Six Senses Fort Barwara, Indie – Rajasthan

Královský palác pohody

Design resortu Six Senses Fort Barwara v Rádžasthánu reinterpretuje půvabnou královskou atmosféru minulé éry před 700 lety. Historická pevnost byla citlivě zachována a přestavěna. Je z ní nádherný výhled na jezero a chrám. Krajinná úprava zahrnuje čistě endemické rostliny a vodní prvky. Resort spolupracuje s místní komunitou na obnově lesů na východě a oživení posvátného jezera i jeho bývalé slávy.

O destinaci

Indie je naprosto unikátní zemí a navzdory její dvojí tváři, s honosnými paláci na jedné straně a chudými čtvrtěmi na té druhé, nebudete její návštěvy rozhodně litovat. Každému, kdo jede poprvé do Indie a není si jistý, kde s poznáváním této kulturně bohaté země začít, můžeme doporučit návštěvu takzvaného indického zlatého trojúhelníku. Jeho hroty tvoří města Dillí, Agra a Džajpur (Jaipur).

Resort Six Senses Fort Barwara se nachází v celkem 2 palácích a 2 chrámech uvnitř opevněné pevnosti ze 14. století. Původně pevnost patřila rádžasthánské královské rodině a stojí naproti chrámu Chauth ka Barwara Mandir. Six Senses Fort Barwara se nachází 4 hod. jízdy autem od Dillí a 2,5 hod. od mezinárodního letiště v Džajpuru.

1032x554 Six Senses Fort Barwara, Indie – Rajasthan Fort Exterior View

 

Ubytování

Každý suite resortu Six Senses Fort Barwara reprezentuje královskou atmosféru dávných časů. K dispozici je celkem 48 suitů o rozloze od 70 m² až do 280 m². Východní křídlo resortu má výhled do krajiny a západní křídlo nabízí výhled na vesnici Barwara a další oblasti. Každá kategorie ubytování je navržena v moderním rádžasthánském stylu, který nově interpretuje bohatou historii pevnosti a zároveň do něj nenápadně začleňuje nejmodernější technologie, ručně vyráběné matrace, bavlněné ložní prádlo a všechny základní prvky pro dobrý spánek. Některé suity mají vlastní vířivku na terase nebo privátní bazén.

1032x554 Six Senses Fort Barwara, Indie – Rajasthan Terrace Hot Tub - Thakur Bhagwati Singh Suite #305

 

Restaurace

Šéfkuchaři v hotelu Six Senses Fort Barwara mají kreativní přístup k sestavování svých menu. Hotelové restaurace kombinují to nejlepší z regionální rádžasthánské a panindické kuchyně s příměsí mezinárodních vlivů, přičemž se řídí filozofií Eat With Six Senses, která zahrnuje místní, čerstvé a sezónní produkty. Pokud je to možné, sklízejí suroviny z ekologických zahrad resortu a od pečlivě vybraných farmářů z okolních vesnic a městeček. Celodenní restaurace The Cortile nabízí pokrmy od středomořské kuchyně po asijskou a indickou včetně zdravých salátů. Lehké pokrmy ze sezónních ingrediencí si dáte v Rani Bagh, ideálním místem pro aperitiv při západu slunce bude The Viewing Gallery a tím největším zážitkem bude určitě romantická večeře v Shikar Burj, kde se vám naskytne ten nejkrásnější výhled do okolí. 

1032x554 Six Senses Fort Barwara, Indie – Rajasthan 202303_SixSensesFortBarwara_x_Yuuki_Dokoro-23

 

Aktivity

V původním ženském paláci a obou chrámech se nachází wellnes a fitness centrum Six Senses o rozloze 2800 m². Wellness nabízí rozsáhlý ájurvédský systém léčení "celého těla", meditace a individuální wellness programy založené na preventivních principech východní medicíny a na výsledky orientovaných západních vlivech. Kromě odpočinku ve wellness ale určitě nezapomeňte vyrazit také do okolí na procházku, safari nebo za poznáváním místní kultury a obyvatel do nedaleké vesnice.

1032x554 Six Senses Fort Barwara, Indie – Rajasthan Treatment Suite

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pro vaši dovolenou naplánujeme a zařídíme vše, aby byla přesně podle vašich představ a snů.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist