Dinaka – Ker & Downey Botswana, Botswana – Central Kalahari Game Reserve

Soukromá rezervace na severní hranici rezervace Central Kalahari Game Reserve

Dinaka je exkluzivní soukromá rezervace, která se rozkládá na severním okraji rezervace Central Kalahari Game Reserve a hostí jednu z nejunikátnějších biologických diverzit v jižní Africe. Tato neustále se měnící pouštní krajina poskytuje útočiště lvům kalaharským, springbokům, oryxům a hyenám hnědým. Samotný kemp byl postaven v roce 2017 a představuje dokonalý začátek nebo konec botswanského safari pro všechny náročné cestovatele.

O destinaci

Botswaně dominuje poušť Kalahari, největší písečný pás na planetě. Od solných pánví v Makgadikgadi, baobabů v Nxai Pans až po divokou přírodu v Kgalagadi na jihu se jedná o jednu z nejlepších afrických safari destinací.

Dinaka, což znamená "rohy", je soukromá rezervace nacházející se na severní hranici rezervace Central Kalahari Game Reserve. Dokonalý kontrast k pobytu v deltě řeky Okavango. Do lodge se dostanete krátkým letem z města Maun.

1 Dinaka - Ker & Downey Botswana Dinaka - Ker & Downey Botswana

 

Ubytování

Dinaka – Ker & Downey Botswana disponuje pouze 7 prostornými safari stany, z nichž každý má vlastní koupelnu s vnitřní i venkovní sprchou. Rodiny jsou ubytovány ve dvoupokojových stanech se společnou prostornou koupelnou. Stany Dinaka jsou dobře rozmístěné a vyvýšené na dřevěných platformách, které poskytují dokonalý výhled na okolní krajinu. Všechny části kempu jsou propojeny dřevěnými chodníčky.

2 Dinaka - Ker & Downey Botswana Dinaka - Ker & Downey Botswana

 

Restaurace

Snídaně, obědy i večeře jsou podávány formou bufetu. Ke snídani si můžete přiobjednat např. vajíčka, ale klasické à la carte nečekejte. Na safari vás čeká občerstvení. Během večeře si jako předkrm sami naberete z bufetu např. zeleninu, hlavní chody si vybíráte ze servírovacích táců, které obsluha přináší ke stolům.

3 Dinaka - Ker & Downey Botswana Dinaka - Ker & Downey Botswana

 

Aktivity

Během pobytu budete mít mnoho příležitostí poznávat kalaharskou přírodu s divokými zvířaty od žiraf přes antilopy, drobné savce, jako je jezevec meduňkolistý, liška netopýří a dikobraz, až po dravce včetně lva kalaharského, geparda, leoparda a hyeny hnědé. Aktivity zahrnují ranní a odpolední projížďky otevřenými safari vozidly, přičemž odpolední projížďky často pokračují až do večera. Vždy budete sedět u "okna" a při projížďkách se zvěří nebudou ve vozidle sedět více než 4 hosté. Případně se můžete s přírodou blíže seznámit pěšky při procházkách po buši s průvodcem. Obzvláště velkolepé je pozorování ptáků, protože Dinaka hostí více než 200 různých druhů ptáků, včetně dropa koriho a křiklouna karmínového a vysoké koncentrace jestřábů zpěvných.

4 Dinaka - Ker & Downey Botswana Dinaka - Ker & Downey Botswana

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer