Top pláže Indického oceánu

Zážitky Dovolená na pláži

Indický oceán je oblíbenou destinací pro relaxační dovolené především díky velkému počtu nádherných pláží. Už jen spočítat je by trvalo dlouho a vyzkoušet každou z nich ještě déle. Jak ale vypadá ideální pláž?

Indický oceán, pláž Takamaka

 

Kde je ten nejlepší písek a vlny?

Někdo upřednostňuje soukromí na opuštěném místě, někomu nevadí družení a má rád bohaté plážové zázemí. Přinášíme výběr několika pláží, které rozhodně stojí za návštěvu.

Anse Victorin – Frégate, Seychely

Pláž Anse Victorin se velmi často objevuje na vrcholu žebříčků nejlepších pláží světa. A není se čemu divit – bělavý prachový písek, který doslova hladí chodidla, omývají tyrkysové vody Indického oceánu. Na kraji pláže se vine linie kokosových palem, které poskytují stín během odpoledního pikniku. Báječnou atmosféru ráje na Zemi dokreslují žulové útesy, které jsou typické pro celé seychelské souostroví. Samotná pláž je skvělá k nerušené relaxaci, během její návštěvy ale nesmíte zapomenout nasadit ploutve a ponořit se do pestrobarevného světa Indického oceánu. Anse Victorin leží na severu ostrova Frégate, 20 minut letu helikoptérou z hlavního ostrova Mahé. Návštěva této pláže má však jeden drobný háček – musíte být hosty luxusního resortu Frégate Island Private – nikomu jinému není ostrov přístupný.

Anse Victorin, Frégate, Seychely shutterstock_58265

 

 

Frégate Island Private

Celý resort Frégate Island Private tvoří 16 vil a jeden prezidentský palác Banyan Hill Estate. Každá vila má vlastní bazén a její hosté mohou po celou dobu pobytu využívat služeb osobního butlera. Ti nejnáročnější volí ubytování v Banyan Hill Estate, komplexu 5 budov, který nabízí dokonalé soukromí a luxus. Pobyt však nezpříjemňuje pouze pláž, ale také široké zázemí a perfektní servis – kuchař připraví jídlo přesně dle vašich požadavků a vy si jej budete moci vychutnat kdekoliv na ostrově. Na pláži, ve vile, v džungli nebo na jachtě. Ne náhodou si tento resort vybírá i řada známých hollywoodských hvězd.

Frégate Island Private FIP_Banyan-Hill-Estate_Swimming-Pool_3-1

 

Anse Lazio – Praslin, Seychely

Pláž Anse Lazio na Seychelách – méně soukromá než Anse Victorin, avšak stále dostatečně klidná – se řadí mezi nejznámější na ostrově Praslin. Stojí na konci dlouhé klikaté cesty vedoucí z Cote d’Or a při pohledu na ni musíme uznat, že je právem zařazována do desítky nejlepších světových pláží. Je poseta žulovými kameny, návštěvníci ocení rovněž jemný, téměř bílý písek, který pozvolna mizí v průzračných vodách oceánu. Díky mírnému sklonu je vhodná i pro malé děti a její blízké okolí nabízí ideální podmínky pro šnorchlování. Pokud vám na pláži vyhládne, můžete si vybrat ze dvou restaurací – Bonbon Plume a Le Chevalier.

Anse Lazio – Praslin, Seychely shutterstock_255641902

 

Makunufushi – South Malé Atoll, Maledivy

Pokud někde bývá těžké vybrat ty nejhezčí pláže, na Maledivách to platí dvojnásob. Každý ostrov hostí jeden resort, který je obehnán nádhernou pláží s jemným pískem. Zapomeňte na kamenitý a rychle se svažující vstup do vody, na Maledivách si můžete užívat procházku mezi vlnkami. Do našeho výběru jsme se rozhodli zařadit pláž na ostrově Makunufushi, na kterém se nachází resort Cocoa Island. Z ostrova do oceánu vybíhá krátký pás pláže, po kterém se můžete procházet a nechat se z každé strany omývat vlnami Indického oceánu. Nedaleko tohoto písčitého pásu se nachází korálový útes – stačí jen nasadit ploutve a vyrazit na setkání s pestrobarevnými živočichy. Pestrost podmořského života je zaručena také blízkostí kanálu Guriadhoo, hluboké průrvy mezi korálovými atoly, který je oblíbeným místem pro potápění.

Makunufushi – South Malé Atoll, Maledivy MM 20 COMO_CCI_Aerial_Sandbank_Couple walking_sunrise

 

Landaa Giraavaru – Baa Atoll, Maledivy

Jakožto součást biosférické rezervace UNESCO je ostrov Landaa Giraavaru a jeho okolí ukázkovým příkladem maledivské krásy a přírodního bohatství. Tento zelený ráj uprostřed Indického oceánu se nachází v srdci atolu Baa na Maledivách, přibližně 40 min. letu hydroplánem z Malé, a je domovem resortu Four Seasons Landaa Giraavaru. Zdejších 44 akrů exotické ostrovní zeleně obklopuje pláž s bílým pískem a komfortním pozvolným vstupem do vody. Každý den můžete trávit na jiné straně ostrova, pozorovat východ i západ slunce, nebo prostě jen relaxovat na lehátku pod slunečníkem. Pro romantické chvíle ve dvou se nabízí krátký výlet lodí na malý písečný ostrůvek, jenž je ideálním piknikovým místem.

Landaa Giraavaru – Baa Atoll, Maledivy MLG_931_original

 

Le Morne – Mauricius

Pláž Le Morne je vyhledávána nejen díky nádhernému prostředí v blízkosti hory Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána mezi světové dědictví UNESCO, ale také díky bohaté nabídce aktivit. Ve velmi čistých vodách Indického oceánu panují výborné podmínky pro šnorchlování a plavání, avšak v bohatém zázemí hotelů si můžete užívat i další sportovní aktivity. Mezi těmi vyniká zejména windsurfing a kitesurfing, pro který panují výborné podmínky zejména na jižním cípu pláže. Ač jsou pláže na Mauriciu veřejné, nemusíte se obávat, že byste byli během relaxace obtěžováni plážovými prodavači.

Mauricius Le Morne shutterstock_1640673823

 

Tipy na další zážitky

Objevte Sardinii, perlu Středomoří

Objevte Sardinii, perlu Středomoří

Nabízí ostrovní atmosféru, téměř karibské pláže, hornaté vnitrozemí jako stvořené pro výlety a nádherné počasí a teplé moře i v září.

Objevte více
Dovolená ve Francouzské Polynésii

Dovolená ve Francouzské Polynésii

Na ostrovech plných pokladů na vás čekají černé perly, hvězdná obloha i potápění s velrybami. Francouzská Polynésie je skvělou destinací pro romantickou dovolenou.

Objevte více
Nejlepší moře Evropy

Nejlepší moře Evropy

Ať už toužíte po bělostných plážích ideálních pro relax, vlnách jako stvořených pro surfování či členitém pobřeží, které vedle odpočinku nabízí také řadu aktivit, evropská pobřeží skrývají něco pro každého.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„S výběrem toho správného ostrova pro vaši dovolenou snů vám rádi pomůžeme.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader