Jitka Kolmanová

„Na palubě máte vše all inclusive, takže o vás bude perfektně postaráno. V žádném případě byste ale neměli na jednotlivých zastávkách vynechat ochutnávku tradiční karibské kuchyně. Zkuste třeba dušené kůzlečí, jerk kuře či čerstvou papáju. Nebo snad dáte přednost míchanému drinku s vyhlášeným místním rumem?“

Jitka Kolmanová, travel designer

Užijte si opalování na Grenadinách, vydejte se na rafting do Dominikánské republiky, prozkoumejte deštné pralesy v Kostarice i mayské ruiny v Mexiku. Vše díky plovoucímu hotelu Silversea.

Stačí deset až čtrnáct dní a Karibik máte v kapse. Lodě mají pohostinnou atmosféru, ubytováni budete v prostorných apartmánech s vlastní terasou. Samozřejmostí je osobní butler, Wi-Fi, luxusní wellness i kulturní a společenský program během plavby. Jako inspiraci vám nabízíme ukázku těch nejpůvabnějších míst, která můžete během své cesty poznat.

Grand Cayman, Kajmanské ostrovy

Největší z ostrovů s fascinující historií mayské kultury býval kdysi útočištěm nejstrašlivějšího piráta Černovouse. Dnes je vyhledávaným místem milovníků vodních sportů, zámořské území Velké Británie je rovněž rájem potápěčů. V průzračných vodách s pestrobarevným podmořským životem i potopenými vraky si můžete pohladit rejnoka nebo plavat s delfíny. Pestrý je i život na pevnině – na živé kajmany sice dnes už nenarazíte, ale potkáte například vzácného leguána zeleného.

Načítám

Key West, Florida, USA

Nejjižnější bod Floridy je synonymem pro vydařenou dovolenou: dopřejte si fantastické počasí, nádherné pláže, bohatý podmořský život i bezstarostnou atmosféru. Není divu, že z Key Westu, odkud je to blíž do Havany než do Miami, se nikomu nechce domů. Nositel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway tady napsal novelu Komu zvoní hrana. Spisovatel sem původně přijel na krátký pobyt a zůstal dvacet let. A co vy – dokážete odjet?

Načítám

Samana, Dominikánská republika

Dramaticky krásný poloostrov si stále uchovává své kouzlo nedotčeného ráje. Turisté se zatím této skryté perle vyhýbají, proto neváhejte. Samana je jako mikrokosmos celé Dominikánské republiky: narazíte tady na přepychové resorty i chudobu, výstavní silnice i prašné stezky, všude jsou ale milí lidé, z nichž vám v paměti nejvíce utkví prodavači zeleniny na ulicích. Užijete si také tropické pralesy a osamocené pláže, do kterých vstupují kokosové palmy a banánovníky.

Načítám

Costa Maya, Mexiko

Oblast nedaleko hranic s Belize je proslulá archeologickými divy mayské civilizace a úchvatnou přírodou. Na východě se pyšní nádhernými plážemi a na západě panenským deštným pralesem. Pokud máte rádi potápění nebo šnorchlování, ocitnete se na ideálním místě. Costa Maya je totiž součástí druhého největšího útesu na světě a největšího korálového atolu v Mexiku. Podvodní dobrodružství zpestřuje několik vraků potopených lodí – některé jsou na mořském dně již stovky let.

Načítám

Svatý Bartoloměj, Malé Antily

Tady hledají přes zimu útočiště slavní a bohatí. Ostrov je pod správou Francouzů a nabízí luxusní zážitky: od nakupování v buticích nejlepších značek po relaxaci na úžasných plážích s bílým a narůžovělým pískem u tyrkysově modrých vod. V ulicích na vás dýchne francouzský duch a šarm, stejně jako v prvotřídních restauracích. Svatý Bartoloměj je rájem gurmánů a milovníků luxusu. Navíc bez davů turistů. Právem je proto označován za perlu Karibiku.

Načítám

Svatý Martin, Malé Antily

Největším lákadlem vulkanického ostrova jsou nádherné pláže. Největší zajímavostí je fakt, že ostrovu vládnou dva suverénní národy. Francouzi a Nizozemci tady žili bok po boku stovky let, a když přecházíte z jedné země do druhé, neexistují žádné hraniční hlídky, žádní celníci. Nizozemská strana ostrova je ideální pro aktivní lidi, v té francouzské počítejte s puritánštějším prostředím. I přes evropskou vládu se na ostrově podařilo zachovat karibskou atmosféru.

Načítám

Martinik, Malé Antily

Martinik sice leží 6 817 km od Paříže, jeho duch a jazyk jsou ale rozhodně francouzské. Ostrov je totiž francouzským departmentem, a tak se i v Karibiku ocitnete na území Evropské unie. A na Martiniku, který je pokryt tropickými květinami a kde se stromy ohýbají pod tíhou plodů, jako jsou mango, papája, citrony a limety, je to znát. Hlavně v kuchyni, kde se mísí francouzské a kreolské vlivy. Čarokrásnou krajinu s deštným pralesem obklopují hory a lákají turisty stejně jako průzračné vody plné ryb a potopených pokladů.

Načítám

Grenada, Malé Antily

Grenada je populární a voňavou zastávkou v Karibiku. Je ostrovem koření, kde si můžete přivonět k opojné čerstvé skořici, muškátovému oříšku, hřebíčku nebo kakau. Přes 33 km dlouhý a 19 km široký ostrov je pokrytý deštným pralesem, bílými písčitými plážemi ukrytými v zátokách i exotickými květinami. Hlavním městem je Sv. Jiří, který je považovaný za nejmalebnější město v celém Karibiku.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat