Time + Tide Kakuli, Zambie – South Luangwa

Luxusní kemp, jenž je poctou Normanu Carrovi

Kakuli (což znamená osamělý buvolí býk) je odvážný a nápadný kemp, jak napovídá jeho název, který je poctou Normanu Carrovi a historii této oblasti. Nábytek v celém domě je výrazně tvořen ocelí, dřevem a africkými kmenovými vzory. Tento modernější a mužnější přístup navozuje zcela jiný pocit, přičemž konstrukce zůstávají kombinací rákosu, plátna a slámy. Stejně jako Mchenja zůstávají pokoje a hlavní prostor otevřené a prostorné a ústředním bodem je průčelí řeky poskytující pozoruhodný výhled. S intimním hlavním prostorem si Kakuli klade za cíl vytvořit živější atmosféru. 

O destinaci

Oblast South Luangwa, vzdálená pouhou hodinu letu z Lusaky, je známá pozorováním velkých koček a často se jí říká údolí leopardů. Právě v South Luangwa byl legendární Norman Carr průkopníkem pěšího safari a turistiky založené na ochraně přírody v Africe. Vynikající pověst zambijského průvodce v týmu Time + Tide stále převládá, někteří z jejich průvodců prošli školením u samotného Normana. Průvodci Time + Tide nabízejí hostům syrové, autentické zážitky ze safari a nenechají si ujít ani ty nejjemnější detaily.

Hotel Time + Tide Kakuli se nachází vysoko nad řekou Luangwa a nabízí působivý výhled na řeku a její četné návštěvníky.

1 Time + Tide Kakuli, Zambie – South Luangwa | Exclusive Tours

 

Ubytování

Pokoje jsou navrženy tak, aby oslavovaly panoramatické prostředí u řeky, mají dlouhý, nízký profil a moderní, mužný design. Chitenge (hlavní prostor) s výhledem na stálé vodní dílo a řeku za ním nabízí možnost pozorování zvěře přímo z pohodlí kempu. Vychutnejte si panoramatický výhled na řeku a poslouchejte volání nedalekých hrochů, zatímco žirafy a sloni se zastaví na skleničku. Zpomalte, odpočiňte si a plně se ponořte do této neobyčejné divoké země.

2 Time + Tide Kakuli, Zambie – South Luangwa | Exclusive Tours

 

Restaurace

Uprostřed divoké buše vytváří oceňovaný kulinářský tým výjimečný kulinářský zážitek, který v sobě spojuje odborné kulinářské dovednosti, dokonalý servis a umělecké pohoštění. Pokrmy čerpají z bohatého kulturního a přírodního dědictví Zambie a představují její živé chutě, produkty a tradice. Spojením toho nejlepšího ze Zambie s inspirací z celého světa vzniká kulinářský zážitek, který oslovuje mezinárodní klientelu a zároveň si zachovává úžasnou zambijskou autenticitu.

3 Time + Tide Kakuli, Zambie – South Luangwa | Exclusive Tours

 

Aktivity

Domovem originálního pěšího safari je Time + Tide South Luangwa, ideální destinace pro dobrodružné a aktivní cestovatele. S oceňovaným průvodcovským týmem můžete prozkoumávat, co se vám zlíbí, a objevovat rozmanité biotopy Jižní Luangwy. V období sucha je Time + Tide Kakuli skvělou základnou pro objevování autem i pěšky. Během "zelené sezóny" je to jediný kemp, který nabízí plavbu lodí po řece Luangwa. Oblast je proslulá pozorováním leopardů a lvů. Je to také jeden z nejlepších kempů v parku, kde můžete pozorovat ikonické včelojedy karmínové. Očekávejte velká stáda slonů a řeky plné hrochů a krokodýlů.

4 Time + Tide Kakuli, Zambie – South Luangwa | Exclusive Tours

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer