Michaela Bečanová

„V Grootbosu jsem si připadala jako na nejšťastnějším místě na Zemi. Šťastní jsou hosté, šťastný je personál, a šťastná jsou dokonce i prasata, která se tu chovají pro maso, protože se živí jen zbytky z prvotřídní kuchyně. Není divu, že je toto místo zahrnuto National Geographic do kolekce unikátních lodgů.“

Michaela Bečanová, travel designer

Čím je místo jedinečné?

Grootbos je privátní rezervací v Jihoafrické republice, zhruba dvě hodiny jízdy od Kapského města. Na ploše velké 25 km2 jde najít na 800 druhů rostlin, šest z nich bylo dokonce objeveno právě tady. Opyluje je včelstvo, takže med, který si zde můžete dát, neochutnáte nikde jinde na světě. Součástí rezervace jsou i rozsáhlé lesy se stromy starými více než 1000 let. 

Nádhernou přírodu můžete poznávat buď s odbornými průvodci během jízdy terénním vozem nebo do se do okolních kopců můžete vydat sami.

Načítám

Velká mořská pětka

Jedním z hlavních lákadel rezervace je tzv. velká mořská pětka – během svého pobytu se totiž můžete setkat až s pěti ikonickými druhy mořských zvířat. Když budete mít štěstí, vynoří se kousek od vás velryby, které se v těchto vodách pohybují zhruba od července do prosince, nebo delfíni. Pohledu na tyto majestátní savce si můžete užít, i když trpíte mořskou nemocí – a to buď ze břehu nebo z vyhlídkového letadla.

Vydejte se také do blízkosti tučňáků nebo kolonie lachtanů. Na skutečné milovníci adrenalinu tu také čeká netradiční výzva – potápění v kleci se žraloky.

Načítám

Rezervací na koni

Určitě nevynechejte ani projížďku na koni, která je určena pro pokročilé i pro úplné začátečníky. Místní koně jsou krotcí a perfektně vycvičení, takže se budete moci kochat okolní přírodou beze strachu. Zkušení jezdci se pak mohou vydat také na projížďku po pláži, která nikdy neomrzí.   

Načítám

Špetka historie

Na své si přijdou i milovníci historie. Návštěva jeskyně, ve které přebývali v pravěku pralidé, rozhodně stojí za to. Kromě edukativních tabulí, ve kterých se dozvíte, jak okolní příroda v historii vypadala se můžete pokochat nádherným výhledem, který přímo vyzývá k super fotkám. Než ale do jeskyně zavítáte, se musí průvodce počítat vlny, aby se ujistil, že vám cestu do jeskyně oceán neodřízne. Pak se můžete také vydat na nedaleký útes, kde si se sklenkou šampaňského v ruce vychutnáte západ slunce.

Večer na vás pak po večeři bude ve vile čekat hořící krb, dokonalý konec dokonalého dne. 

Načítám

Hana Rieplová , travel consultant

Hana Rieplová

travel consultant