Nejlepší lodge tanzanských safari

Zážitky Safari

Tanzanie je, co se týče safari, naprosto jedinečnou záležitostí. Každý národní park vypadá trošku jinak – v některých budete projíždět klasickou stepí, jinde se ocitnete v opravdovém africkém lese.

___ 1450x674 Tanzanie shutterstock_762734845

 

Na vlastní oči

Na vlastní oči se setkat s majestátními šelmami, nebo se zatajeným dechem pozorovat buvoly a jejich syrovou sílu – safari patří mezi opravdová životní dobrodružství. A ty tanzanské obzvlášť, s jejich hustými zelenými lesy a uhrančivými západy slunce. Logicky by k takovým skvělým zážitkům mělo patřit i adekvátní ubytování. Tamní lodge jsme proto pro vás navštívili, a díky tomu vám nyní můžeme doporučit ty nejlepší z nich.

Chem Chem, Lake Manyara Private Concession

Na severu Tanzanie, choulící se mezi jezerem Manyara a národním parkem Tarangire, se nachází Chem Chem Wildlife Management Area, kde najdou cestovatelé také stejnojmenný lodge, Chem Chem. Svou architekturou a rozmístěním připomíná ty, které se stavěly, když největší éra popularity safari teprve začínala. Liší se ale od nich svými interiéry. Kombinace dřeva, stanových plachet a lávových kamenů navozuje výjimečnou atmosféru skutečného afrického safari.

Lodge se skládá z hlavní budovy a dále osmi stanových suitů, které se rozkládají na 100 m². Hosté si zde mohou navíc užít skutečného soukromí, jelikož jsou od sebe stany vzdálené 80 m. Přidanou hodnotou je také naprosto špičkový servis – personál si pamatuje jména hostů a neváhá převzít iniciativu, aby jim zajistil co nejlepší pobyt.

Chem Chem, Lake Manyara Private Concession CCL-4

 

Gibbs Farm, Karatu

V roce 1920 německá kávová plantáž, v roce 2011 nejlepší safari hotel v Africe. Gibb's Farm nabízí svým hostům 17 malebných chat, které jsou zařízeny vždy ve specifickém stylu. V žádné ale nechybí originální ručně vyráběný nábytek, pohodlné postele, podlahy z eukalyptu nebo venkovní sprcha. Na farmě dokonce ještě pořád pěstují kávu a vzhledem k tomu, že si ji můžete zakoupit pouze tam, se jedná o opravdu exkluzivní záležitost.

Délka ideálního pobytu čítá 3 noci. Za tu dobu navštívíte legendární kráter Ngorongoro. Je typický obrovským množstvím zvířat, které tam potkáte. Další dny pak můžete zasvětit bohatému programu, který hotel nabízí, například kulturní cestě do místní vesnice Tloma nebo nezapomenutelnému zážitku pražení kávy.

Gibbs Farm, Karatu Gibbs-Farm-cottage-interior-bedroom-living-area

 

&Beyond Ngorongoro Crater Lodge, Ngorongoro

U Ngorongoro také zůstaneme, i když některé cestovatele může následující ubytování trochu zmást. V &Beyond Ngorongoro Crater Lodge se totiž mísí neuvěřitelný kontrast luxusního ubytování v barokním stylu s výhledem na ryze africkou krajinu. Člověk je z tohoto unikátního místa opravdu u vytržení. Kromě křišťálových lustrů, těžkých závěsů a komorníka, který vám je tu vždy k ruce, si totiž můžete dopřát z pohodlí prostorné vany pohled na legendární kráter Ngorongoro, na jehož okraji je lodge posazen. Kromě safari, které se zde logicky jako výjimečný zážitek nabízí, se přichystejte také na výbornou zkušenost čistě gastronomického rázu.

Pokud totiž na večeři zavítáte do hlavního sálu, dostane se vám kouzelného večera se skvělými pokrmy, vystoupením místního sboru a idylicky hořícím krbem v pozadí. Navíc zde také mají svůj vlastní vinný sklep, takže si můžete k jídlu dopřát i vynikající sklenku vína.

&Beyond Ngorongoro Crater Lodge, Ngorongoro sumptuous-safari-suites-at-andbeyond-ngorongoro-crater-lodge-on-a-luxury-tanznia-safari-offers-breathtaking-views

 

One Nature Nyaruswiga, Serengeti

Luxusní stanové ubytování uprostřed divoké přírody Serengeti je jednoznačnou volbou pro všechny cestovatele toužící po troše romantiky. Důmyslně zařízený kemp One Nature Nyaruswiga navozuje díky starožitnostem, na které zde můžete narazit, hravou retro atmosféru. Jde vidět, že majitelé mají se safari opravdu velké zkušenosti, což se promítá na speciálně upravených safari vozech. Odpružené sedačky, zásuvky na nabíjení fotoaparátů, okénko, které umožňuje lepší úhel fotek, anebo odkládací prostor na nápoje – to je jen zlomek sympatických charakteristik aut, kterými se za divokou zvěří vydáte. Navíc si zde můžete půjčit k vašim fotoaparátům špičkové teleobjektivy, což vám ušetří pár kilo v batohu.

Ubytovat se můžete buď v jednom z 12 luxusních stanů pro 2 nebo ve 2 rodinných stanech pro 4 osoby. Po dlouhém dni si také budete moct odpočinout v bazénu nebo vyhřívané jacuzzi a o jakékoliv přání, které vám probleskne hlavou, se postará váš komorník.

One Nature Nyaruswiga, Serengeti Luxury-bedroom-web3

 

Elewana Serengeti Migration Camp, Serengeti

Pokud chcete zažít jedno z největších lákadel Serengeti, takzvanou velkou migraci, pak můžeme vřele doporučit Elewana Serengeti Migration Camp. Velkou výhodou tohoto ubytování je jeho strategická poloha, díky které budete moci pozorovat migrující stáda zvířat z pohodlí terasy kempu. Vlastně se s divokou zvěří potkáte i mimo toto období, proto při příjezdu dostanete školení, jak se chovat, kdybyste náhodou na cestě potkali například buvola. Na výběr zde máte z 20 stanových pokojů, ze kterých máte výhled na dechberoucí panorama africké přírody. Velkou výhodu oproti pohyblivým kempům představuje fakt, že se můžete těšit celý den z teplé vody. Ráno se tak budete moci v klidu osvěžit a připravit se na další skvělý den, který začne třeba teplou snídaní v srdci buše.

Elewana Serengeti Migration Camp, Serengeti SerengetiMigrationCamp---Tent-Interior

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Pozorování goril horských ve Rwandě

Pozorování goril horských ve Rwandě

Nechte se inspirovat tímto itinerářem. My vám připravíme ten váš vlastní na míru a naplánujeme váš pobyt do posledního detailu tak, abyste o nic nepřišli.

Objevte více
Dovolená v Zimbabwe, Zambii a Botswaně den po dni

Dovolená v Zimbabwe, Zambii a Botswaně den po dni

Podívejte se, jak by mohla vypadat vaše safari dovolená ve 3 zemích Afriky. Tu vaši ale připravíme přímo vám na míru a zařídíme vše potřebné pro vaši cestu.

Objevte více
Vzpomínka na Tanzanii

Vzpomínka na Tanzanii

Podívejte se do Tanzanie s naší travel designérkou. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě. Zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus, který je u Exclusive Tours samozřejmostí.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer