Písek, přepych a málo turistů

Omán není zdaleka tak frekventovanou destinací jako sousední Dubaj, a právě proto jsme se rozhodli, že je třeba se do něj podívat. Vybrali jsme pro vás tři hotely, které z vašeho pobytu udělají přímo pohádkový zážitek - Al Bustan, Chedi Muscat a Anantara Al Baleed Resort Salalah.

Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel 

Historie hotelu sahá až do roku 1985, kdy se poprvé otevřel veřejnosti. Byl postaven jako vlajková loď pro movité šejky, přízně zahraničních návštěvníků se dočkal až na přelomu 90. let 20. století. Právě v těchto letech se sultanát Omán otevřel turismu. Al Bustan byl od té doby několikrát zrekonstruován, dá se říct, že původní zůstala pouze fasáda a okolí hotelu. Resort se chlubí kilometr dlouhou privátní písečnou pláží. Klid a relaxace hostů je ničím nerušená - ať už  na pláži, nebo v zahradách.

Načítám

Hotel leží v kopci, takže se po příjezdu ocitnete ve čtvrtém patře, kde je umístěno krásné lobby. Nižší patra slouží především jako zázemí hotelu – najdete tady obchody i restaurace. Dohromady má Al Bustan 250 pokojů, z nichž 72 lze nejen pro potřeby rodin s dětmi propojit. Výjimečný zážitek pak na hosty čeká v třípatrových Six Senses Spa, které jsou umístěny v budovách připomínající pevnost.

Načítám

The Chedi Muscat

Tento hotel se nachází v samotném Maskatu. V celém hotelu The Chedi Muscat je hodně patrný asijský styl ubytování. Je vhodný zejména pro relaxaci, jeho proslulé lázně využívají i hosté z blízkého okolí. Nejen z tohoto důvodu sem proto míří cestující v páru. Nejsou zde propojitelné pokoje, není zde dětský klub ani další vybavení. Pouze možnost babysittingu a bazén, u kterého mohou děti dovádět. K bazénu přiléhá restaurace, kde platí snížená pravidla na dress code. Jinak hotel vyžaduje v restrauracích elegantní oděv.

Spa & welness je v hotelu velmi populární. Na více než 1500 m2 najdete perfektivní útočiště pro vaše tělo i mysl. The Chedi Muscat nabízí personalizovaný servis se špičkovými wellness profesionály. Užijte si propojení východní filozofie s asijskými spa procedury, které zahrnují mimo jiné aromaterapii, nebo ájurvédské rituály.

 

Načítám

Anantara Al Baleed Resort Salalah 

Luxusní resort nedaleko druhého největšího města sultanátu Omán je strategicky umístěný mezi soukromou písčitou pláž a sladkovodní lagunu. Zároveň se v Salalah jedná o jediný hotel, který se může pyšnit vilami s bazénem. Architekturou reflektuje tradici pobřežních hradeb a své hosty si hýčká po všech stránkách. Ubytovat se můžete buď v několika typech pokojů, které obhlížejí moře, lagunu nebo zahrady, nebo máte na výběr luxusní vily, z nichž je to na pláž jen pár metrů.

Pro aktivnější můžete vyrazit na různé výlety. Přírodními krásami se můžete kochat na šestihodinové túře na horu Jabal Samhan, město Salalah zase hravě prozkoumáte se zkušeným průvodcem během půl dne. 

Pobyt v tradičních arabských lázních hammam je zase vhodný pro páry toužící po opravdovém odpočinku. Kromě thajských masáží a holistických procedur zaměřené na celé tělo a klid mysli se mohou hosté také těšit na speciální zážitky, jakým je například „kokosové potěšení“. Logicky v této proceduře hraje hlavní roli kokos, při příchodu z něj dostanete výborně umíchaný welcome drink, na úplný závěr vás zase jeho olejem namasírují.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat