Proč se tam vydat?

Švýcarsko je splněným snem všech lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a nádherné výhledy na majestátní Alpy vám poskytnou hodiny zábavy. Vyletět vrtulníkem na zasněžený vrcholek a seskočit s lyžemi na nohou přímo z kabiny do hlubokého sněhu není nikde tak jednoduché jako zde. A kdybyste chtěli být chvíli jen ve dvou, můžete strávit romantickou noc v zasněžené krajině a zároveň v pohodlí a teple s lahví šampaňského v „jurtě lásky“.

Hlavní trumfy

  • Perfektní služby
  • Soulad tradice a modernity
  • Nádherná vysokohorská příroda
  • Špičková gastronomie

Sv. Mořic

Nejdražší a nejluxusnější lyžařské středisko na světě leží téměř dva tisíce metrů vysoko v údolí Engadin na jihu země. Očekávejte michelinské restaurace, přepychové hotely a 350 km krásných sjezdovek. Vrtulníkem to není nikam daleko. Vrchol světa, jak se Sv. Mořic přezdívá, byl dvakrát dějištěm zimních olympijských her. Tři hlavní skiareály, každý se svým charakteristickým terénem, dokáží uspokojit potřeby těch nejnáročnějších lyžařů.

Sjezdovky: 231 km červených, 66 km modrých, 33 km černých

Zermatt

Jeden z nejvýše položených lyžařských resortů v Evropě, který se táhne napříč dvěma zeměmi – Švýcarskem a Itálií. Na zdejších svazích panují ideální podmínky po celý rok, takže je naprosto jedno, kdy dostanete chuť si zalyžovat. Zermatt vám vždy vyjde vstříc. Je také domovem ikony Alp, majestátní hory Matterhorn, která se tyčí přímo nad střediskem. A nejen na něm můžete v letních měsících vyzkoušet své horolezecké umění.

Sjezdovky: 222 km červených, 74 km modrých, 61 km černých

Andermatt

Stejně jako kdysi slavného Goetha, i vás region Andermatt okouzlí. Leží v srdci švýcarských Alp a představuje perfektní destinaci pro milovníky přírody a zimních sportů. Z letiště v Curychu i Lucernu se sem jednoduše dostanete limuzínou, ubytujete se v luxusním chaletu a pak už stačí jen nasadit lyže a vyjet na bílé svahy. Dostatek sněhu, na jedničku upravené sjezdovky všech náročností a moderní lanovky, švýcarská pohostinnost a jedinečná gastronomie. Neschází nic pro váš dokonalý lyžařský zážitek.

Sjezdovky: 50 km červených, 29 km černých, 22 km modrých

 

Arosa

V Arose se nadýcháte úžasně čistého vzduchu, protože tady není téměř žádná doprava, a vysoko v horách si užijete spoustu slunce. Zasněžené bílé svahy lákají k nasazení lyží nebo snowboardu. Nebo je můžete projet na saních tažených psy. Luxusní ubytování s perfektním servisem a vlastní lanovkou vás nadchne. Třešničkou na dortu je zdejší lázeňské centrum, které projektoval samotný Mario Botta a které se řadí mezi nejlepší wellness centra v Evropě.

Sjezdovky: 40 km červených,  27 km modrých, 3 km černých

Zážitky ve Švýcarsku

Přečtěte si o tom, co pro vás umíme zařídit

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.