Dva resorty, jejichž kvalita a ambice převyšuje na Maledivách vše ostatní.

Pro nejnáročnější cestovatele je ale otázka jasná: vybrat si Cheval Blanc, anebo Velaa? Poradíme vám.

Cheval Blanc Randheli

Ambice hotelu Cheval Blanc jsou vysoké. Oslovuje náročnou klientelu, která vyžaduje nekompromisní kvalitu servisu a ubytování. Již transfer luxusním hotelovým hydroplánem je něco, s čím se u řady jiných resortů nesetkáte. Ostrov Randheli je relativně velký, stejně jako míra soukromí, které hostům poskytuje – nachází se zde totiž pouze 45 vil.

Každá z vil poskytuje komfort vlastního bazénu s mořskou vodou, který je dostatečně velký i na plavání. Jednoložnicové vily jsou vždy rozděleny na tři části, které se dají oddělit dveřmi vysokými sedm metrů. Vila zahrnuje prostorný obývací pokoj s pracovním stolem, ložnici a velkou koupelnu. Prakticky ze všech koutů máte výhled na moře a bazén, jenž kopíruje celou jednu stranu vily.

Načítám

Po příjezdu na vás ve vile čeká láhev šampaňského a košík s ovocem. Všechny vily jsou obdobně vybaveny a sázejí na jednoduchý, čistý styl, jímž se vyznačují i ostatních produkty LVMH. Bohaté zázemí resortu Cheval Blanc zahrnuje pět restaurací, dětský klub, lázně, centrum vodních sportů a luxusní butik. Hlavní restaurace White kombinuje pokrmy podávané formou bufetu společně s jídly à la carte. Rozhodně vám doporučuji navštívit fine dining restauraci Le 1947. V resortu se určitě nebudete nudit, o vaši spokojenost se bude po celou dobu pobytu starat tým 300 zaměstnanců, přičemž nejčastěji se budete setkávat se svým majordomem.

Načítám

Velaa Private Island

Po několika dnech strávených v Cheval Blanc jsem se přesunula do konkurenčního resortu, vybudovaného panem Jiřím Šmejcem a otevřeného jen o pár týdnů dříve. A musím uznat, že ačkoli Cheval Blanc nastavil laťku hodně vysoko, Velaa ji pozvedla ještě o několik dalších stupínků. Na každém kroku je znát cit pro detail a láska, se kterou si český podnikatel plnil svůj sen. Navíc se výborně podařilo skloubit moderní architekturu s přírodními prvky.

Načítám

Každá z vil disponuje velkým bazénem se sladkou vodou, kde se dá bez problémů plavat. Všechny kategorie ubytování, kromě základní vily Beach Pool, mají samostatný obývací pokoj a svým hostům nabízí velkou míru soukromí.

Pro rodiny s dětmi je nejvhodnější Beach Pool House se dvěma ložnicemi. Druhou nejvyšší kategorií v hotelu je Romantic Villa, která je určená párům na líbánkách. Je zde naprostý klid, na toto místo se totiž dostanete pouze s pomocí člunu. Nechybí ani vlastní vířivá vana, posilovna či masážní místnost.

Načítám

Možnost zahrát si na Maledivách golf asi vyzní legračně, ale věřte, že vášnivému hráči přijde během pobytu zdejších 7 jamek vhod. Toto malé hřiště je určené pro nácvik krátké hry a doplňuje jej golfový simulátor.

Měli jsem možnost vyzkoušet lázně My Bland by Clarins, které se chlubí nejen skvělou nabídkou procedur na míru, ale také unikátní sněhovou místností – malou komůrkou, která slouží k rychlému ochlazení. Aby těch jedinečných produktů nebylo málo, nabízí Velaa i privátní lodě – velké luxusní jachty, na jejichž palubě se můžete vydat rybařit či potápět.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat