Jeho břehy a pláže s jemným bílým pískem omývají nejmodřejší vody oceánu. Vzduch je prosycený nádhernými vůněmi hřebíčku, skořice a muškátového oříšku.

Východoafrický ostrov je zkrátka jedním z posledních přírodních rájů. Ještě nedávno se po něm potulovali batůžkáři, dnes je oslavovanou luxusní destinací, která splní vaše nejnáročnější přání.

Díky barvité a bouřlivé historii je Zanzibar neuvěřitelným mixem kultur různých etnik. Peršané a Arabové sem přivezli islám, ománští sultáni a Britové zase zanechali nesmazatelné stopy v architektuře. Hlavní město Zanzibar City zdobí sultánské paláce, mešity i anglikánská katedrála. Historická část přezdívaná „Kamenné město“ je pod ochranou UNESCO, protože tamní domy jsou postaveny z mořských korálů. V labyrintu půvabných uliček kdysi hledal inspiraci básník Rimbaud, odpočíval tu průzkumník David Livingstone a svoje dětství v něm trávil i Freddie Mercury, který se na Zanzibaru narodil.

Načítám

Směsice kultur se odráží i v jídelníčku, který je nápaditou kombinací britské, perské, arabské, indické, portugalské a africké kuchyně. Oblíbenou pochoutkou je nyama choma, kozí maso na grilu, a samozřejmě čerstvé plody moře, které tu vaří v kokosovém mléce. V Kamenném městě najdete několik výtečných restaurací – například na střeše hotelu Emerson & Green. Kromě výtečného kulinářského zážitku si užijete jedinečný výhled na oceán i věže minaretů. Na nábřeží je vyhlášená restaurace Blues, čerstvé ryby a koktejly určitě vyzkoušejte v baru Fat Fish.

Načítám

Zanzibar obklopují romantické ostrovy, na něž se turisté rádi vydávají na výlety. Latham, Bawe nebo Uzi jsou půvabnými místy jako stvořenými ke šnorchlování a nejrůznějším vodním sportům. Hitem je korálová Mafia, kde se setkávají potápěči z celého světa. Ostrov je navíc zarostlý kokosovými palmami a až 12 metrů vysokými ledvinovníky, což jsou stromy plodící oříšky kešu. Changu, jemuž se kvůli jeho temné historii přezdívá „ostrov otroků“, je zase oblíbený díky nádherným plážím a obřím sloním želvám.

Načítám

Zanzibar proslavilo po celém světě koření. „Spice tour“ po hlavním ostrově je proto nutností a zaručeným zážitkem. Nasajte nejrůznější vůně a zjistěte, jak roste hřebíček, muškátový oříšek, skořice, kardamom, pepř, zázvor či vanilka… Nakupte si nejčerstvější koření, které vám bude doma ještě dlouho vonět, a nechte si poradit, jak exotické přísady používat v kuchyni.

Načítám

Vydejte se pod mořskou hladinu obdivovat pestrý korálový svět. Pozorujte milé delfíny i hejna dravých žraloků. V přírodní rezervaci Jozani Forest s rozmanitou flórou si dejte dostaveníčko s vzácnými opicemi guarézami červenými, které potkáte jen tady. A věřte, že se s vámi tato rozverná zvířata ráda vyfotí. Velká africká zvířata tady ovšem nečekejte – za slavnou velkou pětkou (lev, levhart, buvol, nosorožec a slon) si zajeďte na safari do Tanzánie. Od Zanzibaru jsou břehy této africké země vzdáleny jen několik desítek kilometrů a letadlem se tak během hodiny dostanete do opravdové divočiny. Rádi vám připravíme i výlet na safari.

Načítám

Slavní a bohatí si oblíbili soukromý ostrov Mnemba. Zdejší resort andBeyond poctili svou návštěvou třeba Bill Gates nebo Tom Cruise, kteří si zde dopřávali naprostý luxus a soukromí. Ostrov je vyhrazen jen pro dvacet hostů, nikdo cizí sem nesmí.

Načítám

Mezi dalšími luxusními resorty na Zanzibaru doporučujeme zejména Diamonds Star of the East. Je to vlastně malá vesnice – jen jedenáct vil s bazénem ukrytých v bohaté zahradě – která se pyšní nezapomenutelným výhledem na Indický oceán. Vyhlášené jsou západy slunce, které můžete pozorovat nejen z terasy své vily, ale také z pláže Nungwi. Jedné z nejkrásnějších na Zanzibaru.

Načítám

A pokud zatoužíte po něčem opravdu výjimečném, připravíme vám pokoj ponořený pod mořskou hladinou, který je součástí Manta Resortu. Švédský architekt a designér Mikael Genberg umístil 250 metrů od ostrova Pemba provizorní domek, který ukotvil k mořskému dnu. Jeho větší část je přitom pod vodou, a tak můžete z ložnice pozorovat barevný podmořský život, který se odehrává jen pár centimetrů od vás…

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat