Jak si představujete ideální dovolenou v páru?

Někdo preferuje soukromí vily, kterou díky osobnímu servisu ani nemusí opouštět, někdo naopak vyžaduje družení a společnost a někoho láká poznávání ostrovů a aktivní pobyt. Záleží jen na vás. 

Carpe Diem Santorini

Nomen omen. Hosté tohoto romantického hotelu plně vnímají smysl latinského rčení od básníka Horatia „Carpe diem“, tedy „Užívej dne“. V jeden okamžik mohou obdivovat obě strany ostrova obklopeného Egejským mořem – unikátní výhledy odměňují jak ranní ptáčata (blízký středověký hrad za východu slunce), tak milovníky večerní sklenky na terase jejich suity při západu slunce. Míru soukromí umocňuje pouhých deset suit v celém hotelu, všechny přitom mají vlastní terasu s lehátky a bazénem, jsou prostorné a stylově zařízené.

Kdo se rád opaluje, ocení výše položené suity s terasou zalitou sluncem po větší část dne. Kromě ložnice, obývacího prostoru a koupelny s pohodlnou vanou a sprchovým koutem mají některé ještě krb.

Hotel má romantické spa a jednu restauraci se středomořskou kuchyní a řeckými specialitami, a to proto, že si hosté rádi dopřejí i snídani v pohodlí postele nebo večeři na své terase. Jen pár minut chůzí je to do taveren v blízké vesničce.

Načítám

Porto Zante Villas & Spa

Malý butikový resort na Zakynthosu, „ostrově vůní“, zahrnuje jen několik luxusních a moderních vil. Všechny mají vlastní vyhřívaný bazén, leží přímo u soukromé pláže a poskytují služby butlera, který nachystá večeři ve vile nebo zařídí výlet privátní jachtou na okolní ostrovy. Vynikající osobní přístup, díky němuž hosté prakticky nemusejí opouštět soukromí své vily, přinesl resortu řadu ocenění.

Jste v hotelu, a přitom nejste rušeni dalšími hosty. Již základní z osmi kategorií vil – jednoložnicová Deluxe Spa Villa – nabízí 85 metrů čtverečních prostoru a mramorovou koupelnu s jacuzzi a masážním sprchovým koutem. Víceložnicové vily nabízejí na ploše až 420 metrů čtverečních pracovnu s počítačem, kuchyňku i velkou soukromou zahradu schovanou za cihlovou zídkou. Jsou vhodné i pro velké rodiny s dětmi.

Resort má jedinou restauraci, kde se však vůbec nemusíte ukázat. Na přání může personál servírovat jídla přímo do vaší vily, a to v čase, který si zvolíte, a v podobě, jaká vám vyhovuje. Všechny pokrmy, včetně snídaně, jsou à la carte, ale jde pouze o orientační nástin. Šéfkuchař je připraven uvařit vám jídlo na míru, a to i dětem. Resort sice nemá dětský klub, ale rodiče mohou využít hlídání s tím, že hotelový personál zajistí dětem zábavní program či výlet například do nedalekého vodního parku. Jachtou, která patří hotelu, je možné vypravit se například na proslulou pláž Navagio, jednu z dominant ostrova.

Načítám

Grecotel Amirandes

Designový hotel, ležící jen nedaleko letiště, je připraven také na rodiny s dětmi, ale vzhledem k prostornému konceptu se zde různé skupiny hostů cítí komfortně a vzájemně si nevadí.

Rodiny s dětmi preferují spíše suity, které poskytují více prostoru a oddělenou obývací část. Páry mohou z pestré nabídky ubytování využít již základní, moderně vybavené a útulné pokoje. V patře mají tyto pokoje balkon, kategorie Deluxe v přízemí má vlastní terasu s bazénkem.

V šesti zdejších restauracích se vaří z lokálních surovin, které dodává farma vlastněná hotelem. Páry ocení asijskou restauraci Blue Monkey a gurmánskou Lago Di Candia se středomořskými specialitami.

Spokojeni tu jsou zejména aktivnější hosté. Jednak má Kréta bohatou historii, jednak hotel nabízí tenisové kurty, vodní sporty a za zvýhodněných podmínek si lze zahrát i golf v nedalekém Crete Golf Clubu s akademií.

Načítám

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský