Dovolená ve Francouzské Polynésii

Zážitky Dovolená na pláži

Na ostrovech plných pokladů na vás čekají černé perly, hvězdná obloha i potápění s velrybami.

__Fracouzská Polynésie_

 

Romantika plná zážitků

Francouzská Polynésie je skvělou destinací pro romantickou dovolenou. Malé izolované ostrůvky, překrásné tyrkysové laguny a magická podmořská fauna vám zákonitě musí učarovat již při první návštěvě. A proto jsme pro vás připravili seznam zážitků, které během své luxusní dovolené můžete zakusit.

Lagoonarium Moorea

V laguně ostrova Moorea se nachází malý ostrůvek motu Ahi, který leží uprostřed přírodního akvária. To je jednoduše přístupné pro každého nadšeného objevitele mořské fauny, včetně úplných začátečníků, a umožní vám setkání s mnoha druhy menších žraloků, rejnoků, murén a dalších ryb. Stačí mít s sebou šnorchl, brýle a ploutve. A i když si je náhodou zapomenete, ochotný personál Lagoonaria vám je rád zapůjčí.

Fracouzská Polynésie_Lagoonarium Moorea_shutterstock_583325632

 

Bora Bora Stargazing

Ostrov Bora Bora je obecně považován za jednu z nejlepších líbánkových destinací na světě a jsou tomu také podřízeny místní aktivity. Patří mezi ně mimo jiné i romantický výlet lodí za západem slunce, během kterého přistanete u opuštěného ostrova, kde se před vámi rozprostře dechberoucí hvězdná obloha.

Fracouzská Polynésie_shutterstock_580322866

 

Potápění s velrybami

Francouzská Polynésie se každoročně stává útočištěm velryb, které sem připlouvají, aby vyvedly své mladé. Zdejší průzračné a teplé vody jim totiž poskytují dostatek bezpečí, aby je zde v klidu naučily všemu, co je třeba. A vy se můžete stát součástí tohoto zázraku přírody, poslechnout si milostné písně keporkaků a zblízka se podívat, jak tito mírumilovní obři žijí.

_Francouzská Polynésie_keporkak_shutterstock_304515521

 

Perlová farma Rangiroa

Na polynéských ostrovech zanechalo svůj otisk mnoho slavných osobností. Jednou z nich byl i francouzský impresionista Paul Gauguin, po kterém je pojmenovaná perlová farma na atolu Rangiroa. Zde se můžete stát svědky toho, jak vznikají překrásné černé perly, a dokonce jich i pár pořídit.

Fracouzská Polynésie_shutterstock_1041067702

 

The Brando

Resort The Brando, který vznikl na popud Marlona Branda, legendy stříbrného plátna, na ostrově Tetiaroa, v sobě spojuje to nejlepší z celé Francouzské Polynésie. Pohostinnost místních, krásnou přírodu, klid, přepych, pohodlí a nepřetržitý servis ochotného personálu. Je libo dát si s partou přátel grilované krevety a nějaké to chablis po třetí hodině ranní? Nebo posnídat na pláži a pozorovat velryby, jak skáčou nad hladinu? Není problém.

Fracouzská Polynésie_The Brando_P1140701

 

Surfování na Tahiti

Francouzská Polynésie je rájem surfařů. Platí to zejména o ostrovech Tahiti a Bora Bora, kde se pravidelně konají ty největší surfařské svátky, na něž se sjíždějí špičky v oboru. Můžou za to především místní vlny a podařené počasí.

Fracouzská Polynésie_Tahiti_shutterstock_1540370492

 

Vybrané hotely


Tipy na další zážitky

Top pláže Indického oceánu

Top pláže Indického oceánu

Někdo upřednostňuje soukromí na opuštěném místě, někomu nevadí družení a má rád bohaté plážové zázemí. Přinášíme výběr několika pláží, které rozhodně stojí za návštěvu.

Objevte více
Nejlepší moře Evropy

Nejlepší moře Evropy

Ať už toužíte po bělostných plážích ideálních pro relax, vlnách jako stvořených pro surfování či členitém pobřeží, které vedle odpočinku nabízí také řadu aktivit, evropská pobřeží skrývají něco pro každého.

Objevte více
Proč objevit luxusní Thajsko

Proč objevit luxusní Thajsko

Poznejte Thajsko jako nároční cestovatelé v luxusních resortech. Přinášíme vám tipy na tři resorty pro nezapomenutelnou odpočinkovou i poznávací dovolenou.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ostrovy Francouzské Polynésie jsou jednou z nejluxusnějších destinací v Tichém oceánu a jejich nádherné pláže nabízejí ráj na zemi.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader