Stačí překonat tři sta kilometrů Ligurského a Tyrhénského moře a najednou jste v jiném světě, než jaký nabízí pevninská Itálie a kontinentální Evropa.

Ostrovní atmosféra, téměř karibské pláže a hornaté vnitrozemí, jako stvořené na výlety, to vše přilákalo šejka Aga Khana Karima, který v sedmdesátých letech zainvestoval do Smaragdového pobřeží a jeho srdce v podobě města Porto Cervo. Dnes je toto luxusní letovisko známé nejen jednou z největších koncentrací větších jachet v teritoriu Středozemního moře, ale také pozoruhodnými hotely.

Romazzino 

Z výšky vypadá budova s několika křídly jako Pentagon, a proto se nedávno renovované suity, vhodné pro rodiny s dětmi a páry náročné na prostor, liší výhledem. Z velké terasy nebo balkonu se tedy můžete dívat buď do zahrad, nebo na moře. Písečná pláž Smaragdového pobřeží je hned za udržovanou zahradou. I když nejde o typický rodinný hotel, děti tu mají vlastní klub s programem. Jedna restaurace v hotelu a řada v okolí umožňují ochutnat sardinskou kuchyni – jednoduché pokrmy z čerstvých surovin, mezi nimiž jsou masa z místních pastvin a úlovky rybářů. Na golfové hřiště je to deset minut autem.

Načítám

Cala di Volpe 

Členitá hotelová budova obklopená tropickou zahradou stojí čelem k soukromé pláži a malému přístavu pro jachty. Páry zde ocení výhledy i design v sardinské kombinaci kamene a dřeva. Pokoje vyšších kategorií (Superior) jsou v nejstarším křídle, dvakrát prostornější suity v samostatné klidnější části. Dvě sardinsko-středomořské restaurace nabízejí bohaté bufety, tematické večery i pokrmy á la carte. Bar přidává italské speciality. Zážitkem je jak pianista na terase, tak chládek vinného sklepa se sbírkou čítající přes 400 lahví vín. Nedaleko je oblíbený Pevero Golf Club Costa Smeralda.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat