Jitka Kolmanová

„Řím, Benátky, Paříž, Vídeň, Londýn – každé z těchto měst jsem osobně navštívila a mohu vám v něm doporučit hotel přímo dle vašich přání. Mými oblíbenými jsou legendární Belmond Hotel Cipriani v Benátkách, romantický hotel La Resérve v Paříži či tradiční The Goring Hotel v Londýně.“

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Usaďte se do soukromého letadla a připravte se na večeři vašeho života. Za dvě hodiny už můžete sedět u stolu skvělé restaurace, ve které poznáte skutečný význam haute cuisine. Které? Záleží jen na vás, můžete se inspirovat naším doporučením.

La Pergola, Řím

Nejromantičtější místo a nejlepší kuchyně? To je legendární restaurace s výhledem na historický Řím s bazilikou sv. Petra na dosah. Šéfkuchař Heinz Beck sestavuje pro každé roční období speciální menu, ze kterého je zvlášť pyšný na mořské plody se smaženými cuketovými květinami v šafránovém vývaru s kaviárem. Bude vám servírováno na porcelánu z 18. století, na výběr máte také 60 000 lahví z vinného sklepa. Po večeři můžete den završit procházkou městem, Exclusive Tours pro vás zajistí i privátní prohlídku Kolosea nebo Sixtinské kaple.

Načítám

Met, Benátky

Co by to bylo za romantiku, kdyby se neodehrávala v Benátkách? Restaurace, která je jen pár kroků od náměstí sv. Marka, svým návštěvníkům nabízí velkolepý vstup přímo z gondoly a poté úžasný výhled na benátské laguny. Jídlo je kombinací tradičního a moderního stejně jako interiér restaurace. Obrazy ze 17. století doplňuje nábytek současných designérů a specialitou restaurace je italská kuchyně servírovaná buď v tradičním stylu, nebo v moderní podobě připomínající umělecká díla. Tip Exclusive Tours: po telecích líčkách marinovaných v červeném víně s kakaem se ubytujte v Belmond Hotel Capriani s výhledem na benátskou zátoku.

Načítám

L’Ambroisie, Paříž

Komisaři Michelinu o restauraci v královském paláci na náměstí des Vosges říkají: „Jestliže ambrosie byla pokrmem bohů na Olympu, pak kuchyně Bernarda a Mathiu Paculových dosahuje podobné výšky. Je to exploze chuti, pastva pro vaše smysly, perfektní provedení s vědeckým přístupem.“ Co byste řekli pečenému holoubátku na pomerančích s koriandrem? V Paříži si nezapomeňte dopřát také soukromou prohlídku Louvre, kterou vám připraví váš travel consultant.

Načítám

Steirereck am Stadtpark, Vídeň

Jedna z nejvyhlášenějších restaurací v Rakousku, která se pyšní dvěma michelinskými hvězdami. Šéfkuchař Heinz Reitbauer si je zasloužil za nápaditou kombinaci tradiční rakouské kuchyně s moderními postupy. Sedmichodové degustační menu nabízí marinovaného lososa, artyčoky s kukuřicí, candáta s chřestem anebo kachnu s čínským zelím. Restaurace se nachází na břehu řeky v kouzelném prostředí klidného parku uprostřed města s výhledem na řeku Vídeňku.

Načítám

Alain Ducasse at the Dorchester, Londýn

V našem výběru samozřejmě nemůžeme opomenout jednoho z nejslavnějších kuchařů na světě – Alaina Ducasse. Ten za neopakovatelný zážitek ručí na několika místech, v Exclusive Tours vám doporučujeme jeho podnik v britské metropoli. Pro svou restauraci na Park Lane připravil francouzskou kuchyni obohacenou o ostrovní styl: je na vás, jestli se na porcelánu Hermés ocitne degustační menu s mořským ježkem, humrem a platejzem, nebo lanýžové menu s pochoutkou na osm způsobů.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Petr Udavský