Dovolená ve Francouzské Polynésii

Zážitky Od každého trochu

Na ostrovech plných pokladů na vás čekají černé perly, hvězdná obloha i potápění s velrybami.

__Fracouzská Polynésie_

 

Romantika plná zážitků

Francouzská Polynésie je skvělou destinací pro romantickou dovolenou. Malé izolované ostrůvky, překrásné tyrkysové laguny a magická podmořská fauna vám zákonitě musí učarovat již při první návštěvě. A proto jsme pro vás připravili seznam zážitků, které během své luxusní dovolené můžete zakusit.

Lagoonarium Moorea

V laguně ostrova Moorea se nachází malý ostrůvek motu Ahi, který leží uprostřed přírodního akvária. To je jednoduše přístupné pro každého nadšeného objevitele mořské fauny, včetně úplných začátečníků, a umožní vám setkání s mnoha druhy menších žraloků, rejnoků, murén a dalších ryb. Stačí mít s sebou šnorchl, brýle a ploutve. A i když si je náhodou zapomenete, ochotný personál Lagoonaria vám je rád zapůjčí.

Fracouzská Polynésie_Lagoonarium Moorea_shutterstock_583325632

 

Bora Bora Stargazing

Ostrov Bora Bora je obecně považován za jednu z nejlepších líbánkových destinací na světě a jsou tomu také podřízeny místní aktivity. Patří mezi ně mimo jiné i romantický výlet lodí za západem slunce, během kterého přistanete u opuštěného ostrova, kde se před vámi rozprostře dechberoucí hvězdná obloha.

Fracouzská Polynésie_shutterstock_580322866

 

Potápění s velrybami

Francouzská Polynésie se každoročně stává útočištěm velryb, které sem připlouvají, aby vyvedly své mladé. Zdejší průzračné a teplé vody jim totiž poskytují dostatek bezpečí, aby je zde v klidu naučily všemu, co je třeba. A vy se můžete stát součástí tohoto zázraku přírody, poslechnout si milostné písně keporkaků a zblízka se podívat, jak tito mírumilovní obři žijí.

_Francouzská Polynésie_keporkak_shutterstock_304515521

 

Perlová farma Rangiroa

Na polynéských ostrovech zanechalo svůj otisk mnoho slavných osobností. Jednou z nich byl i francouzský impresionista Paul Gauguin, po kterém je pojmenovaná perlová farma na atolu Rangiroa. Zde se můžete stát svědky toho, jak vznikají překrásné černé perly, a dokonce jich i pár pořídit.

Fracouzská Polynésie_shutterstock_1041067702

 

The Brando

Resort The Brando, který vznikl na popud Marlona Branda, legendy stříbrného plátna, na ostrově Tetiaroa, v sobě spojuje to nejlepší z celé Francouzské Polynésie. Pohostinnost místních, krásnou přírodu, klid, přepych, pohodlí a nepřetržitý servis ochotného personálu. Je libo dát si s partou přátel grilované krevety a nějaké to chablis po třetí hodině ranní? Nebo posnídat na pláži a pozorovat velryby, jak skáčou nad hladinu? Není problém.

Fracouzská Polynésie_The Brando_P1140701

 

Surfování na Tahiti

Francouzská Polynésie je rájem surfařů. Platí to zejména o ostrovech Tahiti a Bora Bora, kde se pravidelně konají ty největší surfařské svátky, na něž se sjíždějí špičky v oboru. Můžou za to především místní vlny a podařené počasí.

Fracouzská Polynésie_Tahiti_shutterstock_1540370492

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Amalfitana

Amalfitana

Hlavními trumfy Amalfitany jsou unikátní krajina, lokální delikatesy, mix kultury, historie a přírody a pohodová atmosféra a přívětivost místních lidí.

Objevte více
Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

Maledivy: Cheval Blanc, nebo Velaa?

2 resorty, jejichž kvalita a ambice převyšují na Maledivách ostatní. Pro nejnáročnější cestovatele je otázka jasná: Cheval Blanc, nebo Velaa? Poradíme vám.

Objevte více
Cesta kolem světa

Cesta kolem světa

S námi ji díky luxusním private jetům stihnete i za kratší dobu než Phileas Fogg. Například soukromé letadlo Four Seasons vás dopraví do více než 9 destinací za pouhé tři týdny.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ostrovy Francouzské Polynésie jsou jednou z nejluxusnějších destinací v Tichém oceánu a jejich nádherné pláže nabízejí ráj na zemi.“

Kristýna Kopečková

Travel Designér