Vánoční nákupy v New Yorku

Zážitky Prodloužený víkend

Užijte si nákupy (v) luxusu

1450x674 nyc-u-uvodni-u-fotka

 

Neopakovatelná vánoční atmosféra

Čas Vánoc je spojený nejen s hřejivými chvílemi u stromečku, ale i se sháněním dárků pro blízké. Spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nákupy do New Yorku, který je během svátečního období místem s "nejvánočnější" atmosférou na světě.

Bohatá pouliční výzdoba a výrazné výlohy obchodů

Big Apple, jak se New Yorku přezdívá, je i díky mnoha filmům (Sám doma 2, Když Harry potkal Sally, Otec rodiny) pověstný svou neopakovatelnou atmosférou v období Vánoc. Tu umocňuje bohatá pouliční výzdoba a výrazné výlohy obchodů, které září barvami více než jindy. Kromě toho se ve městě odehrává řada zajímavých událostí a je tu také mnoho již tradičních vánočních atrakcí, které stojí za to navštívit.

Bohatá pouliční výzdoba a výrazné výlohy obchodů shutterstock_1020814447

 

 

Ikona vánočního New Yorku

Nejznámější ikonou vánočního New Yorku je bezpochyby strom u Rockefellerova centra, jehož rozsvícení je velmi sledovanou událostí symbolizující začátek vánoční sezóny. Hned vedle najdete kluziště, které se každoročně stává populárním místem jak pro děti, tak i pro všechny ostatní věkové skupiny, které si chtějí naplno vychutnat magickou atmosféru vánočního velkoměsta. Krásný zážitek každoročně nabízí newyorská botanická zahrada, která pořádá Holiday Train Show – vánoční modelovou železnici vedenou mezi maketami světoznámých budov.

Ikona vánočního New Yorku fotka-2

 

Luxusní značky vyžadují luxusní lokality

Až zamíříte za nákupy, rozhodně navštivte Macy‘s, jeden z největších obchodních domů na světě, který zde stojí již od roku 1901 (v roce 1978 byl prohlášen za národní historickou památku) a stále se v něm můžete projet na původních dřevěných eskalátorech. Zajít musíte také do obchodního domu Saks na 5. Avenue, která je bezpochyby nejznámější nákupní ulicí na světě. Kousek odsud najdete rovněž obchodní dům Bloomingdale‘s nebo slavnou pobočku klenotnictví Tiffany & Co., kterou určitě znáte z filmu Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburn v hlavní roli.

Luxusní značky vyžadují luxusní lokality macys

 

 

Vyhlášené newyorské trhy

Pokud toužíte po originálních vánočních ozdobách a ručně vyráběných dárcích, zajděte na jeden z mnoha pouličních trhů. Nejznámější z nich je pravděpodobně Bank of America Winter Village v Bryant Parku, která i přes svou rozlehlost (1500 ) nabízí příjemnou sváteční atmosféru. Vyhlášenými trhy jsou také Union Square Holiday Market a Grand Central Holiday Fair, když se ale chvíli budete procházet ulicemi, pravděpodobně narazíte na mnohé další.

Vyhlášené newyorské trhy nyc-market

 

Dechberoucí výhled, nebo intimní atmosféra?

A kde se ubytovat? Pokud máte rádi osvědčenou klasiku, hned u Central Parku doporučujeme Mandarin Oriental, ze kterého je na něj dechberoucí výhled. Za zkoušku rozhodně stojí i The Peninsula nebo Park Hyatt, které poskytují hostům po všech směrech špičkové služby. Pokud ale oceňujete spíše intimní atmosféru menších hotelů, můžeme doporučit The Chatwal.

1032x554 The Peninsula NY pny_hpexp_923x519

 

Tipy na další zážitky

Dubaj – město, o kterém se mluví

Dubaj – město, o kterém se mluví

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, lyžovat... Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Dubaj

Dubaj

Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Objevte více
Sublimotion v Dubaji

Sublimotion v Dubaji

Jedinečné multismyslové představení pro pouhých 12 hostů u jednoho stolu a nebývalý gastronomický zážitek díky kulinářskému umění a technologickým inovacím.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naši travel designeři naplánují a zařídí vše pro vaši cestu, abyste si nakupování užili v klidu, pohodě a luxusu. Budete-li si chtít užít i kulturu, rádi vám zajistíme vstupenky na vámi vybrané představení na Broadwayi.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist