Utečte před zimou do Karibiku

Zážitky Dovolená na pláži

Vedle klasických dovolenkových sportů, jako jsou potápění, golf a motorové aktivity u pláže, můžete v Karibiku obdivovat také řadu historických památek a kulturních míst. Mezi ostrovy můžete rovněž plout na menších i luxusních jachtách či zvolit masovější, avšak stále luxusní, výletní lodě, jejichž trasy vedou přes nejznámější ostrovy.

Karibik

 

Jakou zemi si vybrat a kdy se sem vypravit

Oblast Karibiku je známá nejen sluncem zalitými plážemi, ale také pestrou kulturou, ve které se mísí vliv kolonizátorů a tradice domorodých obyvatel. Každý ze známých karibských ostrovů měl co do činění s některou z námořních mocností, jejichž osadníci o novou půdu tvrdě bojovali. Uplynulo však již hodně času a některé karibské země si vybojovaly nezávislost či status zámořského území.

Jaký ostrov vybrat?

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí před výběrem dovolené v Karibiku je odpověď na otázku, na který ostrov se Středoevropan dostane nejpohodlněji. Při letu na libovolný ostrov musíte počítat s přestupem, zpravidla v některé z evropských metropolí či v USA. Těžko vyzdvihovat některý z ostrovů a prohlásit jej za ráj, který je nutné navštívit. Každý si může zamilovat jiný, ať již pro jeho kulturní bohatství, klidné pláže či výtečné podmínky k provozování vodních sportů.

Karibik Barbados shutterstock_181844201

 

Antigua a Barbuda

Tento panenský ráj se nachází v Malých Antilách, východní části Karibiku. Ostrovní stát je tvořen severně položeným ostrůvkem Barbuda a větším, na jihu ležícím ostrovem Antigua, kde se nachází většina luxusních resortů. Ostrov je oblíbený zejména mezi turisty z Británie a USA, jimž je místní kultura díky přetrvávajícímu koloniálnímu duchu velmi blízká. Vedle relaxování na slunné pláži a šnorchlování se nabízí možnost objevovat krásy a historii ostrova. Výtečný způsob, jak poznat malé ostrůvky v okolí Antiguy a krásnou přírodu, je vyrazit na kajaku kolem mangrovů k ostrovu The Great Bird Island. Zde můžete obdivovat několik ohrožených druhů, které se vyskytují pouze na tomto ostrově. Dalším ze zajímavých tipů je let helikoptérou okolo vulkanického komplexu Soufriere Hills na nedalekém ostrově Montserrat.

Karibik Antigua a Barbuda_shutterstock_366794306

 

Anguilla

Pokud se vydáte severozápadním směrem z Antiguy, doplujete na ostrov Anguilla. Po cestě minete populární ostrov Svatého Martina, který je zámořským územím Francie a Nizozemí. Na rozdíl od rušného Svatého Martina je však Anguilla klidným rájem, jehož hlavními přednostmi jsou krásné pláže a pestrý podmořský život v okolí korálů a vraků potopených lodí. Korálový a vápencový ostrov byl stejně jako Antigua vystaven britskému vlivu a od roku 1971 je plnohodnotným zámořským územím Velké Británie. Mezi místa oceňovaná turisty se řadí především pláže Shoal Bay a Meads Bay. Klidnější, menší a exkluzivnější pláž je v zátoce Maundays Bay.

Karibik Anguilla shutterstock_232896862

 

Barbados

Barbados je pokrytý tropickým lesem, spoustou podzemních řek, jeskyní a jezer. Tento nejvýchodněji položený ostrov v Karibském moři získal svůj název na základě španělského slova barbudos – vousatý. Patří mezi nejoblíbenější karibské ostrovy s vyspělou infrastrukturou, na jeho zlatavých plážích je mnoho luxusních resortů. Na Barbadosu můžete pod vodou objevovat řadu míst s krásnými korálovými útvary. Také výlety do nitra ostrova nabídnou několik zajímavostí, například Harrisonovu jeskyni s ohromujícími krápníkovými útvary nebo historické pevnosti z koloniální doby. Západní pobřeží ostrova preferují především ti, kteří mají v oblibě luxusní ubytování. Ne nadarmo si tato část ostrova vysloužila přezdívku Platinové pobřeží – podél nádherných pláží s bílým pískem je rozeseto několik luxusních resortů. Jejich hosté se mohou těšit z řady výtečných restaurací a bohatého zázemí, jehož součástí jsou i dvě golfová hřiště.

Karibik Barbados shutterstock_261028652

 

Svatý Bartoloměj

Svatý Bartoloměj, dvanáctý apoštol nebo také přidružené území Evropské unie a zámořské území Francie. Malý ostrov sopečného původu je rovněž součástí Malých Antil a těší se oblibě vyznavačů jachtingu a velmi náročných cestovatelů, kteří vyhledávají klidné pláže zalité sluncem. Jak pláží, tak slunce je zde dostatek, během 300 slunečních dní v roce můžete relaxovat a užívat si pohostinnosti místních obyvatel. Neschází ani široké možnosti vodních sportů, od vodních lyží až po potápění. Není zde velké mezinárodní letiště, při cestě je proto nutné využít místní aerolinie nebo jachty.

Karibik Svatý Bartoloměj shutterstock_75068182

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Po ostrovech Malediv

Po ostrovech Malediv

Maledivy křížem krážem. Island-hopping. Termín pro cestování napříč mnoha nepříliš vzdálenými ostrovy. A Maledivy si o to přímo říkají.

Objevte více
Dovolená ve Francouzské Polynésii

Dovolená ve Francouzské Polynésii

Na ostrovech plných pokladů na vás čekají černé perly, hvězdná obloha i potápění s velrybami. Francouzská Polynésie je skvělou destinací pro romantickou dovolenou.

Objevte více
5 ostrovů, které lákají na Seychely

5 ostrovů, které lákají na Seychely

Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu a romantickou i rodinnou dovolenou. Každý je ale něčím jedinečný.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„S výběrem toho správného ostrova pro vaši dovolenou snů vám rádi pomůžeme.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist