Matěj Polák

„Vánoce jsou za dveřmi a s tím je kromě hřejivých chvil u stromečku spojeno i shánění dárků pro vaše blízké. Spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nákupy do New Yorku, který je během svátečního období místem s ‚nejvánočnější‘ atmosférou na světě."

Matěj Polák, travel designer

 

Big Apple, jak se New Yorku přezdívá, je i díky mnoha filmům (Sám doma 2, Když Harry potkal Sally, Otec rodiny) pověstný svou neopakovatelnou atmosférou v období Vánoc. Tu umocňuje bohatá pouliční výzdoba a výrazné výlohy obchodů, které září barvami více než jindy. Kromě toho se ve městě odehrává řada zajímavých událostí a je tu také mnoho již tradičních vánočních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Načítám

Nejznámější ikonou vánočního New Yorku je bezpochyby strom u Rockefellerova centra, jehož rozsvícení je velmi sledovanou událostí symbolizující začátek vánoční sezóny. Hned vedle najdete kluziště, které se každoročně stává populárním místem jak pro děti, tak i pro všechny ostatní věkové skupiny, které si chtějí naplno vychutnat magickou atmosféru vánočního velkoměsta. Krásný zážitek každoročně nabízí newyorská botanická zahrada, která pořádá Holiday Train Show – vánoční modelovou železnici vedenou mezi maketami světoznámých budov.

Načítám

Až zamíříte za nákupy, rozhodně navštivte Macy‘s, jeden z největších obchodních domů na světě, který zde stojí již od roku 1901 (v roce 1978 byl prohlášen za národní historickou památku) a stále se v něm můžete projet na původních dřevěných eskalátorech. Zajít musíte také do obchodního domu Saks na 5. Avenue, která je bezpochyby nejznámější nákupní ulicí na světě. Kousek odsud najdete rovněž obchodní dům Bloomingdale‘s nebo slavnou pobočku klenotnictví Tiffany & Co., kterou určitě znáte z filmu Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn v hlavní roli.

Načítám

Pokud toužíte po originálních vánočních ozdobách a ručně vyráběných dárcích, zajděte na jeden z mnoha pouličních trhů. Nejznámější z nich je pravděpodobně Bank of America Winter Village v Bryant Parku, která i přes svou rozlehlost (1 500 m2) nabízí příjemnou sváteční atmosféru. Vyhlášenými trhy jsou také Union Square Holiday Market a Grand Central Holiday Fair, když se ale chvíli budete procházet ulicemi, pravděpodobně narazíte na mnohé další.

Načítám

A kde se ubytovat? Pokud máte rádi osvědčenou klasiku, hned u Central Parku doporučujeme Mandarin Oriental, ze kterého je na něj dechberoucí výhled. Za zkoušku rozhodně stojí i The Peninsula nebo Park Hyatt, které poskytují hostům po všech směrech špičkové služby. Pokud ale oceňujete spíše intimní atmosféru menších hotelů, můžeme doporučit The Chatwal. 

 

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat