Omán. To je moře, písek, přepych a málo turistů

Omán není zdaleka tak frekventovanou destinací jako sousední Dubaj, a právě proto jsme se rozhodli, že je třeba se do něj podívat. Vybrali jsme pro vás tři hotely, které vám zde učarují. Al Bustan, Chedi Muscat a Shangri-La.

Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel 

Historie hotelu sahá až do roku 1985, kdy se poprvé otevřel veřejnosti. Byl postaven jako vlajková loď pro movité šejky, přízně zahraničních návštěvníků se dočkal až na přelomu 90. let 20. století. Právě v těchto letech se sultanát Omán otevřel turismu. Al Bustan byl od té doby několikrát zrekonstruován, dá se říct, že původní zůstala pouze fasáda a okolí hotelu. Resort se může pochlubit kilometr dlouhou privátní písečnou pláží, na které jsou lehátka. Jsou rozmístěna ve velkých rozestupech, takže hosté se vzájemně neruší. Stejně tomu je i v zahradách hotelu. Klid jim zajistí i absence motorových sportů. Zkrátka o ně nebyl zájem, naopak, klienti si nepřáli být během svého pobytu rušeni hlukem a tak se tu podle toho zařídili. Al Bustan je skvělý pro výlety do okolí, únik před světem a nerušený klid.

Načítám

Leží v kopci, takže po příjezdu se octnete v krásném lobby ve 4. patře. Nižší patra slouží především jako zázemí hotelu – naleznete zde obchody i restaurace. Dohromady má Al Bustan 200 pokojů, z nichž 72 lze nejen pro potřeby rodin s dětmi propojit. Z Al Bustan Lagoon Room mají hosté přístup do společného bazénu. Tato kategorie je velmi podobná Deluxe Room. Obě nabízejí možnost propojení a volbu výhledu – na moře, či do vnitrozemí. Pro více prostoru a rodiny s jedním dítětem jsou určeny suity Executive. Jejich ložnice a obývací místnost je dostatečně velká pro jednu přistýlku, pokud byste ale cestovali ve čtyřech, doporučujeme již využít propojitelné pokoje. I tato kategorie nabídne rozličné výhledy.

Načítám

Shangri-la's Barr Al Jissah Resort & Spa

Deset minut od resortu Al Bustan leží velký komplex tří hotelů – Shangri-La’s Barr Al Jissah Resort & Spa. Jeho tři části nabídnou rozdílné kategorie pokojů i charakter. V Al Bandar se setkáte se základním zázemím, tato část je určena zejména business cestujícím a nenáročným klientům. Pokud se do Ománu vydáte na rodinnou dovolenou, rozhodně vám doporučujeme v rámci tohoto hotelu ubytování v Al Waha. Je zde několik dětských bazénů, které nabídnou stříšku proti slunci. Z části Al Bandar vede k těmto bazénům divoká řeka, na které se smíchem plují malé i větší děti. Za zmínku stojí skutečnost, že během rezervace vám garantují propojitelný pokoj, takže po dobu dovolené bude celá rodina pospolu. I v restauracích je dětem věnována speciální péče. Velmi oblíbený je dětský bufet, ve kterém je čeká zdravá strava, ale i nějaké ty sladkosti. Zásuvky v pokojích jsou zaslepené, dětem jsou zde k zapůjčení konzole Playstation a rodiče je mohou svěřit do péče personálu v dětském klubu.

Načítám

Poslední část hotelu Al Husn je vhodná zejména pro klienty, kteří vyžadují nejvyšší míru soukromí a luxusu. A především chtějí mít klid a nemít kolem sebe děti. Snídaně se podávají formou à la carte, hosté mají v ceně minibar i pokojovou službu. Do této hotelové části mají vstup pouze zde ubytovaní hosté, kteří mají k dispozici vlastní restaurace i bazény. Sami však mohou navštěvovat zbylé části hotelu Shangri-La. Pokoje v této části jsou největší, na druhou stranu jich ale není mnoho. Nedávno se Al Husn otevřel i menším dětem, pokud však chtějí využít bazén, musí zamířit do Al Bandar či Al Waha. V pokojích ubytují maximálně dvě osoby a nedovolují přistýlku, pouze dětskou postýlku. Ale i zde lze některé pokoje propojit, takže je možné být během dovolené s rodinou pohromadě.

Načítám

The Chedi Muscat

Tento hotel se nachází v samotném Maskatu. V celém hotelu The Chedi Muscat je hodně patrný asijský styl ubytování. Je vhodný zejména pro relaxaci, jeho proslulé lázně využívají i hosté z blízkého okolí. Nejen z tohoto důvodu sem proto míří cestující v páru. Rodinám hotel nenabídne příliš zázemí. Nejsou zde propojitelné pokoje, není zde dětský klub ani další vybavení. Pouze možnost babysittingu a bazén, u kterého mohou děti dovádět. K bazénu přiléhá restaurace, kde platí snížená pravidla na dress code. Jinak hotel vyžaduje elegantní oděv v restauracích.

Pokoje nabídnou výhled na moře či vnitrozemí. S výjimkou suit Chedi Club nemají balkon ani terasu. V minibaru mají hosté zdarma k dispozici nealkoholické nápoje, vyšší kategorie mohou těžit i z transferu na letiště v ceně ubytování. 

Načítám

Martin Adam, travel consultant

Martin Adam

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat