Veronika Vaisová

„Léto je za rohem a už je na čase pomalu oblékat plavky a vyrazit k moři. A proto jsem pro vás vybral několik míst na Seychelách, které byste v honbě za perfektní plážovou dovolenou měli určitě navštívit.“

Veronika Vaisová, travel designer

 

Souostroví Seychely patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Malé ostrůvky rozseté po Indickém oceánu jsou perfektním útočištěm pro vaši luxusní dovolenou a přes léto je tam navíc tak krásné počasí, že se vám rozhodně nebude chtít odjet. Avšak Seychely drží i jeden další, velmi významný primát. A tím jsou zcela bezkonkurenční pláže, které se řadí mezi ty nejkrásnější na světě. Rozhodli jsme se vám představit ty, které byste na své cestě po ostrovech rozhodně neměli vynechat.

Načítám

Přímo na hlavním ostrově Mahé vás čeká naprostý klenot. V malebné zátoce se zde skrývá Anse Major, nádherná pláž, která vás zcela oslní a která navíc svým návštěvníkům poskytne naprosto perfektní podmínky pro potápění. Dostanete se na ni lodí, ale doporučujeme vyrazit na procházku skrze národní park Morne Seychellois, na jejímž konci vás bude čekat právě toto místo klidu a pohody. Nejlépe se na ni dostanete z resortu Constance Ephélia, který patří mezi vůbec nejlepší místa pro luxusní dovolenou s celou rodinou. Od národního parku totiž leží pouhé tři kilometry.

Anse Intendance je nejčistší pláží na Mahé, ležící uprostřed neposkvrněné přírody Seychel. Měří takřka kilometr, což z ní činí jednu z nejdelších soukromých pláží na ostrovech. Od června do září je velmi populárním místem pro nadšené surfaře, jelikož ji omývají vcelku velké vlny. Vždy však poznáte, zda si budete moci zaplavat, či nikoliv, a to díky pravidelnému a poctivému značení vlajkou. Přímo na pláži přitom leží luxusní resort Banyan Tree, který vám umožní skvěle si užít veškeré ostatní aktivity, které se netýkají přímo relaxace v jemném písku.

Načítám

Anse Georgette na ostrově Praslin je soukromá pláž luxusního resortu Constance Lémuria. Jako jeho hosté na ní tudíž budete mít dostatek prostoru a možnost si ji řádně užít, jelikož se jedná o jednu z mála pláží, na které se nenachází žádné kameny ani korály. Tvoří ji jen a pouze písek, který jejím vodám dodává nádhernou, oslnivě tyrkysovou barvu. A veřejnost na ni smí jen velmi zřídka.

Naprostý klenot se však nachází na ostrově La Digue. Je jím Anse Source D’Argent, nejčastěji fotografovaná pláž, jež se stabilně umisťuje na předních příčkách žebříčků nejkrásnějších pláží světa. Klasická seychelská růžová skaliska objímají tuto písečnou pláž, která svým návštěvníkům ukazuje dosud neznámé odstíny modré a umožňuje jim spatřit naprosto výjimečný západ slunce. Vzhledem k tomu, že ostrov La Digue má pouhých 2 700 obyvatel a nenajdete na něm žádný luxusní hotel, jde spíše o jednodenní výlet za neskutečnou krásou, který byste však v rámci cest po Seychelách rozhodně neměli vynechat.

Načítám

A když už budete na Seychelách, vyplatí se navštívit také soukromý ostrov Fregate Island. Ten svým návštěvníkům poskytne nejen nádherné pláže, ale i kontakt s nedotčenou přírodou a perfektní luxus, který zdejší resort nabízí. Jde totiž o ekologicky uvědomělý projekt, jehož cílem je zachovat původní krásy a živočišné i rostlinné druhy, které jsou pro Seychely typické. Tudíž zatímco se budete kochat výhledy z pláží, můžete krmit zdejší suchozemské želvy a užívat si nádhernou noční oblohu.

Na Seychelách je samozřejmě krásných pláží a s nimi spjatých luxusních resortů mnohem více. A proto pokud byste se rádi na ostrovy podívali, kontaktujte nás a my vám ochotně připravíme dovolenou na míru vašim představám, se zastávkami na těch nejhezčích plážích světa.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat