Kde je ten nejlepší písek a vlny?

Indický oceán je oblíbenou destinací pro relaxační dovolené především díky velkému počtu nádherných pláží. Už jen spočítat je by trvalo dlouho a vyzkoušet každou z nich ještě déle. Jak ale vypadá ideální pláž? Každý to vnímá jinak. Někdo upřednostňuje soukromí na opuštěném místě, někomu nevadí družení a má rád bohaté plážové zázemí. Přinášíme výběr několika pláží, které rozhodně stojí za návštěvu.

Anse Victorin, Frégate, Seychely 

Pláž Anse Victorin se velmi často objevuje na vrcholu žebříčků nejlepších pláží světa. A není se čemu divit – bělavý prachový písek, který doslova hladí chodidla, omývají tyrkysové vody Indického oceánu. Na kraji pláže se vine linie kokosových palem, které poskytují stín během odpoledního pikniku. Báječnou atmosféru ráje na Zemi dokreslují žulové útesy, které jsou typické pro celé seychelské souostroví. Samotná pláž je skvělá k nerušené relaxaci, během její návštěvy ale nesmíte zapomenout nasadit ploutve a ponořit se do pestrobarevného světa Indického oceánu.

Načítám

Anse Victorin leží na severu ostrova Frégate, 20 minut letu helikoptérou z hlavního ostrova Mahé. Návštěva této pláže má však jeden drobný háček – musíte být hosty luxusního resortu Frégate Island Private – nikomu jinému není ostrov přístupný. Celý resort tvoří 16 vil a jeden prezidentský palác Banyan Hill Estate. Každá vila má vlastní bazén a její hosté mohou po celou dobu pobytu využívat služeb osobního butlera. Ti nejnáročnější volí ubytování v Banyan Hill Estate, komplexu pěti budov, který nabízí dokonalé soukromí a luxus. Pobyt však nezpříjemňuje pouze pláž, ale také široké zázemí a perfektní servis – kuchař připraví jídlo přesně dle vašich požadavků a vy si jej budete moci vychutnat kdekoliv na ostrově. Na pláži, ve vile, v džungli nebo na jachtě. Ne náhodou si tento resort vybírá i řada známých holywoodských hvězd.

Načítám

Anse Lazio, Praslin, Seychely 

Pláž Anse Lazio – méně soukromá než Anse Victorin, avšak stále dostatečně klidná – se řadí mezi nejznámější na ostrově Praslin. Stojí na konci dlouhé klikaté cesty vedoucí z Cote d’Or a při pohledu na ni musíme uznat, že je právem zařazována do desítky nejlepších světových pláží. Je poseta žulovými kameny, návštěvníci ocení rovněž jemný, téměř bílý písek, který pozvolna mizí v průzračných vodách oceánu. Díky mírnému sklonu je vhodná i pro malé děti a její blízké okolí nabízí ideální podmínky pro šnorchlování. Pokud vám na pláži vyhládne, můžete si vybrat ze dvou restaurací – Bonbon Plume a Le Chevalier.

Načítám

Několik kilometrů od Anse Lazio leží resort Constance Lémuria. Přestože je to relativně krátká vzdálenost, obě místa nejsou přímo spojena silnicí, a tak si musíte cestu po souši o něco prodloužit nebo zvolit plavbu lodí. Alternativou může být pláž Anse Georgette. Resort samotný je vhodný pro rodiny s dětmi i zamilované páry, potěšeni budou také golfisté, kteří mohou dovolenou spojit s hrou na 18jamkovém hřišti. Oproti Frégate Island je Constance Lémuria větším a dostupnějším resortem, nicméně ať už budete ubytováni v suitě nebo ve vile, vždy budete mít dostatek soukromí.

Načítám

Makunufushi, South Malé Atoll, Maledivy

Pokud někde bývá těžké vybrat ty nejhezčí pláže, na Maledivách to platí dvojnásob. Každý ostrov hostí jeden resort, který je obehnán nádhernou pláží s jemným pískem. Zapomeňte na kamenitý a rychle se svažující vstup do vody, na Maledivách si můžete užívat procházku mezi vlnkami. Do našeho výběru jsme se rozhodli zařadit pláž na ostrově Makunufushi, na kterém se nachází resort Cocoa Island. Z ostrova do oceánu vybíhá krátký pás pláže, po kterém se můžete procházet a nechat se z každé strany omývat vlnami Indického oceánu. Nedaleko tohoto písčitého pásu se nachází korálový útes – stačí jen nasadit ploutve a vyrazit na setkání s pestrobarevnými živočichy. Pestrost podmořského života je zaručena také blízkostí kanálu Guriadhoo, hluboké průrvy mezi korálovými atoly, který je oblíbeným místem pro potápění.

Načítám

Luxusní resort Cocoa Island je zaměřen zejména na relaxační dovolené a páry vyhledávající romantiku zde naleznou dokonalé místo pro odpočinek – resort není vybaven pro rodiny s dětmi. Vybírat můžete z 33 vodních vil a suit, všechny mají přímý vstup do vody. Na pláž je mnohdy snadnější doplavat, než jít pěšky po rozpáleném dřevěném molu. Jediná restaurace Ufa pravidelně obměňuje nabídku a v její kuchyni ctí koncept zdravých a vyvážených jídel. Stejně jako v dalších resortech, i zde si můžete nechat připravit romantickou večeři na pláži.

Načítám

Landaa Giraavaru, Baa Atoll, Maledivy 

Jakožto součást biosférické rezervace UNESCO je ostrov Landaa Giraavaru a jeho okolí ukázkovým příkladem maledivské krásy a přírodního bohatství. Tento zelený ráj uprostřed Indického oceánu se nachází v srdci atolu Baa, přibližně 40 minut letu hydroplánem z Malé, a je domovem resortu Four Seasons. Zdejších 44 akrů exotické ostrovní zeleně obklopuje pláž s bílým pískem a komfortním pozvolným vstupem do vody. Každý den můžete trávit na jiné straně ostrova, pozorovat východ i západ slunce, nebo prostě jen relaxovat na lehátku pod slunečníkem. Pro romantické chvíle ve dvou se nabízí krátký výlet lodí na malý písečný ostrůvek, jenž je ideálním piknikovým místem.

Načítám

Z pláže jste během chvilky v restauraci, které jsou na ostrově rovnoměrně rozmístěny. Zaplavat si můžete v 50metrovém bazénu, z jehož hladiny je nádherný výhled na pláž a Indický oceán. Rozmanitý podmořský život okolo ostrova zaručuje nedaleký korálový útes, na jehož obnově resort neustále pracuje. Při potápění a šnorchlování se zde můžete setkat například s vodními želvami nebo rejnoky. Na dovolenou do Four Seasons Landaa Giraavaru můžete vyrazit ve dvou nebo s celou rodinou, děti zde budou nadšené – úsměv na jejich tvářích vykouzlí dětský klub a centrum pro teenagery.

Načítám

Le Morne, Mauricius 

Pláž Le Morne je vyhledávána nejen díky nádhernému prostředí v blízkosti hory Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána mezi světové dědictví UNESCO, ale také díky bohaté nabídce aktivit. Ve velmi čistých vodách Indického oceánu panují výborné podmínky pro šnorchlování a plavání, avšak v bohatém zázemí hotelů si můžete užívat i další sportovní aktivity. Mezi těmi vyniká zejména windsurfing a kitesurfing, pro který panují výborné podmínky zejména na jižním cípu pláže. Ač jsou pláže na Mauriciu veřejné, nemusíte se obávat, že byste byli během relaxace obtěžováni plážovými prodavači.

Načítám

Podél pláže v oblasti Le Morne je rozeseto několik špičkových resortů, z nichž můžeme doporučit například romantický a klidný LUX* Le Morne a Dinarobin Hotel Golf & Spa nebo Paradis Hotel & Golf Club, vhodný zejména pro rodiny s dětmi a milovníky aktivní dovolené. V blízkosti pláže se navíc nachází 18jamkové golfové hřiště, na kterém mohou hosté hotelů Paradis a Dinarobin hrát za zvýhodněných podmínek.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat