Veronika Vaisová

„Lyžařský ráj Courchevel 1850, dle mého názoru, musí vyzkoušet každý lyžařský nadšenec, ale i úplný začátečník. Je totiž jisté, že jakmile ho okusíte, dříve či později se budete chtít vrátit a opět pokořit 150 km sjezdovek všech úrovní. Pokud jste početnější skupinka, je ideálním řešením pronajmutí chaletu. Nejenže můžete mít k dispozici vlastní personál, tak jako v hotelu, a to včetně vlastního šéfkuchaře, který vám připraví, na co budete mít zrovna chuť, ale hlavně si užijete místo, které bude patřit pouze vám. Atmosféra večerů u krbu s výhledem na hory vás jednoduše učaruje."

Veronika Vaisová, travel designer

Ne nadarmo se o Courchevelu říká, že je zde největší koncentrace luxusu na jednom místě.

Když vás omrzí lyžování, můžete se vypravit na nákupy do butiků předních světových značek – Cartier, Chanel, Prada, Louis Vuitton… Naleznete zde všechny. Samozřejmostí je také bohaté wellness zázemí a špičkové hotely.

Vyrazili jsme do známého francouzského lyžařského resortu Courchevel. Během pobytu jsme si prohlédli nejzajímavější hotely v destinaci a také si vyzkoušeli courchevelské sjezdovky.

Načítám

Courchevel leží v srdci střediska Les Trois Vallées – tří údolí, které dále tvoří pohoří La Tania, Méribel a Mottaret. Dohromady můžete využít až 600 kilometrů vzájemně propojených sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře. Nejsnáze se do Courchevelu dostanete transferem z Lyonu a Ženevy, cesta trvá přibližně 2 hodiny. Na místě najdete velký počet ski-in ski-out hotelů, což je velkou výhodou resortu.

Vedle lyžování se však můžete věnovat i jiným aktivitám. Hodně zábavy a trochu adrenalinu přinese jízda na sněžném skútru, krásný výhled pak nabídne let horkovzdušným balonem nebo paragliding. Při dobrých podmínkách si přijdou na své i milovníci prašanu a heliskiingu. Gurmáni nepohrdnou některou z restaurací, které se pyšní michelinskými hvězdami.

Načítám

Hotel Le K2

Má ideální polohu nedaleko centra Courchevelu 1850. Jeho personál byl velmi profesionální a nápomocný, což jsme si vyzkoušeli například během snídaně, kdy nám obsluha do detailu popsala složení jednotlivých potravin. Po cestě autem, která trvala 12 hodin, jsme si užili relaxaci v dobře vybaveném wellness centru, jehož součástí je i bazén a terasa s krásným výhledem na okolní horské masivy.

Pokud se rozhodnete navštívit restauraci Le Kintessence, jež byla oceněna michelinskými hvězdičkami, doporučujeme vám včasnou rezervaci jednoho z pěti stolů pro pět osob, alespoň jeden až dva dny před plánovanou návštěvou.

Součástí hotelu je také osm chat, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Sami jsme navštívili chalet Panmah. Chalety jsou s hlavní chatou propojeny podzemním tunelem, takže ani nepoznáte, že přecházíte do jiné budovy. Rozhodně je doporučujeme – jsou velmi prostorné, skvěle vybavené a světlé. Vedle Le K2 se nám líbil také sesterský hotel Le Kilimandjaro.

Načítám

Le Cheval Blanc

Do tohoto hotelu se každý rok vrací 80 % hostů, a to nejen proto, aby se vyfotili u velké sochy koně z fragmentů zrcadel, která se nachází před hlavní chatou. Cheval Blanc je totiž jedním z devíti francouzských „palace“ hotelů, tedy těch, které spadají do nejluxusnější kategorie ubytování. Pyšní se elitním statusem a jde o vůbec první hotel pod značkou Cheval Blanc.

Dohromady nabídne 36 suit, přičemž nejprostornější je čtyřložnicové apartmá, které zabírá celé 4. patro. Jeho součástí jsou také dvě malé chaty, ale ty jsou pro náročné klienty příliš malé. Rozhodně vám doporučujeme zvolit raději některou z větších suit.

Během pobytu o vás bude skvěle postaráno. Po lyžovačce máte k dispozici rozlehlé lázně, jejichž součástí je také kosmetický salon. A personál je opravdu zkušený. Například o váš účes může pečovat tým Johna Nolleta, kadeřníka hollywoodských hvězd. Ze zázemí musíme vyzdvihnout restauraci, která již aspiruje na další michelinskou hvězdu.

Načítám

Hotel de Charme les Airelles

Les Airelles je stejně jako Cheval Blanc „palace“ hotelem a také se nachází v prestižní oblasti Courchevelu – Jardin Alpine. Je perfektní pro rodiny s dětmi, v období okolo vánočních svátků zde panovala vskutku speciální atmosféra. Hotel však nemusí sednout každému – interiéry připomínají palác ve stylu horské chaty a místy byly až kýčovité. Vše tu ale mají vymyšlené do posledního detailu. Personál je oděn do tradičních krojů, s dětmi si tak budete připadat jako v pohádce.

Načítám

Soukromé chalety pro náročné

Prohlédli jsme si také několik krásných chat, které jsou ideální zejména pro větší skupiny. Rodina či parta přátel si v nich může užívat tepla rodinného krbu a dopřát si bezvadnou dovolenou či večírek.

U jedné ze sjezdovek nás zaujala luxusní třípatrová chata Shemshak Lodge, v jejíchž pěti ložnicích se ubytuje dohromady 8 dospělých a 5 dětí. Uvnitř naleznete malé lázně – bazén, jacuzzi, hammam, saunu i posilovnu. Nabídne snadné ski-in ski-out a leží nedaleko centra Courchevelu. Tam můžete dojít pěšky či využít služeb vlastního řidiče.

Druhou chatou s obdobně výhodnou polohou je Chalet Owens. Je o poznání větší a skýtá 6 ložnic, ve kterých se ubytuje celkem 12 dospělých. Charakterem bude vyhovovat spíše skupinám přátel, kteří se chtějí bavit a své ratolesti zanechají doma. I zde naleznete malé lázně, velkou obývací místnost s krbem, kuchyň, ale také například pokoj pro služebnictvo či ochranku.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.