Jak si představujete ideální dovolenou v páru?

Někdo preferuje soukromí vily, kterou díky osobnímu servisu ani nemusí opouštět, někdo naopak vyžaduje družení a společnost a někoho láká poznávání ostrovů a aktivní pobyt. Záleží jen na vás. 

Carpe Diem Santorini

Nomen omen. Hosté tohoto romantického hotelu plně vnímají smysl latinského rčení od básníka Horatia „Carpe diem“, tedy „Užívej dne“. V jeden okamžik mohou obdivovat obě strany ostrova obklopeného Egejským mořem – unikátní výhledy odměňují jak ranní ptáčata (blízký středověký hrad za východu slunce), tak milovníky večerní sklenky na terase jejich suity při západu slunce. Míru soukromí umocňuje pouhých deset suit v celém hotelu, všechny přitom mají vlastní terasu s lehátky a bazénem, jsou prostorné a stylově zařízené.

Kdo se rád opaluje, ocení výše položené suity s terasou zalitou sluncem po větší část dne. Kromě ložnice, obývacího prostoru a koupelny s pohodlnou vanou a sprchovým koutem mají některé ještě krb.

Hotel má romantické spa a jednu restauraci se středomořskou kuchyní a řeckými specialitami, a to proto, že si hosté rádi dopřejí i snídani v pohodlí postele nebo večeři na své terase. Jen pár minut chůzí je to do taveren v blízké vesničce.

Načítám

Porto Zante Villas & Spa

Malý butikový resort na Zakynthosu, „ostrově vůní“, zahrnuje jen několik luxusních a moderních vil. Všechny mají vlastní vyhřívaný bazén, leží přímo u soukromé pláže a poskytují služby butlera, který nachystá večeři ve vile nebo zařídí výlet privátní jachtou na okolní ostrovy. Vynikající osobní přístup, díky němuž hosté prakticky nemusejí opouštět soukromí své vily, přinesl resortu řadu ocenění.

Jste v hotelu, a přitom nejste rušeni dalšími hosty. Již základní z osmi kategorií vil – jednoložnicová Deluxe Spa Villa – nabízí 85 metrů čtverečních prostoru a mramorovou koupelnu s jacuzzi a masážním sprchovým koutem. Víceložnicové vily nabízejí na ploše až 420 metrů čtverečních pracovnu s počítačem, kuchyňku i velkou soukromou zahradu schovanou za cihlovou zídkou. Jsou vhodné i pro velké rodiny s dětmi.

Díky dennímu přísunu čerstvých ryb a přírodních lokálních surovin zažijete v Porto Zante dva jedinečné kulinářské zážitky. Restaurace Club House oslavuje řeckou a středomořskou kuchyni v uvolněném prostředí u vody, zatímco inovativní Maya se zaměřuje na asijské pokrmy fusion kuchyně, včetně sushi, sashimi, humrových tempur, čerstvých ústřic a steaků japonského stylu na grilu. Kuchaři v Porto Zante vždy podávají inovativní pokrmy jedině z lokálních a těch nejčerstvějších surovin, ať už jde o plody moře či zahrad na ostrově.

Pokud vás na romantické dovolené budou doprovázet děti, nemusíte se bát, že byste si neužili chvíli o samotě. V hotelovém kids clubu se zabaví děti každého věku. Denně se zde konají hodiny včetně kurzů vaření, malování na obličej, tenis, řemeslná výroba. Vaše ratolesti si užijí spoustu zábavy na hřišti, ale i při cykloturistice, kanoistice a šnorchlování. Po dni plném her si pak odpočinou u filmu či deskových her.

Načítám

Grecotel Amirandes

Designový hotel, ležící jen nedaleko letiště, je připraven také na rodiny s dětmi, ale vzhledem k prostornému konceptu se zde různé skupiny hostů cítí komfortně a vzájemně si nevadí.

Rodiny s dětmi preferují spíše suity, které poskytují více prostoru a oddělenou obývací část. Páry mohou z pestré nabídky ubytování využít již základní, moderně vybavené a útulné pokoje. V patře mají tyto pokoje balkon, kategorie Deluxe v přízemí má vlastní terasu s bazénkem.

V šesti zdejších restauracích se vaří z lokálních surovin, které dodává farma vlastněná hotelem. Páry ocení asijskou restauraci Blue Monkey a gurmánskou Lago Di Candia se středomořskými specialitami.

Spokojeni tu jsou zejména aktivnější hosté. Jednak má Kréta bohatou historii, jednak hotel nabízí tenisové kurty, vodní sporty a za zvýhodněných podmínek si lze zahrát i golf v nedalekém Crete Golf Clubu s akademií.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat