Zuzana Pozlovská

„Dny se krátí, listí na stromech pomalu ubývá a rtuť teploměru leze níž a níž. Přímo se tedy nabízí, abyste se vydali za tropickým sluníčkem někam hodně daleko. Chtěli byste zimní dovolenou strávit v pohádkovém ostrovním resortu, kde o vás bude doslova královsky postaráno? V tom případě musíte okusit neopakovatelnou atmosféru hotelu St. Regis na maledivském ostrově Vommuli.“

Zuzana Pozlovská, chief travel designer

 

Zdejší resort byl otevřen teprve na podzim roku 2016 a stal se prvním hotelem řetězce St. Regis, který je provozován na soukromém ostrově. Hydroplánem je to zhruba 45 minut z letiště v hlavním městě Malé a už samotný let z maledivské metropole je jedinečným zážitkem. Krátce poté, co váš hydroplán dosedne na průzračné hladině u atolu Dhaalu, vkročíte do nevšedního světa luxusu, který svými přednostmi mile překvapí i zhýčkané cestovatele.

Načítám

Není třeba připomínat, že i základní kategorie ubytování ve formě vnitrozemských bungalovů poskytuje notnou dávku přepychu a soukromí. Dlouhé přístupové molo k vodním vilám pak končí u vůbec největší rezidence, kterou si na Maledivách můžete pronajmout. Jmenuje se John Jacob Astor Estate a na dvou podlažích nabízí více než 1 500 m² prostoru, kde na vás čeká třeba soukromý kinosál, tělocvična či infinity bazén na jedné ze tří teras, odkud můžete každý večer pozorovat západ slunce nad hladinou Indického oceánu.

Načítám

Pestrá je nabídka stravování – na ostrově Vommuli je celkem šest restaurací a v každé z nich maximálně dbají na čerstvost surovin a nezapomenutelný gastronomický zážitek. Od italských delikates v restauraci Alba přes blízkovýchodní kuchyni v Cargo až po asijské speciality v Orientale. Zcela unikátní je pak The Whale Bar, nad vodní hladinou čnící architektonický skvost připomínající velrybu, kam můžete vyrazit na lahodné tapas a okusit signature drink Island Mary. Milovníky dobrého vína potěší exkluzivní sklípek Decanter, kde najdete i archivní kousky z 18. století.

Načítám

V srdci ostrova se nachází Vommuli House, kde můžete vyzkoušet kouzlo aerojógy nebo zanechat své ratolesti v dětském klubu. Na pevnině si vyzkoušejte tenisový kurt nebo si kupte něco na památku v malém dvoupatrovém butiku – horní patro této budovy slouží jako vyhlídková věž, odkud budete mít celý ostrov jako na dlani. Čerstvé síly pak načerpejte v rozlehlém (1 850 m²) spa & wellness centru, kde okusíte i tradiční ajurvédské procedury – původní indický systém péče o tělo a duši, který se praktikuje již po tisíce let.

Největším lákadlem je pochopitelně nepřeberné množství různých aktivit spojených s  oceánem. Ve Vommuli Watersports Centre si každý najde to své. Se zkušeným instruktorem se potopte hluboko pod hladinu a obdivujte manty nebo žraloky obrovské, kteří jsou navzdory svým rozměrům klidnými tvory živícími se planktonem. Na sportovně založené cestovatele tu čeká windsurfing, kitesurfing, vodní lyže nebo třeba podvodní skútr sea-bob, s kterým si užijete dlouhé chvíle zábavy nad vodní hladinou i pod ní.

Načítám

Další možností je pronájem sportovního člunu nebo tradiční lodi dhoni, na které můžete doplout na jeden z mnoha neobydlených ostrovů v okolí a tam si udělat příjemný piknik v naprostém soukromí. Pokud rádi trávíte čas rybařením, vyrazte na otevřené moře, kde se to hemží výstavními mečouny, kranasy, tuňáky a dalšími druhy ryb, kterými se na fotce rád pochlubí každý náruživý rybář.

Chcete zažít St. Regis Vommuli osobně? Kontaktujte Petra Udavského na telefonním čísle +420 777 533 603 nebo e-mailu udavsky@exclusivetours.com. Naši travel designeři vám zdarma navrhnou dovolenou na míru.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský