Veronika Vaisová

„Opusťte starosti všedních dnů a nechte se odnést do dálné Indie, kterou během sedmi dní poznáte ze všech stran. Poznejte krásy starobylých chrámů, vychutnejte si barvitost rušných ulic a večer načerpejte energii v zázemí luxusních hotelů Taj.“

Veronika Vaisová, travel designer

 

Indie je země plná kontrastů, která cestovatele láká už od pradávna. Poznejte zblízka zdejší pestrou kulturu se společností Taj Hotels Resorts and Palaces, jejíž historie sahá až do roku 1903. Tehdy Džamšéddží Táta (přezdívaný jako „otec indického průmyslu“) otevřel hotel Taj Mahal Palace v Bombaji. Od té doby se značka rozrostla na impérium, které dnes čítá více než stovku hotelů po celém světě a je synonymem luxusu a prvotřídních služeb.

Díky programu Incredible Royal Escapes navštívíte trojici měst na západě země – Bombaj, Udajpur a Džajpur. K dispozici budete mít osobního průvodce, který vám ukáže ta nejzajímavější místa v okolí, a zajištěna bude i přeprava mezi jednotlivými místy. Každý večer cestovatelům pak hotel Taj poskytne luxusní útočiště, v němž vám rádi splní všechna přání.

Načítám

1.–2. den – Taj Mahal Palace

První dva dny strávíte v Bombaji, v současnosti největším městě Indie, které je na poměry země poměrně mladé – ještě v 17. století tu stálo jen několik rybářských vesniček. Bombaj je tedy především místem, kde se mísí vlivy britského kolonialismu se stylem moderní metropole 21. století. Bydlet budete v Taj Mahal Palace, úplně prvním hotelu řetězce Taj.

Bombaj – den první

Z letiště vyrazíte do hotelu Taj Mahal Palace, kde vás čeká pokoj či suite dle vašeho výběru – doporučujeme prostorný Grande Luxury Suite (121 m²) s výhledem na Bránu Indie. Na jídlo můžete vyrazi do vyhlášené restauraci Indigo, která nabízí to nejlepší z asijské i evropské kuchyně. Obrovským fenoménem je bombajská filmová produkce, kterou znáte pod pojmem Bollywood, byl by proto hřích nezajít si do jednoho z 200 městských kin, kde bollywoodské trháky promítají.

Načítám

Bombaj – den druhý

Den začnete prohlídkou jeskyní Elefanta zasvěcených Šivovi. Poté zamíříte do Dhobi Ghat, což je největší prádelna pod širým nebem na světě, kde pracují pouze muži a většina praní se provádí ručně. A jako byste v Bombaji ani nebyli, kdybyste nenavštívili dům Mani Bhavan, v němž žil v letech 1917 až 1934 Mahátma Gándhí. Hlubší náhled do indických dějin se vám naskytne v největším bombajském muzeu – Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya.

Načítám

3.–4. den – Taj Lake Palace

Z Bombaje se přesunete do malebného města Udajpur, které je díky třem velkým jezerům známé jako "Město jezer" či "Benátky Východu". Jedná se o místo, kde je mnoho starých paláců a hinduistických chrámů, takže tu doslova ucítíte dech dějin. Dva dny strávíte v překrásném hotelu Taj Lake Palace situovaném uprostřed jezera Pičola.

Udajpur – den třetí

Po příjezdu do Udajpuru se loďkou přesunete do hotelu Taj Lake Palace. Původně se jednalo o sídlo panovníka někdejšího království Mevár, ale budova od roku 1971 funguje jako hotel. Znát jej můžete například z bondovky Chobotnička. Ubytujte se v jednom z historických suitů, kde si budete připadat jako v pohádce. Odpoledne pak můžete načerpat síly v lázních Jiva, než večer vyrazíte na scénickou plavbu s večeří po jezeru Pičola.

Načítám

Udajpur – den čtvrtý

Hned po snídani vás čeká prohlídka Městského paláce postaveného výhradně z žuly a mramoru. Potom se přesunete do chrámu Jagdish, který je zasvěcen bohovi Višnu, a ještě před obědem stihnete projížďku kolem jezera Fateh Sagar. Odpoledne se pak můžete vydat za město, abyste mohli obdivovat starobylé krásy chrámového komplexu Eklingji, kde stojí více než stovka různě starých hinduistických staveb.

Načítám

5.–6. den – Rambagh Palace

Poslední část cesty strávíte v Džajpuru, hlavním městě státu Rádžasthán. Přezdívá se mu „růžové město“, protože městské hradby byly kdysi natřeny červenou barvou a při západu slunce dostávají růžový nádech. Ubytováni budete v Rambagh Palace v klidné části města, a to hned vedle největšího parku v Džajpuru.

Džajpur – den pátý

Po transferu z letiště vás v hotelu čeká spektakulární uvítací rituál. Ten zahrnuje slony, koně, velbloudy a tradičně oděné ženy, které vám na závěr ceremoniálu nabídnou pokrm z uvítacího podnosu thali. Pro svůj pobyt vyberte některý z Royal Suit, z nichž některé opravdu sloužily jako pokoje mahárádži Džajpuru. Večer můžete využít možnosti soukromé večeře kdekoliv v pohádkovém prostoru paláce, abyste pak mohli načerpat energii na další den. 

Načítám

Džajpur – den šestý

Poté, co si vychutnáte vydatnou snídani, vás průvodce vezme na komentovanou prohlídku vůbec prvního indického města, jehož výstavba byla předem pečlivě plánovaná - Džajpur. Poté zamíříte do nedalekého Amberu, kde nasednete na hřbet slona a vyrazíte na kopec, kde stojí pevnost zařazená na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne strávíte prohlídkou astronomického parku Džantar Mantar, kde najdete i největší sluneční hodiny na světě.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat