Samarkand Regency Amir Temur, Uzbekistán – Samarkand

Luxusní ubytování na Hedvábné stezce

Amir Temur byl velkým vládcem Střední Asie, vojevůdcem a zakladatelem Samarkandu. Po něm byl pojmenován luxusní 5hvězdičkový 22patrový hotel Samarkand Regency Amir Temur. Koncept hotelu vychází nejen z bohatého historického dědictví tohoto regionu, ale také z mezinárodních zkušeností a světových standardů v oblasti pohostinství. Samarkand Regency Amir Temur se stal prvním a zatím jediným hotelem ve Střední Asii, který je členem prestižního sdružení The Leading Hotels of the World.

O destinaci

Uzbekistán se nachází v srdci Střední Asie a je proslulý četnými architektonickými památkami, neuvěřitelnými přírodními scenériemi, nádhernými paláci a pozůstatky pevností minulých civilizací, výjimečnými kulturními akcemi, gastronomickými specialitami a proslulými řemeslnými dílnami. Uzbekistán ve vás už od první návštěvy vyvolává mimořádné pocity, které vás podnítí k tomu, že se sem budete chtít vrátit.

Samarkand je jedním z nejstarších měst na světě, podle archeologických údajů byl založen v polovině 8. století př. n. l. a sloužil jako hlavní město Timuridské říše. V roce 1924 se Samarkand stal prvním hlavním městem sovětského Uzbekistánu. Dnes je třetím největším městem Uzbekistánu a rychle se rozvíjejícím turistickým centrem. Návštěvníky přitahuje svou starobylou architekturou a bohatou historií, stejně jako zvláštní přátelskou atmosférou. Do hotelu Samarkand Regency Amir Temur dojedete za cca 30 min. autem z mezinárodního letiště Samarkand, stejně dlouho trvá z hotelu i cesta do centra města.

1032x554 Samarkand Regency Amir Temur 4q01s8ibz7g3yfhgygcseub7aif2ry5f

 

Ubytování

Nejvyšší katogorií ubytování je v hotelu Samarkand Regency Amir Temur apartmá Emir o rozloze 272 m². Ubytují se v něm 3 dospělí nebo 2 dospělí + 1 dítě a jeho součástí je i kuchyně a pracovna. Těšit se můžete na výhled na vodní kanál.

1032x554 Samarkand Regency Amir Temur za3u0umvbkmipwn3gylcw4dnn95fycyl

 

Restaurace

Masová restaurace El Sabor má širokou nabídku vín. Sky Bar ve 20. patře nabízí panoramatický výhled na Samarkand a Věčné město.

1032x554 Samarkand Regency Amir Temur pql3a0uz01ukj0y457knoav3oo143skh

 

Aktivity

Nephrite SPA & Wellness se nachází přímo v hotelu Samarkand Regency Amir Temur. SPA centrum bylo pojmenováno podle Nefritových jezer, jednoho z přírodních divů Uzbekistánu. Hostům se bude věnovat tým špičkových profesionálů z Bali.

1032x554 Samarkand Regency Amir Temur 5rsbikvf5yeqajesx0zl08xm43em6pyp

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„S výběrem ubytování a plánováním cesty vám moc rádi pomůžeme, ať už budete chtít trávit svoji dovolenou ve dvou nebo s celou rodinou.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer