Seychely jsou královnou krásy Indického oceánu. Smaragdové pralesy přechází v bělostné pláže a ty pozvolna vstupují do azurového moře… Už víte, který ostrov navštívíte?

Pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa jsou Seychely ideální volbou. Vydejte se za teplem na ta nejlepší místa tohoto ostrovního státu, jako inspirace vám může posloužit naše doporučení.

Rajská zahrada ostrova Praslin

Ostrov Praslin, kterému se díky jeho hustým tropickým lesům přezdívá palmový ostrov, představuje ideální místo pro vaši dovolenou. Právě odtud pochází jeden z nejznámějších symbolů Seychel, kokosová palma, kterých tu roste v údolí Vallée de Mai pod patronátem UNESCO tisíce. Dokonce tu můžete potkat vzácného papouška černého. Říká se, že ten, kdo ho uvidí, bude mít po zbytek života štěstí. To je výzva, že? Pokud toužíte po perfektní relaxaci, doporučujeme navštívit špičkové lázně resortu Raffles. Golf si tady zase zahrajete na 18jamkovém hřišti u Constance Lemuria.

Načítám

La Digue, perla Indického oceánu 

Při každé debatě o tom, který ostrov je na Seychelách nejkrásnější, zazní minimální jednou název La Digue. Je oblíbeným útočištěm párů, které touží po romantice a odpočinku, proslulý svými klidnými plážemi a „narůžovělými skalami“, které mu vynesly jeho původní jméno, Růžový ostrov. Místní přírodu můžete prozkoumat na kolech, a když budete mít štěstí, narazíte v sytě zelených lesích dokonce na velmi vzácného lejskovce. Tento ohrožený pták žije pouze na ostrově tady a byla kvůli němu zřízena přírodní rezervace Veuve Reservé, kterou rozhodně nesmíte propásnout.

Načítám

Vzor luxusu na North Island 

Úspěšní dobře vědí, proč jezdí na Seychely právě na North Island. Chcete prožít dovolenou v tropickém ráji? Tento pozoruhodný ostrov, plný dechberoucí flory a fauny, nabízí k ubytování pouze 11 vil, a to u pláže Anse d’Est. Tyto vily se řadí mezi nejdražší ubytování na světě. Kvality ostrova už ocenili Bill Gates, Richard Branson nebo Madonna a dokonce tady strávili líbánky princ William a vévodkyně z Cambridge. Jestliže tedy hledáte ryzí luxus, pak je North Island místem právě pro vás.

Načítám

Regenerace v Mahé 

Se svou rozlohou necelých 155 kilometrů čtverečních je Mahé největším ze 115 seychelských ostrovů. Písčité pláže s pozvolným vstupem do azurového moře a zdánlivě nekonečně zelené pralesy slibují romantickou dovolenou v dosahu civilizace. Ubytovat se se svou drahou polovičkou můžete v luxusním resortu MAIA, který pro vás kromě prvotřídního ubytování zařídí také nezapomenutelné zážitky. Zaplavte si na Seychelách s želvami nebo se nechte helikoptérou dopravit na některý z neobydlených ostrůvků a užijte si romantické chvíle pod tropickým slunce.

Načítám

Podmořský zázrak na Eden Island 

Eden je uměle vytvořený ostrov jen deset minut jízdy autem od Mahé, jehož hlavní dominantou je jeden z nejprestižnějších přístavů světa. Nechte tady svou jachtu a vydejte se poznávat toto jedinečné místo: prostorné vily, špičkové restaurace a zábava až do rána – nudit se tady opravdu nebudete. Soukromé bělostné pláže doplňuje pestrobarevný podmořský svět. Jednou z atrakcí ostrova je akvárium, jehož hlavním lákadlem je řada murén, chobotnic a korálů. Zatímco jiná akvária sbírají své přírůstky po celém světě, tady v něm představují jen to nejlepší ze Seychel.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat