Jitka Kolmanová

„Antarktida. Věčně zamrzlý sedmý světadíl plný divů, zářivě bílé a malých i velkých ptačích elegánů. Potkáte tu tučňáky skalní, královské i císařské a vlastně všechny, na které si jen vzpomenete. S námi můžete zažít Antarktidu na plno."

Jitka Kolmanová, travel designer

 

Načítám

Hned na úvod máte na výběr. Vyrazit lodí, nebo nasednout do letadla. Pokud zvolíte první možnost, vyplujete skrz Drakeovu pasáž z města Ushuaia, přezdívaného konec světa. Cesta je to dlouhá, napínavá a občas nebudete vědět, zda je moře tak neklidné, nebo právě proplouváte stádem velryb. Tak jako tak vás čeká nezapomenutelný zážitek.

Jenže najednou se na obzoru objeví jemná bílá linka, která se za pár chvil promění v nekonečný ledovec Antarktidy. Z lodi se spustí zodiacy, opravdové expediční čluny, které pomáhají úspěšně objevovat tuto zamrzlou zem již desítky let, a vy se tak vžijete do role skutečných průzkumníků. Takových, jako byli například Zikmund a Hanzelka. Jen s tím rozdílem, že budete trochu tepleji oblečeni.

Načítám

Přirazíte ke břehu, vkročíte na souš a pod nohama vám už bude jen za šumu větru křupat sníh. Teď teprve začne dobrodružství. Nebudete vědět, kam dřív. Slézat ledovcová skaliska? Pozdravit se s koloniemi tučňáků? Vyplout na kajaku mezi velryby? Nebo zamířit do přístavu a zahřát se trochou grogu?  

Antarktida a její neskutečné krásy jsou jako z jiného světa. Sníh, led, ticho a klid. Sem tam nějaký ten tuleň, kterého okolní mráz vůbec nepálí a jen světu dává na odiv, jak to má na háku. Je však jedna věc, kterou byste rozhodně neměli zapomenout – fotoaparát. Protože jen samotné vyprávění vám neuvěří nikdo, kdo tam nebyl. Navíc přece chcete každému ukázat, že jste si zaplavali v ledovcové vodě. I když to doporučujeme jen těm největším otužilcům. Ostatním možná postačí si jen na chvíli sundat rukavice.

Načítám

Chcete se podívat na sedmý světadíl? Cítit se jako průzkumník a objevitel? Kontaktujte naše travel consultanty a nechte si připravit nezapomenutelnou cestu na konec světa. A pokud vaše touha po dobrodružství zůstane neukojena, vydejte se pak rovnou z Ushuaiy do sopečné Patagonie. Je to za rohem a aspoň trochu pookřejete.

Martin Adam, travel consultant

Martin Adam

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.