Mombo Camp, Botswana – Masarwa

Místo hojnosti

Mombo, které je odedávna známé jako "místo hojnosti", se pyšní obrovskou koncentrací planinových zvířat a dravců a je považováno za jednu z nejlepších oblastí pro pozorování zvěře v Africe. Patří mezi ně všechny velké kočky. Hojně se zde vyskytují levhart, hyaena skvrnitá, velká stáda buvolů, slonů, žiraf, pakoní, zeber a dalších, občas se zde pohybují gepardi a divocí psi.

Camp Mombo, přestavěný v roce 2018, si klade za cíl zachovat tradice a historii tábora a zároveň oslavit ochranářský záměr – ba dokonce jeden z největších ochranářských úspěchů: reintrodukci černých a bílých nosorožců do divočiny Botswany.

O destinaci

Botswaně dominuje poušť Kalahari, největší písečný pás na planetě. Od solných pánví v Makgadikgadi, baobabů v Nxai Pans až po divokou přírodu v Kgalagadi na jihu se jedná o jednu z nejlepších afrických safari destinací.

Koncese Mombo zahrnuje 45 000 hektarů rezervace Moremi a nachází se na ostrově Chief's Island v centrální části delty řeky Okavango. Z letiště v Maunu se sem dostanete za 30 min. letu.

1 Mombo Camp, Botswana – Masarwa | Exclusive Tours

 

Ubytování

Mombo si uchovává tradice legendárního původního safari tábora s bohatou historií. Prostorné dřevěné a plátěné apartmány v houští obřích mangostanů a fíkovníků, kterých je zde pouze 9, lákají širokým výhledem na záplavovou oblast delty řeky Okavango plnou divoké zvěře. Obývací pokoj, oddělená ložnice a koupelna, vnitřní a venkovní sprchy a vana s měděnými a mosaznými armaturami přispívají k ideálu zodpovědného luxusu Wilderness.

2 Mombo Camp, Botswana – Masarwa | Exclusive Tours

 

Restaurace

Jídla ve společnosti Mombo jsou navržena s ohledem na ochranu přírody a obsahují zdravé a chutné recepty. V tomto autenticky africkém safari kempu oslavují původní suroviny a zděděné produkty. Hlavním z nich je ikonický baobab, jehož přírodní superpotravina v prášku poskytuje řadu zdraví prospěšných látek.

3 Mombo Camp, Botswana – Masarwa | Exclusive Tours

 

Aktivity

Pozorování zvěře v Mombo v deltě řeky Okavango nemá obdoby. Setkání s divokou zvěří zblízka v táboře nebo v jeho blízkosti nejsou neobvyklá, ale pro plný zážitek se budete chtít vydat ven. Při plavbě lodí po afrických vodních cestách můžete sledovat ptactvo. Sledujte také nosorožce nebo lvy. Poznejte i jiné kultury a starobylé životní styly.

4 Mombo Camp, Botswana – Masarwa | Exclusive Tours

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Adéla Skřivánková

Private Travel Consultant