5 resortů pro 5 Tibeťanů

Zážitky Relaxace a wellness

Skvělá místa, kde si odpočine vaše tělo i duše.

1450x674 5 resortů pro 5 Tibeťanů s Exclusive Tours shutterstock_139873150

 

Tipy na nádherná místa, která vám zaručeně otevřou čakry

Speciální cviky 5 Tibeťanů prý dokáží navrátit či prodloužit mládí. Nejlepším místem pro tato cvičení je jednoznačně hinduistické Bali, kde na vaši duši přívětivě působí už jen úsměvy místních a jejich bezstarostnost. A jógu cvičí všichni a všude. Je ale jen pár míst na světě, kde se vám kromě harmonie těla a duše dostane i skvělých služeb pětihvězdičkových resortů. Navíc přímo uprostřed kouzelné přírody. Našli jsme ta nejlepší místa, která vám zaručeně otevřou čakry. Po lekci jógy nezapomeňte na masáž a relaxační koupel. Nebo skočte do vln oceánu.

 

1. Tibeťan: pozvolna se otáčíme po směru hodinových ručiček – Six Senses Laamu, Maledivy

Objevte ozdravný svět jógy na atolu Laamu v severní části Malediv, kde prožijete krásné dny obklopeni bujnou tropickou vegetací a azurovými vodami Indického oceánu. Specialisté maledivského resortu Six Senses Laamu nabízejí hned 3 cvičební programy. Začátečníci se mohou pustit do soukromých hodin hatha jógy, při nichž objevíte své já v rámci univerza. Detoxikační jóga je zaměřená na pročištění vnitřních orgánů a dosažení celkové harmonie a je určena po pokročilejší. Na Maledivách si můžete vyzkoušet i nejžhavější ze současných trendů – tzv. létající nebo vzdušnou jógu, při níž si zacvičíte v sítích zavěšených ke stropu.

Six Senses Laamu laamu-maldives-aerial-yoga

 

  

2. Tibeťan: zvedáme hlavu na prsa a nohy kolmo vzhůru – Amanoi, Vietnam

Užijte si jógu mezi lotosovými květy ve Vietnamu. Nádherné prostředí luxusního resortu Amanoi v národním parku Nui Chua na východě Vietnamu svádí ke spojení těla a mysli. Amanoi stojí na hornatém výběžku uprostřed divoké přírody. Nedaleké útesy omývají divoké mořské vlny a perlou celého údolí je jezero plné lotosových květů. Právě tady přitom najdete půvabný pavilón, v němž si můžete zacvičit se soukromým instruktorem nebo o samotě. Zkušení jogíni vás zasvětí do Pránájáma jógy, zaměřené na dýchání a relaxaci. Zklidní vás a pomohou lépe zvládat všední dny.

Amanoi Amanoi_Gallery_20

 

3. Tibeťan: v kleče se zakloníme hlavou i tělem – Alila Villas Uluwatu, Bali

Resort Alila Uluwatu je jedním z nejromantičtějších míst v celé Indonésii. Díky moderní architektuře se Alila Villas Uluwatu pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších staveb tropické Asie. Sami se o tom můžete přesvědčit v pavilonu jógy s výhledem na oceán. Unikátním zážitkem je tzv. létající nebo vzdušná jóga v Sunset Cabana. Dřevěná budova je architektonickým skvostem – přesahuje skalnatý výběžek a vyvolává ve vás pocit, že se vznášíte 60 m nad Indickým oceánem. Cvičení v sítích zavěšených ke stropu je tak nejen povznášejícím, ale i adrenalinovým zážitkem.

Alila Villas Uluwatu Alila-Villas-Uluwatu-P001-Sunset-Cabana-Sunset.16x9

 

  

4. Tibeťan: ze sedu zvedáme břicho a zakláníme hlavu dozadu – Iniala Beach House, Thajsko

Vydejte se omládnout na oblíbený ostrov Phuket v Thajsku. Moderní Iniala Beach House je mistrovským dílem designu, což umocňuje spojení s okolní exotickou přírodou. 3 krásné vily a 1 apartmán leží přímo na pláži. Každá vila má vlastní lázně a osobního terapeuta, který je vám k dispozici 24 hod. denně. Užijte si ranní jógu na pláži, samozřejmě pod odborným vedením, zatímco španělský kuchař Eneko Atxa oceněný 3 michelinskými hvězdami dohlédne na vaši lahodnou a vydatnou snídani. A pak si dejte lekci pilates, na vlnách vyzkoušejte paddle boarding a před večeří využijte hotelovou tělocvičnu s boxerským ringem.

Iniala Beach House beach_yoga_3

 

5. Tibeťan: tělo je prohnuté a s nádechem vystrčíme zadek – Fairmont Orchid, Havaj

Fairmont Orchid je jedním z nejvyhledávanějších resortů na Havaji také díky bohaté sportovní nabídce. Do té patří skvělé golfové hřiště, tenisové kurty a samozřejmě jóga. Vedle klasických jógových cvičení a meditací je zdejší specialitou tzv. plovoucí jóga. Je určena pro zkušenější, protože cviky se provádějí přímo na vodě. Svých 5 Tibeťanů si tak procvičíte na desce ukotvené k mořskému dnu – pro přihlížející je to nebývalý estetický zážitek a pro vás jistota, že případná nerovnováha bude odměněna koupelí.

Fairmont Orchid orc-spa-couple-waterfall-1440x612

 

Tipy na další zážitky

Tipy na nejlepší suity v dubajském Four Seasons

Tipy na nejlepší suity v dubajském Four Seasons

Suity té nejvyšší kategorie ve Four Seasons Resort Dubai at Jumeirah Beach si drží svůj specifický styl, najdete v nich umělecké prvky i moderní vybavení.

Objevte více
Termální lázně v Budapešti

Termální lázně v Budapešti

Představujeme vám 3 budapešťské komplexy, jejichž návštěva je doslova blahodárnou lázní pro tělo i duši. Poznejte lázně Gellert, Mandala a Magnolia Day Spa.

Objevte více
Francouzská riviéra haute couture

Francouzská riviéra haute couture

Málokterý hotel na světě se může pochlubit tak slavnou a působivou historií jako legendární Hotel du Cap-Eden-Roc, luxusní sídlo ve stylu Napoleona III.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„S výběrem místa, kde si odpočine vaše tělo i duše, vám rádi pomůžeme. Neváhejte nás kontaktovat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader