Ať už toužíte po bělostných plážích ideálních pro relax, vlnách jako stvořených pro surfování či členitém pobřeží, které vedle odpčinku nabízí také řadu aktivit, Evropská pobřeží skrývají něco pro každého. Vybrali jsme pro vás destinace, kde si užijete dovolenou přesně podle svých představ. Buďte nároční, cestujte s námi. 

Řecko 

 

Řecko je členitá země s obrovskou historií a bohatou přírodou, množstvím ostrovů a výbornou kuchyní. Díky svým krásným plážím představuje ideální destinaci pro dovolenou s dětmi. Každý řecký ostrov je jiný. Těšit se můžete na rybaření, ochutnávky místní kuchyně, trochu historie z antického Řecka i relax při západu slunce. Jestli budete ostrovy poznávat v pohodlí prostorného katamaránu, nebo z paluby luxusní jachty, to je jen na vás.

Portugalsko 

 

Horské masívy, hluboké lesy, rozsáhlé pláně, krásné pláže i skalnaté útesy. Portugalsko je opravdu pestrá země, plná přírodních krás, které jen čekají, až je objevíte. Obecně nejpopulárnějším regionem Portugalska je jeho jižní cíp, oblast Algarve. Přímořské podnebí, písečné pláže a přepychové resorty pro celou rodinu, v nichž se dostane perfektní péče každému hostu, od těch nejmenších až po ty nejstarší. 

Španělsko 

 

Živá, energií nabitá země s překrásnou přírodou, výtečným jídlem a písečnými plážemi. Zdejší města vás oslní architekturou i nočním životem a pohoří zase svým majestátem. Skvěle si jej vychutnáte ve velkých nadmořských výškách na lyžích, ale i na plážovém lehátku při šumění vln a se sklenkou sangrie v ruce. Dovolená u moře však nemusí být spojená jen s lenošením na pláži a Španělsko má co nabídnout. Milovníci golfu si oblíbí oblast kolem Marbelly, která láká cestovatele na svá kvalitní golfová hřiště. Doporučujeme vyzkoušet Finca Cortesin, které se řadí mezí nejlepší španělská hřiště.

Itálie 

 

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie je Amalfitánské pobřeží, kde objevíte klasický středozemní mix nádherné přírody, tisícileté kultury i historie, skvělého jídla a především romantickou atmosféru. Amalfitánské pobřeží je jako obrovská terasa zavěšená mezi kobaltově modrým mořem a svahy pohoří Lattari, s řadou údolí a výběžků mezi zátokami, plážemi a terasami, kde se pěstují citrusy, hrozny a olivy. Celá výjimečná krajina je zapsaná na světovém dědictvím UNESCO. Najdete tu turistické stezky s dechberoucími, panoramatickými výhledy, přírodní rezervace s živoucími fosiliemi miliardy let starých rostlin nebo nádherně upravené zahrady ve Villa Rufolo či Villa Cimbrone.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat