Zuzana Pozlovská

„V Grootbos zažijete jedinečnou dovolenou plnou klidu a pohody. Nejenže tu jsou lidé velmi přátelští a usměvaví, ale navíc se tu najíte jako nikde jinde. A máte jedinečnou možnost zažít velkou mořskou pětku. Na přivítanou vám zamává ploutvemi velryba, před nosem vám vyskočí delfín, na břehu vás již bude čekat banda lachtanů či tučňáků a na závěr se seznámíte se žralokem bílým, samozřejmě z bezpečí potápěčské klece.“

Zuzana Pozlovská, chief travel designer
Načítám

Velká mořská pětka

Safari v Grootbos je ideální pro páry i rodiny s dětmi. Uvidíte velkou pětku mořských živočichů, a to v bezpečí a pohodlí na lodi. Poznáte africkou přírodu v její surové podobě, aniž byste přišli o cestovatelský luxus, na který jste zvyklí. Oceníte hlavně blízkost, z jaké delfíny, velryby, lachtany i tučňáky můžete spatřit. Dobrodružnější povahy se mohou setkat se žraloky bílými, které budou pozorovat ze zabezpečené klece ve vodě nebo z lodi.

Z letadla si vychutnáte dokonalou vyhlídku na moře. Budete rozpoznávat velryby a jiné mořské tvory, plující pod hladinou oceánu. Uvidíte i několik lodních vraků na březích a vrcholky kopců v oblacích. Můžete se proletět až k nejjižnějšímu cípu kontinentu – mysu Dobré naděje.

Načítám

Dovolená plná zážitků

Přírodní rezervace Grootbos je ukryta mezi kopci, lesy a mořem a skýtá 25 km2 nedotčené krajiny. Pokocháte se 100 vzácných druhů rostlin a 1000letými stromy. Vystoupáte na vrchol kopce a vychutnáte si výhled na květiny i pláž s větrem ve vlasech. Okouzlí vás rostlina pojmenovaná po bohu Proteovi mající jedny z největších květů na světě. Také procházka lány jihoafrických fynbosů je magický zážitek. A v neposlední řadě se dozvíte, proč je místní včelí med unikátní a jakým způsobem může pomoci pustošící oheň k zrození nového života.

Vezmete si ručník, plavky, ale i pevné boty a vyrazíte na pláž, kde si nejdříve užijete vlny a paprsky slunce, a poté vstoupíte do jeskyní ve vápencových útesech De Kelders, kde si prohlédnete i tu nejznámější – Klipgatovu, která byla v pravěku obydlena.

Načítám

Navečer na čtyřkolce prosvištíte lesy a projedete cestou přes kopce až do údolí, kde bude vaším cílem pláž. Zaparkujete a z písku budete sledovat zapadající slunce. Po náročném dni se necháte hýčkat relaxačními procedurami ve spa, ať již v soukromí vaší vily nebo venku v lese na čerstvém vzduchu.

V oblasti žije 118 druhů ptáků a vy se vydáte hledat ty nejvzácnější. Naleznete je s pomocí průvodců, a dokonce je můžete i nakrmit. Takového datla nebo skalníka stojí za to vidět. Nasednete do sedla koně a vyrazíte do kopců. Budete cválat na hřebenech, po písečných dunách, nebo kdekoli budete chtít. Nebojte se, jízda je vhodná úplně pro každého, pro pokročilé i začátečníky, a na výběr je z 18 koní.

Načítám

V Grootbos naleznete ekologické ubytování, ukryté v pralese Milkwood, které patří do National Geographic Unique Lodges of the World. Nabízí pouze dvě luxusní vily a vy tak budete mít naprosté soukromí. K dispozici budete mít zkušeného someliéra, který vás provede vinným sklípkem, a ochutnáte ta nejlepší světová vína. Také můžete vyrazit na degustaci do některé z nedalekých vyhlášených vinic. Udělejte si filmový večer, poseďte u sklenky dobrého pití s přáteli na baru nebo si jen vychutnávejte místní atmosféru venku na zahradě.

Načítám

Jakub Huja, travel consultant

Jakub Huja

travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Jakub Huja