Proč se tam vydat

Italové povýšili pojem pohoda na vyšší úroveň. Dlouhé, klidné jízdy po zasněžených svazích, kdy se kocháte nádhernými výhledy na italské Alpy, a ještě delší, gastronomickými lahůdkami napěchované obědy. Pečlivě upravená střediska bez davů lidí. Skvělé lyžování na sjezdovkách i ve volném terénu. Tradiční ráz horských vesniček. A až si budete chtít dopřát ultimátní pohodu, doletíte na sjezdovku helikoptérou. Vášeň pro sport, jídlo a především relaxaci se prolíná v Itálii vším.

Hlavní trumfy

  • Stále výborně upravené sjezdovky
  • Slunečné počasí a nádherná příroda
  • Prvotřídní gastronomie
  • Relaxace a wellness

Alta Badia

Alta Badia patří k tomu nejlepšímu, co lyžařská Itálie nabízí. Stačí vzít lyže a užít si 130 kilometrů špičkových sjezdovek s výhledy na nejnádhernější panoramata Dolomit. Tratě jsou skvěle upravené a propojené, takže si tu vyberete nejen podle náročnosti terénu, ale i podle pozice slunce a kvality sněhu. Na skipas Dolomity Superski se dostanete do okolních, stejně prestižních středisek jako Val Gardena nebo Cortina d’Ampezzo a povýšíte tak své lyžařské možnosti na nejvyšší úroveň. Zkusit můžete i adrenalinové třešinky na dortu, například slalomový svah Světového poháru v La Ville. Stejně luxusní jako ten lyžařský je i standard ubytování.

Sjezdovky: 70 km modrých, 52 km červených, 8 km černých

Val Gardena

Ne nadarmo vyhrává Val Gardena opakovaně ankety o nejlepší lyžařské středisko na světě. Najdete tu jedny z nejkrásnějších horských scenérií, nejmodernější přepravní zařízení, včetně první podzemní dráhy v Dolomitech, nejpestřejší výběr volného terénu i extrémního lyžování a skialpinismu, expozice tratí na všechny světové strany či třeba legendární sjezd Saslong, patřící k vrcholům Světového poháru. To vše na 175 km sjezdovek v rámci místního skipasu a dalších 230 km na skipas Dolomity Superski. Val Gardena je zkrátka nej.

Cervinia/Zermatt

Jedno z nejslavnějších a největších alpských lyžařských středisek se rozkládá mezi Itálií a Švýcarskem a nabízí dechberoucích 350 km sjezdovek. Lyžování si tu užijí opravdu všichni. Obzvlášť zdatní milovníci svahů si zamilují zdejší adrenalinové výzvy, jako například 22 km dlouhý sjezd z Malého Matterhornu, nejdelší sjezdovky a nejvýše položené lanovky na světě. A je snad i zbytečné zmiňovat krásné prostředí vysokých hor, kterým dominuje majestátní Matterhorn a unikátní mix francouzských, italských a německých tradic v místní kultuře a kuchyni.

Sjezdovky: 219 km červených, 71 km modrých, 60 km černých

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio je „miska příležitostí“. Ať se totiž z tohoto útulného údolí vydáte jakýmkoliv směrem, čeká vás množství zábavy, krásná příroda a skvělé lyžování. Stačí přitom jen vyjít z hotelu, nasadit lyže a jste rovnou na sjezdovce. Ubytujete se zde v nádherných chaletech, jako například v tom, který vlastní snowboardista Alberto Schiavon, trojnásobný vítěz Světového poháru a nadšenec do adrenalinových sportů. Nejjednodušeji se sem dostanete helikoptérou přímo z letiště ve 160 km vzdálené Veroně.

Sjezdovky: 38,4 km červených, 34,5 km modrých, 12,5 km černých

Zážitky v Itálii

Přečtěte si o tom, co pro vás umíme zařídit

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.