Jitka Kolmanová

„Antarktida patří mezi opravdové výzvy, ne každý si ale na ni troufne. Můžu vám každopádně zaručit, že pokud se odhodláte, zážitek to bude neopakovatelný.“

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Načítám

Antarktida, poslední místo s panenskou přírodou, která láká cestovatele už po několik staletí. Pokud se opravdu rozhodnete zúčastnit se některé z expedic mířící právě do těchto mrazivých končin, věřte, že se vydáváte na nezapomenutelnou cestu.

Jak se vlastně vůbec na Antarktidu dostat? Máte na výběr, buď můžete vyrazit lodí z argentinského města Ushuaia skrze Drakeovu pasáž, nebo využít letadla a přistát na King George’s Island. Odtud pak pokračujete také na palubě některé z expedičních lodí.

Načítám

První pohled na ledový kontinent se jen tak nezapomíná. Nejdřív se na obzoru objeví jemná bílá linka, který se za pár chvil promění v nekonečný ledovec Antarktidy. V ten moment se z lodi spustí zodiaky, opravdové expediční čluny, a vy se můžete konečně vžít do rolí takových průzkumníků, jakými byli například Zikmund a Hanzelka. Některé trasy vás mohou vzít až za polární kruh, což je neuvěřitelný zážitek. S environmentálními experty a specialisty navíc dostane další rozměr. Můžete narazit na kolonie tučňáků, velryby nebo také tuleně.

Uprostřed vod tohoto ledového kontinentu vám opravdu bude připadat, jako byste se ocitli v jiném světě. Všude vládne sníh, led a ticho. S každým krokem vpřed vás bude šlehat do tváří ostrý vítr, přechodné nepohodlí ale bude stát za to. Pokud se počítáte mezi opravdu velké otužilce, můžete se dokonce na chvíli smočit v ledovcové vodě. Ostatním možná postačí, když si na chvíli sundají rukavice.  

Načítám

Chcete se podívat na sedmý světadíl? Cítit se jako průzkumník a objevitel? Kontaktujte naše travel consultanty a nechte si připravit nezapomenutelnou cestu na konec světa. A pokud vaše touha po dobrodružství zůstane neukojena, vydejte se pak rovnou z Ushuaiy do sopečné Patagonie. Je to za rohem a aspoň trochu pookřejete.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.