Vydáte se mezi velryby do Polynésie, nebo objevíte kouzelné korály v Austrálii? Je to jen na vás.

Vaši příští dovolenou můžete strávit aktivně. Vydejte se s námi do vzdálených míst, kde poznáte fascinující podmořský svět a neobvyklý život. Zde je našich pět tipů, které vás při objevování podmořských scenérií nezklamou:

Ponořte se mezi velryby na Rurutu ve Francouzské Polynésii

Kouzelný ostrov Rurutu ve Francouzské Polynésii nabízí nejen exotické zážitky na souši, ale i pod hladinou. Je totiž známým místem pro pozorování velryb. Jakmile se ponoříte pod hladinu, naplní vaše uši jejich zvuky a před vámi se rozprostře stín čtyřicetitunového obra, dospělého keporkaka, kterého následuje jeho dvoutunové mládě. Pokud budete mít štěstí, podíváte se oběma kytovcům přímo do očí. Rurutu, které leží asi 600 kilometrů od Tahiti, je pro velryby rájem, díky příznivému prostředí se zde páří a vychovávají mláďata. Ta můžete pozorovat i v bezpečí své potápěčské komory. Rurutu je vyhledávaný také díky krásným plážím a útesům s pohádkovými jeskyněmi a podzemními chodbami.

Načítám

Objevte Atlantidu na ostrovech Bimini na Bahamách

Čtyři drobné ostrovy Bimini na Bahamách nabízejí nejen pohled na korálové zahrady s nejrůznějšími druhy ryb, ale také tajemství: možná se vám podaří objevit prameny mládí, které se zde podle pověstí nacházejí, a třeba to budete právě vy, kdo světu oznámí nález ztraceného města Atlantidy. Podle některých legend byla před deseti tisíci lety umístěna právě tady. Bimini milují aktivní rybáři i potápěči – vydejte se do hloubky více než 80 metrů k vraku nákladní lodi Sapona z 20. let minulého století a prozkoumejte ve výzkumné stanici život nebezpečného žraloka citronového.

Načítám

Nechte se překvapit strašidelně krásnými murénami na Komodu v Indonésii

Ostrov Komodo je už 30 let na seznamu světového dědictví UNESCO a kromě toho, že je pečlivě chráněný, každým rokem jeho servis pro nejnáročnější cestovatele vzkvétá. Když se ponoříte k mořskému dnu, čeká vás přehlídka velkých pestrobarevných korálových útesů nejrůznějších tvarů, ve kterých se prohánějí modré hvězdice, hejna ryb, obrovské manty, želvy, delfíni nebo strašidelně krásné murény. Navíc vás u pobřeží čekají kouzelné pláže s „růžovým“ pískem a setkání s varanem komodským, jedním z největších ještěrů na planetě.

Načítám

Vzhůru za žraloky do Turtle Inn na Belize

Karibský resort, který vlastní oscarový režisér Francis Ford Coppola, je pro vášnivé potápěče splněným snem. Ponořte se u největšího bariérového útesu v Belize mezi hejna ryb, želvy, delfíny, rejnoky a také exotické korály. Těm zkušenějším nabízejí v resortu opravdovou lahůdku – podmořskou výpravu za žralokem obrovským. Jen málo míst na světě se totiž může pochlubit tím, že k jejich břehům připlouvá každý rok největší zástupce žraloků, v některých případech dosahující délky až 18 metrů. „Vybudoval jsem ten nejrustikálnější a nejluxusnější resort, jaký bylo možné postavit. Tak to mám rád,“ říká o svém klenotu světoznámý režisér.

Načítám

Korály? Nejlepší jsou v Austrálii

V našem výčtu samozřejmě nesmí chybět Velký korálový útes, Mekka každého vášnivého objevitele podmořského života. Jeho útesy jsou snadno přístupné při šnorchlování, kdy je odměnou prohlídka jedné z biologicky nejbohatších oblastí. Pod hladinou můžete zkoumat tisíce druhů ryb, mořské hady nebo plže a 350 druhů korálů. Navíc jsou vody u severovýchodního australského pobřeží Korálového moře příjemně teplé, takže je to ideální prostředí k průzkumu bezkonkurenční podmořské scenérie. Celý útes, který je pod ochranou UNESCO, je přes 2 000 km dlouhý a má asi 600 ostrovů.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat