Dva resorty, jejichž kvalita a ambice převyšuje na Maledivách vše ostatní.

Pro nejnáročnější cestovatele je ale otázka jasná: vybrat si Cheval Blanc, anebo Velaa? Poradí vám Markéta Udavská.

Cheval Blanc Randheli

Ambice hotelu Cheval Blanc jsou vysoké. Oslovuje náročnou klientelu, která vyžaduje nekompromisní kvalitu servisu a ubytování. Již transfer luxusním hotelovým hydroplánem je něco, s čím se u řady jiných resortů nesetkáte. Ostrov Randheli je relativně velký, stejně jako míra soukromí, které hostům poskytuje – nachází se zde totiž pouze 45 vil.

Každá z vil poskytuje komfort vlastního bazénu s mořskou vodou, který je dostatečně velký i na plavání. Jednoložnicové vily jsou vždy rozděleny na tři části, které se dají oddělit dveřmi vysokými sedm metrů. Vila zahrnuje prostorný obývací pokoj s pracovním stolem, ložnici a velkou koupelnu. Prakticky ze všech koutů máte výhled na moře a bazén, jenž kopíruje celou jednu stranu vily.

Načítám

Po příjezdu na vás ve vile čeká láhev šampaňského a košík s ovocem. Všechny vily jsou obdobně vybaveny a sázejí na jednoduchý, čistý styl, jímž se vyznačují i ostatních produkty LVMH. Bohaté zázemí resortu Cheval Blanc zahrnuje pět restaurací, dětský klub, lázně, centrum vodních sportů a luxusní butik. Hlavní restaurace White kombinuje pokrmy podávané formou bufetu společně s jídly à la carte. Rozhodně vám doporučuji navštívit fine dining restauraci Le 1947. V resortu se určitě nebudete nudit, o vaši spokojenost se bude po celou dobu pobytu starat tým 300 zaměstnanců, přičemž nejčastěji se budete setkávat se svým majordomem.

Načítám

Velaa Private Island

Po několika dnech strávených v Cheval Blanc jsem se přesunula do konkurenčního resortu, vybudovaného panem Jiřím Šmejcem a otevřeného jen o pár týdnů dříve. A musím uznat, že ačkoli Cheval Blanc nastavil laťku hodně vysoko, Velaa ji pozvedla ještě o několik dalších stupínků. Na každém kroku je znát cit pro detail a láska, se kterou si český podnikatel plnil svůj sen. Navíc se výborně podařilo skloubit moderní architekturu s přírodními prvky.

Načítám

Každá z vil disponuje velkým bazénem se sladkou vodou, kde se dá bez problémů plavat. Všechny kategorie ubytování, kromě základní vily Beach Pool, mají samostatný obývací pokoj a svým hostům nabízí velkou míru soukromí.

Pro rodiny s dětmi je nejvhodnější Beach Pool House se dvěma ložnicemi. Druhou nejvyšší kategorií v hotelu je Romantic Villa, která je určená párům na líbánkách. Je zde naprostý klid, na toto místo se totiž dostanete pouze s pomocí člunu. Nechybí ani vlastní vířivá vana, posilovna či masážní místnost.

Načítám

Možnost zahrát si na Maledivách golf asi vyzní legračně, ale věřte, že vášnivému hráči přijde během pobytu zdejších 7 jamek vhod. Toto malé hřiště je určené pro nácvik krátké hry a doplňuje jej golfový simulátor.

Měla jsem možnost vyzkoušet lázně My Bland by Clarins, které se chlubí nejen skvělou nabídkou procedur na míru, ale také unikátní sněhovou místností – malou komůrkou, která slouží k rychlému ochlazení. Aby těch jedinečných produktů nebylo málo, nabízí Velaa i privátní lodě – velké luxusní jachty, na jejichž palubě se můžete vydat rybařit či potápět.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský