5 míst pro nejlepší šnorchlování

Zážitky Aktivní dovolená

Ponořte se mezi velryby na Rurutu, objevte Atlantidu na ostrovech Bimini, nechte se překvapit strašidelně krásnými murénami na Komodu, vydejte se za žraloky do Turtle Inn nebo prozkoumejte 350 druhů korálů ve Velkém bariérovém útesu.

5 míst pro nejlepší šnorchlování

 

Ponořte se do hlubin světových oceánů

Svoji příští dovolenou můžete strávit aktivně. Vydejte se s námi do vzdálených míst, kde poznáte fascinující podmořský svět a neobvyklý život. Zde je našich 5 tipů, které vás při objevování podmořských scenérií nezklamou.

Mezi velrybami na Rurutu – Francouzská Polynésie

Kouzelný ostrov Rurutu ve Francouzské Polynésii nabízí nejen exotické zážitky na souši, ale i pod hladinou. Je totiž známým místem pro pozorování velryb. Jakmile se ponoříte pod hladinu, naplní vaše uši jejich zvuky a před vámi se rozprostře stín 40tunového obra, dospělého keporkaka, kterého následuje jeho dvoutunové mládě. Pokud budete mít štěstí, podíváte se oběma kytovcům přímo do očí. Rurutu, které leží asi 600 kilometrů od Tahiti, je pro velryby rájem, díky příznivému prostředí se zde páří a vychovávají mláďata. Ta můžete pozorovat i v bezpečí své potápěčské komory. Rurutu je vyhledávaný také díky krásným plážím a útesům s pohádkovými jeskyněmi a podzemními chodbami.

5 míst pro nejlepší šnorchlování keporkak shutterstock_304298378

 

Atlantida u ostrovů Bimini – Bahamy

4 drobné ostrovy Bimini na Bahamách nabízejí nejen pohled na korálové zahrady s nejrůznějšími druhy ryb, ale také tajemství: možná se vám podaří objevit prameny mládí, které se zde podle pověstí nacházejí, a třeba to budete právě vy, kdo světu oznámí nález ztraceného města Atlantidy. Podle některých legend byla před 10 tisíci lety umístěna právě tady. Bimini milují aktivní rybáři i potápěči – vydejte se do hloubky více než 80 metrů k vraku nákladní lodi Sapona z 20. let minulého století a prozkoumejte ve výzkumné stanici život nebezpečného žraloka citronového.

5 míst pro nejlepší šnorchlování Bimini shutterstock_2915121

 

Strašidelně krásné murény na Komodu – Indonésie

Ostrov Komodo v Indonésii je už 30 let na seznamu světového dědictví UNESCO a kromě toho, že je pečlivě chráněný, každým rokem jeho servis pro nejnáročnější cestovatele vzkvétá. Když se ponoříte k mořskému dnu, čeká vás přehlídka velkých pestrobarevných korálových útesů nejrůznějších tvarů, ve kterých se prohánějí modré hvězdice, hejna ryb, obrovské manty, želvy, delfíni nebo strašidelně krásné murény. Navíc vás u pobřeží čekají kouzelné pláže s „růžovým“ pískem a setkání s varanem komodským, jedním z největších ještěrů na planetě.

5 míst pro nejlepší šnorchlování Muréna shutterstock_262135469

 

Žraloci v Turtle Inn – Belize

Karibský resort Turtle Inn, který vlastní oscarový režisér Francis Ford Coppola, je pro vášnivé potápěče splněným snem. Ponořte se u největšího bariérového útesu v Belize mezi hejna ryb, želvy, delfíny, rejnoky a také exotické korály. Těm zkušenějším nabízejí v resortu opravdovou lahůdku – podmořskou výpravu za žralokem obrovským. Jen málo míst na světě se totiž může pochlubit tím, že k jejich břehům připlouvá každý rok největší zástupce žraloků, v některých případech dosahující délky až 18 metrů. „Vybudoval jsem ten nejrustikálnější a nejluxusnější resort, jaký bylo možné postavit. Tak to mám rád,“ říká o svém klenotu světoznámý režisér.

5 míst pro nejlepší šnorchlování Žralok velrybí shutterstock_70095013

 

Velký bariérový útes – Austrálie

V našem výčtu samozřejmě nesmí chybět Velký bariérový útes v Austrálii, největší korálový útes na světě a Mekka každého vášnivého objevitele podmořského života. Jeho útesy jsou snadno přístupné při šnorchlování, kdy je odměnou prohlídka jedné z biologicky nejbohatších oblastí. Pod hladinou můžete zkoumat tisíce druhů ryb, mořské hady nebo plže a 350 druhů korálů. Navíc jsou vody u severovýchodního australského pobřeží Korálového moře příjemně teplé, takže je to ideální prostředí k průzkumu bezkonkurenční podmořské scenérie. Celý útes, který je pod ochranou UNESCO, je přes 2000 km dlouhý a má asi 600 ostrovů.

5 míst pro nejlepší šnorchlování Velký korálový útes shutterstock_34721209

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Cesta po USA aneb neznámá místa ve známé zemi

Americký kontinent nabízí celou řadu míst, které Evropané dosud neobjevili. Vydejte se s námi na západní pobřeží USA objevit další nádherná místa planety.

Objevte více
Toulky exotickou Asií

Toulky exotickou Asií

Největší kontinent světa, ve kterém najdete jedny z nejstarších národů naší civilizace, je lákadlem pro všechny cestovatele toužící po něčem neobvyklém.

Objevte více
Proč a kam jet na Mauriciu

Proč a kam jet na Mauriciu

V porovnání s Maledivami nebo Seychelami nabízí Mauricius svým hostům zdaleka nejvíce. Je oblíbený mezi příznivci odpočinku a turistiky, ale také golfu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vydáte se mezi velryby do Francouzské Polynésie nebo objevíte kouzelné korály v Austrálii? Je to jen na vás.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer