pásy. Dále je tu pro hosty připraven umělecký ateliér, kde mohou vlastnoručně tvořit a třeba se nechat inspirovat některým z uměleckých děl vytvořených speciálně pro pevnostní hotel. Místní studio pak pravidelně hostí nejrůznější akce, kurzy, semináře – kulinářské, kulturní, hudební či filmové. K tomu připočítejte neotřelé svatební obřady a originální večírky. Plyne z toho jediné: ani na ostrůvku o průměru dvě stě metrů se nudit nebudete.

1032x554 MAMUMLA mamula-island-hotel-montenegro-bay-4

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Díky našim zkušenostem vám navrhneme dovolenou, na kterou budete rádi vzpomínat.“

Kateřina Ulmanová

Ticketing Manager & Travel Designér