Divoká příroda i plážová dovolená na Bali

Zážitky Dovolená na pláži

Na cestě Indonésií s Exclusive Tours

1450x674 Divoká příroda i plážová dovolená na Bali s Exclusive Tours Maya Ubud Resort & Spa main-swimming-pool-tb

 

Bali má z každé exotické země kousek, pravou džungli i nádherné pláže

Bali je nádhernou exotickou destinací, jejíž oblíbenost mezi Čechy rok od roku stoupá. Proto jsme se rozhodli vám doporučit dva resorty, které čnějí nad ostatními. Maya Ubud Resort & Spa a The St. Regis Bali Resort.

 

Maya Ubud Resort & Spa

Maya Ubud Resort & Spa je klidným útočištěm se stovkou vil v tropických zahradách. Jednu stranu 10hektarového pozemku ohraničuje údolí řeky Petan, druhou hranicí jsou rýžová pole Peliatan. Kromě léčebných procedur v místním exkluzivním spa nabízí také 2 bazény, tenisový kurt, pavilon pro jógu anebo golfový putting green.

Z Ubudu máte možnost vyrazit na množství výletů. Bali, jako jeden ze 17 tisíc indonéských ostrovů, si zachoval hinduistickou víru a místní obyvatelé jsou milí, usměvaví lidé, kteří se snad ani neumí hádat.

1032x554 Divoká příroda i plážová dovolená na Bali s Exclusive Tours  Maya Ubud Resort & Spa 20230119-mpv-gallery-full-2

 

  

Výlety z Maya Ubud Resort & Spa

Náboženství je přirozenou součástí života lidí a tvrdí se, že na ostrově je víc posvátných staveb než obytných domů. Takže častým cílem výletů jsou chrámy v džungli, mezi ty nejznámější patří Batukaru.

Doporučujeme i chrám Tanah Lot, který stojí na skále asi 20 m od pobřeží, a proto je přístupný jen při odlivu. Chrám je pevnou součástí balijské mytologie a je zasvěcený bohům moře, kteří ochraňují poutníky.

A jestliže vyrazíte na dovolenou s dětmi, udělejte si půldenní výlet do Motýlího parku u Tabananu.

1032x554 Divoká příroda i plážová dovolená na Bali s Exclusive Tours  Tanah Lot shutterstock_200010425

 

The St. Regis Bali Resort

Tradiční dřevěné vily jsou postaveny v thajském stylu a hotelová pláž je naprosto nezapomenutelná. Díky krásnému bílému písku je nadýchaná jako peřinka. Je to bezesporu nejlepší pláž na Bali. Moře je teplé a bezpečné, vstup do vody postupný a s písečným dnem, takže je ideální i pro rodiny s malými dětmi.

The St. Regis Bali Resort patří díky své unikátní poloze na břehu Indického oceánu mezi nejlepší možnosti ubytování na Bali. Některé vily mají přímý vstup na pláž, všechny jsou obklopeny kouzelnými zahradami. Samozřejmostí je kvalita servisu hotelů St. Regis včetně butlerů.

Dospělí ocení restaurace a bary zaměřené na lokální kuchyni, pro děti je zase připraveno specializované centrum, které je pomocí hudby, výtvarného umění i pohybu seznámí s kulturou ostrova.

1032x554 Divoká příroda i plážová dovolená na Bali s Exclusive Tours  The St. Regis Bali Resort xr-dpsxr-beachfront-fine-dining-85-15604_Classic-Hor

 

  

Další tipy na výlety na Bali

Výborná je také pláž Padang Padang na jižním cípu ostrova. Nádherné místo, které proslavil film Jíst, meditovat, milovat, je ukryto mezi skalami. Určitě ho vyzkoušejte. Jestli si ale chcete užít pláž sami, stihněte to ještě ráno, po 10. hodině se na místo sjíždí další turisté.

Bali, to jsou ale také oceánské vlny vhodné k surfování. Užijí si je začátečníci i pokročilí. Přidejte se k nim i vy. Přesuňte se směrem k Uluwatu, kde na surfu můžete brázdit oceán, aniž byste si navzájem překáželi s plavci. Vlny jsou až dál od břehu a oceán si tak užije opravdu každý.

Jinou možností, jak splynout s Indickým oceánem, je šnorchlování. Vyzkoušejte ho v severní části ostrova, kde se můžete potopit nejen ke korálovým zahradám, ale také k vrakům amerických a japonských lodí. Velkým zážitkem je ponor k podvodnímu chrámu v zálivu Pemuteran, kde v hloubce až 30 m pokrývá podmořská flóra sousoší Buddhy a mytologických postav z historie ostrova.

Bali jsou zkrátka krásnou exotickou destinací, kam přijedete za poznáním i odpočinkem.

1032x554 Divoká příroda i plážová dovolená na Bali s Exclusive Tours  Padang Padang shutterstock_75247045

 

Tipy na další zážitky

Romantika na Havaji pětkrát jinak

Romantika na Havaji pětkrát jinak

Havajské ostrovy jsou bezpochyby spojované s romantickou dovolenou, nabídnout mohou ale daleko víc než jen krásné pláže a čisté moře.

Objevte více
Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

2 resorty, jejichž kvalita a ambice převyšují na Maledivách ostatní. Pro nejnáročnější cestovatele je otázka jasná: Cheval Blanc, nebo Velaa? Poradíme vám.

Objevte více
Po ostrovech Malediv

Po ostrovech Malediv

Maledivy křížem krážem. Island-hopping. Termín pro cestování napříč mnoha nepříliš vzdálenými ostrovy. A Maledivy si o to přímo říkají.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou naplánujeme do nejmenších detailů. Neváhejte nás kontaktovat!“

Veronika Robin

Chief Sales Officer