Veronika Vaisová

„Jóga je někdy nedoceněným cvičením, přitom vám dopomůže k odbourání stresu, dosažení tělesné i duševní rovnováhy a speciální cviky 5 Tibeťanů prý dokáží navrátit či prodloužit mládí. Nejlepším místem pro tato cvičení je jednoznačně hinduistické Bali, kde na vaši duši přívětivě působí už jen úsměvy místních a jejich bezstarostnost. Vyzkoušejte třeba novinku, kterou je vzdušná jóga. Tu si můžete užít v joga pavilonu s osobním guru s výhledem na moře, například v hotelu Alila Villas Uluwatu.“

Veronika Vaisová, travel designer

Jógu cvičí všichni a všude. Je ale jen pár míst na světě, kde se vám kromě harmonie těla a duše dostane i skvělých služeb pětihvězdičkových resortů. Navíc přímo uprostřed kouzelné přírody. Našli jsme ta nejlepší místa, která vám zaručeně otevřou čakry. Po lekci jógy nezapomeňte na masáž a relaxační koupel. Nebo skočte do vln oceánu.

1. Tibeťan – pozvolna se otáčíme po směru hodinových ručiček – Six Senses, Laamu, Maledivy

Objevte ozdravný svět jógy na atolu Laamu v severní části Malediv, kde prožijete krásné dny obklopeni bujnou tropickou vegetací a azurovými vodami Indického oceánu. Zdejší specialisté nabízejí hned tři cvičební programy. Začátečníci se mohou pustit do soukromých hodin hatha jógy, při nichž objevíte své já v rámci univerza. Detoxikační jóga je zaměřená na pročištění vnitřních orgánů a dosažení celkové harmonie a je určena po pokročilejší. Na Maledivách si můžete vyzkoušet i nejžhavější ze současných trendů – tzv. létající nebo vzdušnou jógu, při níž si zacvičíte v sítích zavěšených ke stropu.

Načítám

2. Tibeťan – zvedáme hlavu na prsa a nohy kolmo vzhůru – Amanoi, Vietnam

Užijte si jógu mezi lotosovými květy. Nádherné prostředí luxusního resortu Amanoi v národním parku Nui Chua na východě Vietnamu svádí ke spojení těla a mysli. Amanoi stojí na hornatém výběžku uprostřed divoké přírody. Nedaleké útesy omývají divoké mořské vlny a perlou celého údolí je jezero plné lotosových květů. Právě tady přitom najdete půvabný pavilón, v němž si můžete zacvičit se soukromým instruktorem nebo o samotě. Zkušení jogíni vás zasvětí do Pránájáma jógy, zaměřené na dýchání a relaxaci. Zklidní vás a pomohou lépe zvládat všední dny.

Načítám

3. Tibeťan – v kleče se zakloníme hlavou i tělem – Alila Villas Uluwatu, Bali

Resort Alila Uluwatu je jedním z nejromantičtějších míst v celé Indonésii. Díky moderní architektuře se Uluwatu pravidelně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších staveb tropické Asie. Sami se o tom můžete přesvědčit v pavilonu jógy s výhledem na oceán. Unikátním zážitkem je tzv. létající nebo vzdušná jóga v Sunset Cabana. Dřevěná budova je architektonickým skvostem – přesahuje skalnatý výběžek a vyvolává ve vás pocit, že se vznášíte 60 metrů nad Indickým oceánem. Cvičení v sítích zavěšených ke stropu je tak nejen povznášejícím, ale i adrenalinovým zážitkem.

Načítám

4. Tibeťan – ze sedu zvedáme břicho a zakláníme hlavu dozadu – Iniala Beach House, Thajsko

Vydejte se omládnout na oblíbený ostrov Phuket. Moderní Iniala Beach House je mistrovským dílem designu, což umocňuje spojení s okolní exotickou přírodou. Tři krásné vily a jeden apartmán leží přímo na pláži. Každá vila má vlastní lázně a osobního terapeuta, který je vám k dispozici 24 hodin denně. Užijte si ranní jógu na pláži, samozřejmě pod odborným vedením, zatímco španělský kuchař Eneko Atxa oceněný třemi michelinskými hvězdami dohlédne na vaši lahodnou a vydatnou snídani. A pak si dejte lekci pilates, na vlnách vyzkoušejte paddle boarding a před večeří využijte hotelovou tělocvičnu s boxerským ringem.

Načítám

5. Tibeťan – tělo je prohnuté a s nádechem vystrčíme zadek – Fairmont Orchid, Havaj

Fairmont Orchid je jedním z nejvyhledávanějších resortů na Havaji také díky bohaté sportovní nabídce. Do té patří skvělé golfové hřiště, tenisové kurty a samozřejmě jóga. Vedle klasických jógových cvičení a meditací je zdejší specialitou tzv. plovoucí jóga. Je určena pro zkušenější, protože cviky se provádějí přímo na vodě. Svých pět tibeťanů si tak procvičíte na desce ukotvené k mořskému dnu – pro přihlížející je to nebývalý estetický zážitek a pro vás jistota, že případná nerovnováha bude odměněna koupelí.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat