Time + Tide Luwi, Zambie – South Luangwa

Luxusní kemp s pouhými 4 stany

Luwi je novinkou mezi stanovými tábory, která oživuje starosvětský styl safari. Luwi má pouze 4 stany uprostřed syrové divočiny a nabízí intimní zážitek, který zůstává autentický a rustikálnější, zároveň má pohodlí nabíjecích stanic, dobře osvětlených stanů a pohodlných postelí. Prostředí Luwi je ideální k tomu, abyste si už brzy ráno užili chvíle u táborového ohně, kde se nad žhavými uhlíky připravují jaffle a večer poslouchali zvuky řeky Luangwy.

O destinaci

Oblast South Luangwa, vzdálená pouhou hodinu letu z Lusaky, je známá pozorováním velkých koček a často se jí říká údolí leopardů. Právě v South Luangwa byl legendární Norman Carr průkopníkem pěšího safari a turistiky založené na ochraně přírody v Africe. Vynikající pověst zambijského průvodce v týmu Time + Tide stále převládá, někteří z jejich průvodců prošli školením u samotného Normana. Průvodci Time + Tide nabízejí hostům syrové, autentické zážitky ze safari a nenechají si ujít ani ty nejjemnější detaily.

Kemp Time + Tide Luwi se nachází hluboko v parku na pomíjivé řece Luwi a je nádherně odlehlý, na míle daleko od něj nejsou žádné další kempy. Tento kemp obklopuje klid a vytváří útočiště, které vám umožní smysluplně se spojit s přírodou.

1 Time + Tide Luwi, Zambie – South Luangwa

 

Ubytování

Stany kempu Time + Tide Luwi jsou zasazeny do háje prastarých mahagonových stromů a jsou navrženy tak, aby se hosté mohli plně ponořit do prostředí buše. Z pohodlí svého salonu pod širým nebem můžete pozorovat rozmanitou divokou zvěř, která se potuluje po travnatých náplavech. Poslouchejte hrochy hýkající v nedaleké laguně a vdechujte opojnou vůni afrického jasmínu, která se kolem vás nese v chladném vánku. Pohodlně se usaďte a nechte se unášet klidem tohoto místa.

2 Time + Tide Luwi, Zambie – South Luangwa

 

Restaurace

Uprostřed divoké buše vytváří oceňovaný kulinářský tým Time + Tide Luwi výjimečný kulinářský zážitek, který v sobě spojuje odborné kulinářské dovednosti, dokonalý servis a umělecké pohoštění. Ve svých pokrmech čerpá z bohatého kulturního a přírodního dědictví Zambie a představuje její živé chutě, produkty a tradice. Spojením toho nejlepšího ze Zambie s inspirací z celého světa se daří vytvářet kulinářské zážitky, které oslovují mezinárodní klientelu a zároveň si zachovávají úžasnou zambijskou autenticitu.

3 Time + Tide Luwi, Zambie – South Luangwa

 

Aktivity

Domovem originálního pěšího safari je Time + Tide South Luangwa, ideální destinace pro dobrodružné a aktivní cestovatele. S oceňovaným průvodcovským týmem můžete prozkoumávat, co se vám zlíbí, a objevovat rozmanité biotopy South Luangwa. Okolí Time + Tide Luwi je proslulé výskytem lvů a divokých psů. Vzrušení z jejich stopování na pěším safari je zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Kombinujte procházky s projížďkami za zvěří a výpravami proti proudu řeky za nepolapitelnými antilopami roan, elandy a hartebeest. Vedle tábora se nachází stálá volská laguna, která přitahuje divokou zvěř ze široka daleka, zejména v suchých zimních měsících. Z úkrytu pro divokou zvěř je výhled na hrochy, kteří zde žijí, a je odtud nádherný výhled na mnoho návštěvníků laguny.

4 Time + Tide Luwi, Zambie – South Luangwa

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Tomáš Marek

Private Travel Designer