Veronika Vaisová

„Ubytujte se v krásných lodgích, které jsou blíže přírodě a krásám Nového Zélandu. Pro objevení místní kultury využijte možnosti setkat se s původním obyvatelstvem, poznáte jejich rituály a také místní pastviny, které jsou běžným turistům skryté. Nezapomeňte na Hobitín, ani na výlet helikoptérou na White Island. Na Novém Zélandu pro vás připravím ty nejlepší zážitky vašeho života.“

Veronika Vaisová, travel designer

 

Během dvou týdnů můžete projet celou zemi, od fjordů na jižním pobřeží přes termální jezera v centrální části Nového Zélandu až po potápěčský ráj v okolí Severního ostrova.

Oba ostrovy jsou plné zajímavých míst, která nabídnou velké množství aktivit. Nový Zéland je nejen o přírodě, ale také o tradiční kultuře. Vydejte se na pouť, kterou přizpůsobíme vašim snům.

Nový Zéland je to místo, kam můžete vyrazit celoročně, nejpopulárnější je však období od prosince do května. Teploty jsou zde mírné, počasí charakteristické pro horské a pobřežní regiony. Krajina je krásná již od listopadu – novozélandské jaro je plné barev, rozličné odstíny se mění podle nadmořské výšky a oblasti. Léto trvá až do března, příjemné teploty pro cestování na obou ostrovech panují zpravidla až do května. Poté začíná být chladněji a přichází zima.

Načítám

Od června do srpna si tak můžete zalyžovat v některém známém středisku, například u Queenstown či Centerbury na Severním ostrově. Pokud jde o novozélandské prázdniny, jsou i další termíny, kdy tu může být dost rušno. Vedle tradičních svátků, jakými jsou Vánoce, Velikonoce a den Královny, cestují Novozélanďané nejvíce během školních prázdnin v dubnu, červnu, červenci a prosinci. Pozorovat velryby zde můžete od prosince do dubna, kdy jsou nejpříznivější teploty. V těchto termínech je také nejlepší potápění.

Načítám

Po příletu do Aucklandu se můžete přesunout helikoptérou do resortu Eagles Nest. Tvoří jej pět luxusních vil, které se nacházejí na krásném poloostrově u Bay of Islands. Odsud vám doporučujeme plavbu k ostrovům Poor Knights. Tyto ostrovy jsou podle Jacquese Cousteaua jedním z nejlepších míst pro potápění a šnorchlováni. Tato oblast je mořskou a přírodní́ rezervací, ostrovy sopečného původu jsou odhadem 11 milionů let staré. Můžete se potápět v jeskyních a dostat se na dosah ruky mořským živočichům, celá oblast je plná krásných přírodních útvarů. Jeskyně a pestrobarevný podmořský svět můžete objevovat také s pomocí kajaku a šnorchlovací výbavy. Nalézá se zde největší mořská jeskyně Rikoriko.

Načítám

Byla by však škoda zůstat na jednom místě. Na Novém Zélandu je běžné se přesouvat letecky, u každého letiště si pak můžete zapůjčit automobil, který bude vybaven navigací. Dalším zajímavým místem je oblast v okolí jezera Tarawera. Zde vám doporučujeme ubytování v Solitaire Lodge, z jedné strany přiléhající k lesu. V okolí se nabízí řada zajímavostí. Můžete se například vydat do sítě jeskyní, kde absolvujete komentovanou prohlídku. Dobrodružnější povahy by rozhodně neměly vynechat rafting, například na řece Waiora.

Načítám

Další oblastí, kterou stojí za to během vašeho putování po Novém Zélandu objevit, je Marlborough Sounds. Doporučujeme ubytovat se přímo uprostřed přírody – v resortu Bay of Many Coves. Průzračná voda a nádherná krajina vám dovolí vidět mnoho živočichů, včetně delfínů. Kajak je skvělou příležitostí, jak tuto nedotčenou přírodu a krásné pobřeží objevovat. Oblast je dobré také projit pešky, případně se vydat na kolech na Queen Charlotte Track. K vidění́ je zde několik zajímavých míst, vedle přírodních divů je procházka navíc kulturním zážitkem, během něhož se dozvíte něco z historie místních obyvatel.

Načítám

Vaší další zastávkou by měl být Queenstown, kde je dobré strávit hned několik dní. Pokud však chcete vyzkoušet něco opravdu jedinečného, vydejte se helikoptérou do Minaret Station. Transfer vrtulníkem je jedinou možností, jak se dostat do tohoto lodge, tvořeného luxusními stany, které leží na západním břehu jezera Wanaka v klidném zeleném údolí. Zde budete bydlet uprostřed horských pastvin, v prostředí divoké přírody. Hosté tohoto luxusního tábořiště se setkávají ve společenské místnosti u krbu, kde si vyměňují zážitky z cest. Okolí lodge prozkoumáte na koních či pěšky, poznáte zvyky místních pastevců a tradiční výrobu potravin. Skvělý výhled si užijete během pikniku na hřebenech hor. Teprve zde poznáte, co znamená být uprostřed novozélandské přírody.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.