To nejlepší, co může Omán nabídnout

Zážitky Dovolená na pláži

Podívali jsme se za vás do Ománu a rozhodně stojí za návštěvu.

1450x674 To nejlepší, co může Omán nabídnout shutterstock_148822169

 

Písek, přepych a málo turistů

Omán není zdaleka tak frekventovanou destinací jako sousední Dubaj, a právě proto jsme se rozhodli, že je třeba se do něj podívat. Vybrali jsme pro vás tři hotely, které z vašeho pobytu udělají přímo pohádkový zážitek - Al Bustan, Chedi Muscat a Anantara Al Baleed Resort Salalah.

Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel

Historie hotelu Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel sahá až do roku 1985, kdy se poprvé otevřel veřejnosti. Byl postaven jako vlajková loď pro movité šejky, přízně zahraničních návštěvníků se dočkal až na přelomu 90. let 20. století. Právě v těchto letech se sultanát Omán otevřel turismu. Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel byl od té doby několikrát zrekonstruován, dá se říct, že původní zůstala pouze fasáda a okolí hotelu. Resort se chlubí kilometr dlouhou privátní písečnou pláží. Klid a relaxace hostů je ničím nerušená – ať už  na pláži, nebo v zahradách.

Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel leží v kopci, takže se po příjezdu ocitnete ve 4. patře, kde je umístěno krásné lobby. Nižší patra slouží především jako zázemí hotelu – najdete tady obchody i restaurace. Dohromady má Al Bustan Palace, Ritz-Carlton Hotel 250 pokojů, z nichž 72 lze nejen pro potřeby rodin s dětmi propojit. Výjimečný zážitek pak na hosty čeká v 3patrových Six Senses Spa, které jsou umístěny v budovách připomínající pevnost.

1032x554 Al Bustan Palace, The Ritz Carlton 50565159-AlBustan_02

 

  

The Chedi Muscat

Tento hotel se nachází v samotném Muskatu. V celém hotelu The Chedi Muscat je hodně patrný asijský styl ubytování. Je vhodný zejména pro relaxaci, jeho proslulé lázně využívají i hosté z blízkého okolí. Nejen z tohoto důvodu sem proto míří cestující v páru. Nejsou zde propojitelné pokoje, není zde dětský klub ani další vybavení. Pouze možnost babysittingu a bazén, u kterého mohou děti dovádět. K bazénu přiléhá restaurace, kde platí snížená pravidla na dress code. Jinak hotel vyžaduje v restrauracích elegantní oděv.

Spa & welness je v hotelu velmi populární. Na více než 1500 najdete perfektní útočiště pro svoje tělo i mysl. The Chedi Muscat nabízí personalizovaný servis se špičkovými wellness profesionály. Užijte si propojení východní filozofie s asijskými spa procedury, které zahrnují mimo jiné aromaterapii, nebo ájurvédské rituály.

1032x554 The Chedi Muscat CMU-Room-Chedi-Club-Suite-Villa-2

 

Anantara Al Baleed Resort Salalah

Luxusní resort Anantara Al Baleed Resort Salalah nedaleko druhého největšího města sultanátu Omán je strategicky umístěný mezi soukromou písčitou pláž a sladkovodní lagunu. Zároveň se v Salalah jedná o jediný hotel, který se může pyšnit vilami s bazénem. Architekturou reflektuje tradici pobřežních hradeb a své hosty si hýčká po všech stránkách. Ubytovat se můžete buď v několika typech pokojů, které obhlížejí moře, lagunu nebo zahrady, nebo máte na výběr luxusní vily, z nichž je to na pláž jen pár metrů.

Pro aktivnější dovolenou můžete vyrazit na různé výlety. Přírodními krásami se můžete kochat na 6hodinové túře na horu Jabal Samhan, město Salalah zase hravě prozkoumáte se zkušeným průvodcem během půl dne.

Pobyt v tradičních arabských lázních hammam je zase vhodný pro páry toužící po opravdovém odpočinku. Kromě thajských masáží a holistických procedur zaměřené na celé tělo a klid mysli se mohou hosté také těšit na speciální zážitky, jakým je například „kokosové potěšení“. Logicky v této proceduře hraje hlavní roli kokos, při příchodu z něj dostanete výborně umíchaný welcome drink, na úplný závěr vás zase jeho olejem namasírují.

1032x554 Anantara Al Baleed Resort Salalah

 

Tipy na další zážitky

Objevte Sardinii, perlu Středomoří

Objevte Sardinii, perlu Středomoří

Nabízí ostrovní atmosféru, téměř karibské pláže, hornaté vnitrozemí jako stvořené pro výlety a nádherné počasí a teplé moře i v září.

Objevte více
Bali

Bali

Je nádhernou exotickou destinací a z každé takové země má kousek, pravou džungli i nádherné pláže. Zažijete tu maximální spojení s Indickým oceánem.

Objevte více
K moři! Top místa a zážitky na léto

K moři! Top místa a zážitky na léto

Představujeme vám tato kouzelná místa v Evropě nejen jako dovolenkové ráje, ale také jako destinace plné zážitků a příběhů. Nechte se inspirovat.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dovolenou v Ománu vám připravíme na míru. Neváhejte nás kontaktovat.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer