Romantické menu v michelinských restauracích

Zážitky Prodloužený víkend

Pět tipů na skvělou kuchyni s nezapomenutelnou kulisou

 

1450x674 Romantické menu v michelinských restauracích titulka_8

 

Prvotřídní restaurace v Evropě

Řím, Benátky, Paříž, Vídeň, Londýn – každé z těchto měst jsme osobně navštívili a můžeme vám v něm doporučit prvotřídní restaurace, ve kterých na vás čeká úžasný gurmánský zážitek. Usaďte se do soukromého letadla a připravte se na večeři svého života. Za dvě hodiny už můžete sedět u stolu skvělé restaurace, ve které poznáte skutečný význam haute cuisine. Které? Záleží jen na vás.

La Pergola, Řím

Nejromantičtější místo a nejlepší kuchyně? To je legendární restaurace, jež je součástí hotelu Rome Cavalieri Waldorf Astoria, s výhledem na historický Řím, jen co by kamenem dohodil od baziliky sv. Petra. Šéfkuchař Heinz Beck sestavuje pro každé roční období speciální menu, ze kterého je zvlášť pyšný na cuketovou květinu s kavirárem v consommé ze šafránu a korýšů. Pokrmy vám budou servírovány na porcelánu z 18. století a na vinném lístku se skrývají takové poklady jako Chateau Lafie Rothschild ročník 1922. Večeře tak může představovat sladkou tečku za příjemným dnem, který může zahrnovat například privátní prohlídku Sixtinské kaple.

1032x554 Romantické menu v michelinských restauracích la Pergola foto1_42

 

 

Oro, Benátky

Co by to bylo za romantiku, kdyby se neodehrávala v Benátkách? Přední michellinská restaurace Oro svým návštěvníkům nabízí nejen skvělé pokrmy, ale i úžasný výhled na benátskou lagunu. Jídlo i interiér restaurace odrážejí atmosféru tohoto dechberoucího města. V připravených pokrmech, a zvláště v jejich kombinaci, se odráží velká vášeň šéfkuchaře Davida Bisetta, expresionismus. A po výborném obědě se můžete vydat do malebných uliček Benátek a navštívit například takové skvosty, jako je Scuola di San Rocco zdobená vrcholnými díly Tintoretta, Titiana a Tiepola nebo se pokochat výhledem ze Scala Contarini del Bovolo.

1032x554 Romantické menu v michelinských restauracích ORO Benátky shutterstock_403253374

 

L’Ambroisie, Paříž

Komisaři Michelinu o restauraci v královském paláci na náměstí Place des Vosges říkají: „Jestliže ambrosie byla pokrmem bohů na Olympu, pak kuchyně Bernarda a Mathiu Paculových dosahuje podobné výšky. Je to exploze chuti, pastva pro vaše smysly, perfektní provedení s vědeckým přístupem.“ V Paříži si nezapomeňte dopřát také soukromou prohlídku muzea Louvre, kterou vám rádi připravíme.

1032x554 Romantické menu v michelinských restauracích LAmbroisie foto3_39

 

Steirereck im Stadtpark, Vídeň

Restaurace je jednou z nejvyhlášenějších podniků v Rakousku a zaslouženě se pyšní 2 michelinskými hvězdami. Šéfkuchař Heinz Reitbauer si je zasloužil za nápaditou kombinaci tradiční rakouské kuchyně s moderními postupy. Hosté si mohou dopřát například 7chodové nebo 6chodové menu, přičemž je druhá možnost dostupná i ve vegetariánské verzi. Restaurace se nachází v kouzelném prostředí klidného parku uprostřed města s výhledem na řeku Vídeňku a můžete ji navštívit například po návštěvě krásného zámku Belvedere.

1032x554 Romantické menu v michelinských restauracích Steirereck am Stadtpark, Vídeň foto4-1

 

Alain Ducasse at the Dorchester, Londýn

V našem výběru samozřejmě nemůžeme opomenout jednoho z nejslavnějších kuchařů na světě – Alaina Ducasse. Ten za neopakovatelný zážitek ručí na několika místech, v Exclusive Tours vám doporučujeme jeho podnik v britské metropoli. Pro svou restauraci na Park Lane připravil slavný šéfkuchař francouzskou kuchyni obohacenou o ostrovní styl. Speciální degustační menu, která jsou připravována podle ročních období, se hostům servírují na porcelánu Hermés a výborné pokrmy tak mohou završit návštěvu Londýna, ve kterém s námi můžete absolvovat například soukromou prohlídku korunovačních klenotů.

1032x554 Romantické menu v michelinských restauracích Alain Ducasse at the Dorchester, Londýn foto5_25

 

Tipy na další zážitky

Gastronomie v Toskánsku

Gastronomie v Toskánsku

Objevte tajemství italské kuchyně a nahlédněte do zákulisí výroby těch nejchutnějších delikates. Zveme vás na luxusní gastronomickou cestu Toskánskem!

Objevte více
Humří orgie na Faerách

Humří orgie na Faerách

Humří hodokvas v restauraci KOKS je zážitkem, který patří k návštěvě Faerů stejně jako ovce nebo dramatické počasí.

Objevte více
Dubaj – město, o kterém se mluví

Dubaj – město, o kterém se mluví

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, lyžovat... Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Váš výlet naplánujeme do nejmenších detailů a zařídíme vše pro bezstarostnou cestu a pobyt.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist