Seychely jsou královnou krásy Indického oceánu. Smaragdové pralesy přechází v bělostné pláže a ty pozvolna vstupují do azurového moře… Už víte, který ostrov letos navštívíte?

Pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa jsou Seychely jasnou volbou. Vydejte se za teplem na ta nejlepší místa. Jako inspirace vám může posloužit naše doporučení.

Rajská zahrada ostrova Praslin

Ostrov Praslin obklopený malými korálovými atoly je přírodním rájem. Říká se mu také „palmový ostrov“, protože smaragdový tropický les pokrývá téměř celé jeho území. V údolí Vallé de Mai, které je díky své jedinečnosti pod patronátem UNESCO, roste tisícovka kokosových palem druhu lodoicea, jež se také staly symbolem Seychel. Dalším je vzácný papoušek černý. Říká se, že kdo ho uvidí, bude mít po zbytek života štěstí. To je výzva, že? Nezapomeňte navštívit resort Raffles, jenž se kromě skvělých pláží a golfového hřiště pyšní také nejlepšími lázněmi na Seychelách. Byly oceněny i v rámci World Luxury Spa Awards 2015.

Načítám

La Digue, perla Indického oceánu 

Při každé debatě o tom, který ostrov je na Seychelách nejkrásnější, zazní název La Digue. Takhle by to mohlo vypadat v ráji… La Digue je oblíbeným útočištěm pro romantickou dovolenou a rozhodně je méně navštěvovaný než ostrovy Mahé nebo Praslin. Je proslulý klidnými plážemi a „narůžovělými skalami“, koneckonců původně se nazýval Růžový ostrov. Když budete mít štěstí, narazíte v sytě zelených lesích na velmi vzácného lejskovce. Tento ohrožený pták žije pouze na ostrově La Digue a byla kvůli němu zřízena přírodní rezervace Veuve Reservé, kterou také nesmíte propásnout.

Načítám

Vzor luxusu na North Island 

Úspěšní dobře vědí, proč jezdí na Seychely a proč právě na North Island. Chcete prožít dovolenou jako Robinson Crusoe v tropickém ráji? Tento soukromý ostrov je správnou volbou. Přírodní rezervace nedotčených rostlin a živočichů nabízí jen 11 vil u pláže Anse d’Est a řadí se mezi nejdražší ubytování na světě. Kvality ostrova už ocenili Bill Gates, Richard Branson nebo Madonna, líbánky tady trávili princ William a vévodkyně z Cambridge. Jestliže je luxus záležitostí kontextu, tedy aby správná věc byla na správném místě, a charakteru, pak North Island je pro něj vzorem.

Načítám

Regenerace v Sainte Anne 

Na ostrově sv. Anny zažijete romantickou dovolenou v dosahu civilizace, a přesto uprostřed nedotčené přírody. Písčité pláže s pozvolným vstupem do azurového moře prostupují do pralesa, který je součástí národního parku. Ubytování nabízí jen Sainte Anne Resort & Spa, který vám ale zajistí veškeré pohodlí. Resort je určený hlavně párům a je vyhledávaným místem pro líbánky. Využít můžete ubytování v jedné z 87 vil, některé s vlastním bazénem. Pýchou jsou Spa by Clarins a sport & leisure centre pro očistu těla i ducha. A když zatoužíte po větším ruchu, stačí se jen během 10 minut přeplavit na Mahé, kde se rázem ocitnete ve středu veškerého dění na Seychelách.

Načítám

Podmořský zázrak na Eden Island 

Eden je uměle vytvořený ostrov s dominantou v podobě moderní maríny, která zve ke všem vodním aktivitám. Nechte tady svou jachtu a vydejte se poznávat základní esence seychelského luxusu: prostorné vily, špičkové restaurace, zábavu až do rána. Soukromé bělostné pláže doplňuje pestrobarevný podmořský svět. Novinkou ostrova je akvárium, jehož hlavní atrakcí je řada murén, chobotnic a korálů. Zatímco jiná akvária sbírají své přírůstky po celém světě, tady představují jen to nejlepší ze Seychel. Na Eden Island se dostanete autem za 10 minut z ostrova Mahé, tam se také ubytujte např. v resortu Hilton nebo Maia.

Načítám

Michaela Pipek, travel consultant

Michaela Pipek

travel consultant

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat