Francouzská Polynésie je skvělou destinací pro romantickou dovolenou. Malé izolované ostrůvky, překrásné tyrkysové laguny a magická podmořská fauna vám zákonitě musí učarovat již při první návštěvě. A proto jsme pro vás sestavili seznam zážitků, které během své luxusní dovolené můžete zakusit.

Lagoonarium Moorea

V laguně ostrova Moorea se nachází malý ostrůvek motu Ahi, který leží uprostřed přírodního akvária. Je jednoduše přístupné pro každého nadšeného objevitele mořské fauny, i pro úplné začátečníky, a umožní vám zažít blízká setkání s mnoha druhy menších žraloků, rejnoků, murén a dalších ryb. Stačí mít s sebou šnorchl, brýle a ploutve. A když si je zapomenete, ochotný personál Lagoonaria vám je rád zapůjčí.

Načítám

Bora Bora Stargazing

Ostrov Bora Bora je obecně považován za jednu z nejlepších líbánkových destinací na světě a tomu jsou také podřízeny místní aktivity. Patří mezi ně i romantický výlet lodí za západem slunce, během kterého přistanete u opuštěného ostrova, kde se před vámi rozprostře nádherná hvězdná obloha. Tady pochopíte, že se naši předkové skutečně mohli orientovat podle hvězd a souhvězdí.

Potápění s velrybami

Francouzská Polynésie se každoročně stává útočištěm velryb, které sem připlouvají, aby vyvedly své mladé. Zdejší průzračné a teplé vody jim totiž poskytují dostatek bezpečí, aby je zde v klidu naučily všemu, co je třeba. A vy se můžete stát součástí tohoto zázraku přírody, poslechnout si milostné písně keporkaků a zblízka se podívat, jak tito mírumilovní obři žijí.

Načítám

Perlová farma Rangiroa

Na polynéských ostrovech zanechalo svůj otisk mnoho slavných osobností. Jednou z nich byl i francouzský impresionista Paul Gauguin, po kterém je pojmenovaná perlová farma na atolu Rangiroa. Zde se můžete stát svědky toho, jak vznikají překrásné černé perly, a dokonce jich i pár pořídit.

The Brando

Resort The Brando, který vznikl na popud Marlona Branda, legendy stříbrného plátna, na ostrově Tetiaroa, v sobě spojuje to nejlepší z celé Francouzské Polynésie. Pohostinnost místních, krásnou přírodu, klid, přepych, pohodlí a nepřetržitý servis ochotného personálu. Je libo dát si s partou přátel grilované krevety a nějaké to chablis po třetí hodině ranní? Není problém. Nebo posnídat na pláži a pozorovat velryby, jak skáčou nad hladinu? Jakbysmet.

Načítám

Surfování na Tahiti

Francouzská Polynésie je Mekkou surfařů. Platí to zejména o ostrovech Tahiti a Bora Bora, kde se pravidelně konají ty největší surfařské svátky, na něž se sjíždějí špičky v oboru. Můžou za to především místní vlny a podařené počasí. Se surfem tu můžete začít, ale můžete se také řádně zapotit na jedněch z technicky nejsložitějších vln světa.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský