Karibik symbolizuje pohodovou dovolenou na pláži ostrova, obklopeného průzračným oceánem a korálovými útesy. 

Oblast Karibiku je známá nejen sluncem zalitými plážemi, ale také pestrou kulturou, ve které se mísí vliv kolonizátorů a tradice domorodých obyvatel. Každý ze známých karibských ostrovů měl co do činění s některou z námořních mocností, jejichž osadníci o novou půdu tvrdě bojovali. Uplynulo však již hodně času a některé karibské země si vybojovaly nezávislost či status zámořského území.

Co se dá v Karibském moři vedle opalování a šnorchlování dělat? Paleta možných zážitků je opravdu pestrá – vedle klasických dovolenkových sportů, jako jsou potápění, golf a motorové aktivity u pláže, zde můžete obdivovat také řadu historických památek a kulturních míst. Mezi ostrovy můžete rovněž plout na menších i luxusních jachtách či zvolit masovější, avšak stále luxusní, výletní lodě, jejichž trasy vedou přes nejznámější ostrovy. Své lodě zde provozuje řada proslulých plavebních společností.

Načítám

Jaký ostrov vybrat? 

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí před výběrem dovolené v Karibiku je odpověď na otázku, na který ostrov se Středoevropan dostane nejpohodlněji. Při letu na libovolný ostrov musíte počítat s přestupem, zpravidla v některé z evropských metropolí či v USA. Těžko vyzdvihovat některý z ostrovů a prohlásit jej za ráj, který je nutné navštívit. Každý si může zamilovat jiný, ať již pro jeho kulturní bohatství, klidné pláže či výtečné podmínky k provozování vodních sportů. 

 

Načítám

Antigua a Barbuda 

Tento panenský ráj se nachází v Malých Antilách, východní části Karibiku. Ostrovní stát je tvořen severně položeným ostrůvkem Barbuda a větším, na jihu ležícím ostrovem Antigua, kde se nachází většina luxusních resortů. Ostrov je oblíbený zejména mezi turisty z Británie a USA, jimž je místní kultura díky přetrvávajícímu koloniálnímu duchu velmi blízká. Vedle relaxování na slunné pláži a šnorchlování se nabízí možnost objevovat krásy a historii ostrova. Výtečný způsob, jak poznat malé ostrůvky v okolí Antiguy a krásnou přírodu, je vyrazit na kajaku kolem mangrovů k ostrovu The Great Bird Island. Zde můžete obdivovat několik ohrožených druhů, které se vyskytují pouze na tomto ostrově. Dalším ze zajímavých tipů je let helikoptérou okolo vulkanického komplexu Soufriere Hills na nedalekém ostrově Montserrat. Ať již jde o Carlisle Bay, Galley Bay Resort & Spa či Hermitage Bay, každý z resortů poskytne výtečné prostředí a servis. Zatímco první dva jmenované jsou větší resorty a nabídnou téměř sto pokojů, resort Hermitage Bay je velmi klidný a vhodný pro romantickou dovolenou ve dvou. Pokud vyrazíte do Karibiku s dětmi, na Antigue vám vřele doporučujeme resort Carlisle Bay, který je vybaven malým dětským klubem pro ratolesti do 6 let a rovněž výběrem aktivit pro starší děti. 

Načítám

Anguilla 

Pokud se vydáte severozápadním směrem z Antiguy, doplujete na ostrov Anguilla. Po cestě minete populární ostrov Svatého Martina, který je zámořským územím Francie a Nizozemí. Na rozdíl od rušného Svatého Martina je však Anguilla klidným rájem, jehož hlavními přednostmi jsou krásné pláže a pestrý podmořský život v okolí korálů a vraků potopených lodí. Korálový a vápencový ostrov byl stejně jako Antigua vystaven britskému vlivu a od roku 1971 je plnohodnotným zámořským územím Velké Británie. Mezi místa oceňovaná turisty se řadí především pláže Shoal Bay a Meads Bay. Klidnější, menší a exkluzivnější pláž je v zátoce Maundays Bay, kde se nachází luxusní resort Cap Juluca. Tento větší resort uspokojí nejen páry cestující za romantikou a relaxací, ale také rodiny s dětmi. Osmnáct dvoupatrových vil skýtá pokoje několika kategorií, včetně víceložnicových suit.

Načítám

Barbados 

Barbados je pokrytý tropickým lesem, spoustou podzemních řek, jeskyní a jezer. Tento nejvýchodněji položený ostrov v Karibském moři získal svůj název na základě španělského slova barbudos – vousatý. Patří mezi nejoblíbenější karibské ostrovy s vyspělou infrastrukturou, na jeho zlatavých plážích je mnoho luxusních resortů. Na Barbadosu můžete pod vodou objevovat řadu míst s krásnými korálovými útvary. Také výlety do nitra ostrova nabídnou několik zajímavostí, například Harrisonovu jeskyni s ohromujícími krápníkovými útvary nebo historické pevnosti z koloniální doby. Západní pobřeží ostrova preferují především ti, kteří mají v oblibě luxusní ubytování. Ne nadarmo si tato část ostrova vysloužila přezdívku Platinové pobřeží – podél nádherných pláží s bílým pískem je rozeseto několik luxusních resortů. Jejich hosté se mohou těšit z řady výtečných restaurací a bohatého zázemí, jehož součástí jsou i dvě golfová hřiště. V naší kolekci hotelů si vyberou jak páry, pro které je vhodný klidný resort The Sandpiper, tak rodiny s dětmi, které by měly zamířit spíše do resortu Sandy Lane nebo Coral Reef Club.

Načítám

Svatý Bartoloměj 

Svatý Bartoloměj, dvanáctý apoštol nebo také přidružené území Evropské unie a zámořské území Francie. Malý ostrov sopečného původu je rovněž součástí Malých Antil a těší se oblibě vyznavačů jachtingu a velmi náročných cestovatelů, kteří vyhledávají klidné pláže zalité sluncem. Jak pláží, tak slunce je zde dostatek, během 300 slunečních dní v roce můžete relaxovat a užívat si pohostinnosti místních obyvatel. Neschází ani široké možnosti vodních sportů, od vodních lyží až po potápění. Není zde velké mezinárodní letiště, při cestě je proto nutné využít místní aerolinie nebo jachty. Náročné klienty potěší ubytování s velmi privátní atmosférou, ať již si vyberou některou z komfortních suit resortu St. Barth Isle de France či vily pro hudební hvězdy a rodiny s dětmi v resortu Eden Rock. Druhý jmenovaný resort nabízí rozličné kategorie ubytování, perličkou je přitom vila Rockstar s nahrávacím studiem a dvěma bazény.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat