5 ostrovů, které lákají na Seychely

Zážitky Dovolená na pláži

Seychely jsou bezesporu královnou krásy Indického oceánu. Smaragdové pralesy přechází v bělostné pláže a ty pozvolna vstupují do azurového moře.

Mahé Seychely

 

Lákadla Seychelských ostrovů

Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu a romantickou i rodinnou dovolenou. Každý z nich je ale něčím jedinečný. Vydejte se za teplem na ta nejlepší místa tohoto ostrovního státu, jako inspirace vám může posloužit naše doporučení.

Rajská zahrada ostrova Praslin

Ostrov Praslin, kterému se díky jeho hustým tropickým lesům přezdívá palmový ostrov, představuje ideální místo pro vaši dovolenou. Právě odtud pochází jeden z nejznámějších symbolů Seychel, kokosová palma, kterých tu roste v údolí Vallée de Mai pod patronátem UNESCO tisíce. Dokonce tu můžete potkat vzácného papouška černého. Říká se, že ten, kdo ho uvidí, bude mít po zbytek života štěstí. To je výzva, že?

Praslin, Seychely shutterstock_140696443

 

 

La Digue, perla Indického oceánu

Při každé debatě o tom, který ostrov je na Seychelách nejkrásnější, zazní minimální jednou název La Digue. Je oblíbeným útočištěm párů, které touží po romantice a odpočinku, proslulý svými klidnými plážemi a „narůžovělými skalami“, které mu vynesly jeho původní jméno, Růžový ostrov. Místní přírodu můžete prozkoumat na kolech, a když budete mít štěstí, narazíte v sytě zelených lesích dokonce na velmi vzácného lejskovce. Tento ohrožený pták žije pouze na ostrově tady a byla kvůli němu zřízena přírodní rezervace Veuve Reservé, kterou rozhodně nesmíte propásnout.

La Digue Seychely shutterstock_128904731

 

Vzor luxusu na North Island

Úspěšní dobře vědí, proč jezdí na Seychely právě na North Island. Chcete prožít dovolenou v tropickém ráji? Tento pozoruhodný ostrov, plný dechberoucí flóry a fauny, nabízí k ubytování pouze 11 vil, a to u pláže Anse d’Est. Tyto vily se řadí mezi nejdražší ubytování na světě. Kvality ostrova už ocenili Bill Gates, Richard Branson nebo Madonna a dokonce tady strávili líbánky princ William a vévodkyně z Cambridge. Jestliže tedy hledáte ryzí luxus, pak je North Island místem právě pro vás.

Villa North Island_sezlc-villa-5364-hor-clsc

 

Regenerace v Mahé

Se svou rozlohou necelých 155 kilometrů čtverečních je Mahé největším ze 115 seychelských ostrovů. Písčité pláže s pozvolným vstupem do azurového moře a zdánlivě nekonečně zelené pralesy slibují romantickou dovolenou v dosahu civilizace. Ubytovat se se svou drahou polovičkou můžete v luxusním resortu Anantara Maia Seychelles Villas, který pro vás kromě prvotřídního ubytování zařídí také nezapomenutelné zážitky. Zaplavte si na Seychelách s želvami nebo se nechte helikoptérou dopravit na některý z neobydlených ostrůvků a užijte si romantické chvíle pod tropickým slunce.

Mahé Seychely shutterstock_316730300

 

Podmořský zázrak na Eden Island

Eden je uměle vytvořený ostrov jen deset minut jízdy autem od Mahé, jehož hlavní dominantou je jeden z nejprestižnějších přístavů světa. Nechte tady svou jachtu a vydejte se poznávat toto jedinečné místo: prostorné vily, špičkové restaurace a zábava až do rána – nudit se tady opravdu nebudete. Soukromé bělostné pláže doplňuje pestrobarevný podmořský svět. Jednou z atrakcí ostrova je akvárium, jehož hlavním lákadlem je řada murén, chobotnic a korálů. Zatímco jiná akvária sbírají své přírůstky po celém světě, tady v něm představují jen to nejlepší ze Seychel.

Eden Island Seychely shutterstock_288616814

 

Vybrané ubytování


Tipy na další zážitky

Utečte před zimou do Karibiku

Utečte před zimou do Karibiku

Těžko vyzdvihovat některý z ostrovů a prohlásit jej za ráj, který je nutné navštívit. Každý si může zamilovat jiný, ať již pro jeho kulturní bohatství, klidné pláže či výtečné podmínky k provozování vodních sportů.

Objevte více
5 důvodů, proč se musíte vrátit na Maledivy

5 důvodů, proč se musíte vrátit na Maledivy

Jedna z nejoblíbenějších destinací klientů CK Exclusive Tours má co nabídnout každému. Zde jsou jasné důvody, proč se na ostrovy znovu vydat.

Objevte více
Proč si vybrat Mauricius?

Proč si vybrat Mauricius?

Naši travel designéři vám přinášejí malou ochutnávku toho, co se dá zažít na tomto tropickém ostrově, jehož břehy jsou omývány vodami Indického oceánu.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poradíme vám, který ze seychelských ostrovů je pro vás tím pravým a který vám váš cestovatelský sen splní.“