Francouzská riviéra haute couture

Zážitky Relaxace a wellness

Legendární Hotel du Cap-Eden-Roc, který psal dějiny.

 

1450x674 Hotel du Cap-Eden-Roc

 

Navštivte s námi legendární místo, které si zamilovali JFK, Picasso i Elizabeth Taylor a kde museli odmítnout Brada Pitta s Angelinou Jolie.

“Na příjemném pobřeží Francouzské riviéry, asi v polovině cesty mezi Marseille a italskou hranicí, stojí velký, hrdý, růžový hotel. Majestátní palmy chladí jeho zarudlou fasádu, před hotelem se táhne krátká oslnivá pláž. V poslední době se stal letoviskem pozoruhodných a módních lidí.” Francis Scott Fitzgerald: Něžná je noc

Večírky s francouzským šarmem

Málokterý hotel na světě se může pochlubit tak slavnou a působivou historií jako Hotel du Cap-Eden-Roc. Od začátku 20. století láká filmové hvězdy, výtvarníky, zpěváky, byznysmeny, politiky i aristokraty, kteří hledají uvolnění a zábavu s francouzským šarmem. A pravidelně hostí opulentní večírky při filmovém festivalu v Cannes.

Mnozí z hostů se sem vracejí každý rok, aby využili 111 stylových pokojů. „Cap-Eden-Roc už nevnímají jako hotel, ale jako svoje letní sídlo, kam utíkají před paparazzi a zbytečnými otázkami,“ říká ředitel hotelu Laurent Vanhoegarden. Pro nejváženější hosty jsou připraveny 3 vily.

Hotel du Cap-Eden-Roc 2 foto2-11

 

 

Každý, kdo něco znamená

Novinář a zakladatel listu Figaro Hippolyte de Villemessant palác původně postavil jako soukromé sídlo, v roce 1870 ho koupil italský hoteliér Antoine Sella a otevřel veřejnosti jako hotel. A zaměřil se na vybranou klientelu, která místu na Azurovém pobřeží přinesla lesk a pocit, že v Cap-Eden-Roc musí být každý, kdo něco znamená.

Během první světové války se hotel proměnil v nemocnici Červeného kříže. Podle dochovaných záznamů si zdravotní sestry užívaly osvěžení v mořských vlnách a vybízely tehdejšího ředitele, aby postavil vyhřívaný bazén se slanou vodou. Poslechl je a bazén, k jehož stavbě bylo potřeba dynamitem odstřelit kus čedičové skály, je dodnes nezaměnitelnou „značkou“ hotelu.

Hotel du Cap-Eden-Roc hotel-du-cap-eden-roc-swimming-pool-2-1

 

Tento hotel chci

V roce 1938 v Hotelu du Cap-Eden-Roc trávili dovolenou Kennedyovi s budoucím prezidentem, v roce 1955 tady tvořil Picasso a odpočíval Ernest Hemingway, dveře si podávali s Marcem Chagalem i režisérem Orsonem Wellesem. Zdejší pohostinnost využil Churchill i de Gaulle. Líbánky si tady užívali vévoda a vévodkyně z Windsoru i Elizabeth Taylorová a Richard Burton.

Když v 60. letech minulého století pluli podél pobřeží Francouzské riviéry manželé Oetkerovi, všimli si honosné budovy na pobřeží. Rozhodnutí bylo rychlé a Maja Oetkerová, manželka německého multimilionáře, se brzy stala novou majitelkou hotelu. Dodnes osobně dohlíží na vybavení a dekoraci místa, které si udržuje genius loci tradiční Francie, ale nebrání se ani modernímu vybavení.

Hotel du Cap-Eden-Roc hotel-du-cap-eden-roc-rr9jpg-1

 

 

Kate Moss v bikinách

„Nový“ Hotel du Cap-Eden-Rock byl otevřen v roce 2011 po velké renovaci, do které majitelka investovala 67 milionů dolarů. A i když architekt Luc Svetchine neodbočil od Fitzgeraldova popisu starých dob, do každé ze suit přibyly vedle starožitného nábytku také televize, bary a další elektronické vymoženosti, bez kterých se dnešní hosté neobejdou. V areálu jsou 2 tenisové kurty, lázně, fitness centrum, obchod i kadeřnictví.

Staré kouzlo hotelu ale drží při životě přísná pravidla. Hosté musí především chodit slušně a vhodně oblečení, chovat se dospěle. A s tím mají některé celebrity, které jsou kvůli svému bohatství a slávě zvyklé dělat si, co chtějí, trochu trable. Napomenutí dostala třeba Kate Moss, když běhala po chodbách hotelu jen v bikinách. Pomstila se zdemolovaným pokojem a dnes má do hotelu zákaz vstupu. Také fotbalový fenomén Ronaldinho musel skousnout ponížení, když byl zastaven při cestě na pobřeží. Nebyl zde ubytovaný, a tak tam neměl co dělat.

Hotel du Cap-Eden-Roc hotel-du-cap-eden-roc-riva3jpg 2-1

 

Skandály a tajnosti

V Hotelu du Cap-Eden-Roc dlouhá léta udržoval atmosféru přísné školy jeho dlouholetý ředitel Jean-Claude Irondelle. Někteří hosté popisují, jak křičel na děti, které zlobily, či vyhazoval hosty, když nebyli vhodně oblečení. Všichni z něj měli strach, ale nikdo si nedovolil se mu postavit. I ti neslavnější se báli, že je Irondelle vyškrtne z prestižního seznamu hostů. Byl to právě on, kdo rozhodoval, kde budou hosté sedět při večeři a jaký pokoj dostanou.

Kolem kontroverzního ředitele se proto chodilo po špičkách a celebrity ho zvaly na party v Hollywoodu s nadějí, že se tak vetřou do jeho přízně. Jeho obrovská moc byla zřejmě úrodnou půdou k podplácení a Irondelle nakonec Cap-Eden-Roc opustil v roce 2005 s podezřením, že zpronevěřil 100 000 dolarů.

Hotel du Cap-Eden-Roc 3 foto1-13

 

 

Přijďte na oběd

Před více než deseti lety se v hotelu platilo jenom hotově, vypráví se spousta historek o tom, jak hosté přijížděli s kufry plnými peněz anebo s potvrzujícím dopisem od banky. Dnes se platí kartami, provoz hotelu se dokumentuje v počítačovém systému a personál musí pečlivě sledovat libůstky hostů. Ty se pak zapisují na lístky a zakládají do kartotéky.

Například Kevin Costner miluje hotelové cheeseburgery, zatímco Cameron Diaz objednává polévku gazpacho, Tom Cruise má vždy organický salát a Madonna upřednostňuje jahody a cappuccino. „Nezapomeňte ale, že nejsme jen hotel pro hvězdy, bohaté a slavné. Jsme přístupnější, než si lidé myslí. Kdokoliv k nám může přijít na oběd a užít si výhled," říká ředitel Laurent Vanhoegarden.

1032x554 Hotel du Cap-Eden-Roc hotel-du-cap-eden-roc-bar-bellini-night

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Termální lázně v Budapešti

Termální lázně v Budapešti

Představujeme vám 3 budapešťské komplexy, jejichž návštěva je doslova blahodárnou lázní pro tělo i duši. Poznejte lázně Gellert, Mandala a Magnolia Day Spa.

Objevte více
Tipy na nejlepší suity v dubajském Four Seasons

Tipy na nejlepší suity v dubajském Four Seasons

Suity té nejvyšší kategorie ve Four Seasons Resort Dubai at Jumeirah Beach si drží svůj specifický styl, najdete v nich umělecké prvky i moderní vybavení.

Objevte více
Útěk z reality: probuďte se v tropickém ráji

Útěk z reality: probuďte se v tropickém ráji

Načerpejte energii na místech, kde se dny měří podle šířky úsměvu a čas přílivu a odlivu. Hoďte starosti za hlavu a užijte si ničím nerušenou relaxaci.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Chcete také poznat legendární místo Azurového pobřeží? Plánujte s předstihem: během filmového festivalu museli v Hotelu du Cap-Eden-Roc odmítnout i Brada Pitta a Angelinu Jolie.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist