Proč se tam vydat?

Zkombinujte výjimečnou gastronomii, exkluzivní hotely i privátní chalety a jedny z největších a nejlépe udržovaných lyžařských středisek doslova na dosah vašich dveří a dostanete Francii. Velké plochy, snadná dostupnost, ale i rozmanitý terén uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Kromě výjimečně rozsáhlých a vzájemně propojených skiareálů vás čekají michelinské restaurace, vynikající aprés-ski vyžití a typicky francouzská, pohodová atmosféra.

Hlavní trumfy

  • Výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky
  • Propojenost skiareálů
  • Velké množství ski-in ski-out resortů
  • Vynikající gastronomie

Courchevel

Luxusní středisko Courchevel 1850 leží v srdci lyžařského resortu Les Trois Vallées – Tři údolí. Kromě luxusních hotelů a chaletů tu najdete michelinské restaurace, butiky a špičkové wellness. Koná se zde Světový pohár v alpském lyžování a na zdejších perfektně upravených sjezdovkách si zajezdí jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Můžete si tu vyzkoušet mnoho dalšího jako například jízdu na sněžném skútru či let horkovzdušným balonem.

Sjezdovky: 54 km modrých, 52 km červených, 30 km zelených, 12 km černých

Chamonix

Legendární Chamonix se nachází v Horním Savojsku u hranic s Itálií a Švýcarskem, na úpatí nejvyššího evropského masivu. Užijete si tu výborné sněhové podmínky během celé sezóny pro rodinné lyžování, nadšení budou i milovníci adrenalinu a jízdy ve volném terénu. Kochat se přitom budete nádhernými výhledy na majestátní Mont Blanc. Díky rozšíření skipasu můžete navíc sjíždět neuvěřitelných 1 000 km sjezdových tratí v rámci tří států.

Sjezdovky: 50 km červených, 30 km modrých, 29 km černých

Méribel / Mottaret

Méribel se označuje za srdce oblasti Trois Vallées. V jeho těsné blízkosti, ale ještě výše, leží Mottaret. Společně tvoří prvotřídní skiareál. Zalyžujete si tu ve společnosti více než dvoutisícových horských vrcholů. Sníh je tu díky kvalitnímu umělému zasněžování po celý rok a umístění sjezdovek zaručuje celodenní lyžování na slunci. Zkusit můžete ale i jízdu se psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, paragliding či výlety na sněžnicích. Původní architektura měst postavených z kamene a dřeva také přímo vybízí k romantickým procházkám.

Sjezdovky: 63 km modrých, 49 km černých, 23 km zelených, 15 km černých

Val Thorens

V nejvýše položeném lyžařském středisku Evropy se ubytujete ve výšce až 2 300 m n. m. Lyžovat budete přímo v srdci hor, obklopeni horskými velikány. Dobré klima, vysoká nadmořská výška, okolní ledovce a systém umělého zasněžování vám zaručí ideální podmínky až do května. Na sjezdovky to budete mít doslova jen pár metrů a u většiny lanovek chytíte zdarma wi-fi.

Sjezdovky: 57 km červených, 56 km modrých, 23 km zelených, 14 km černých

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.