Matěj Polák

„Po celý pobyt v resortu mi byl k dispozici ochotný butler. Druhý večer v St. Regis Vommuli jsem přišla z výborné večeře a čekala na mě dokonce i připravená koupel s červenými plátky růží, kterou mi jako pozornost připravil."

Matěj Polák, travel designer

 

Zdejší resort byl otevřen na podzim roku 2016 a stal se prvním hotelem řetězce St. Regis, který je provozován na soukromém ostrově. Hydroplánem je to zhruba 45 minut z letiště hlavního města Malé a už samotný let z maledivské metropole je jedinečným zážitkem. Krátce poté, co váš hydroplán dosedne na průzračné hladině u atolu Dhaalu, vkročíte do nevšedního světa luxusu, který svými přednostmi mile překvapí i zhýčkané cestovatele.

Načítám

Ubytování v St. Regis Vommuli

 

Není třeba připomínat, že i základní kategorie ubytování ve formě vnitrozemských bungalovů poskytuje notnou dávku přepychu a soukromí. Dlouhé přístupové molo k vodním vilám pak končí u vůbec největší rezidence, kterou si na Maledivách můžete pronajmout. Jmenuje se John Jacob Astor Estate a na dvou podlažích nabízí více než 1 500 m² prostoru. Čeká tam na vás třeba soukromý kinosál, tělocvična či infinity bazén na jedné ze tří teras, odkud můžete každý večer pozorovat západ slunce nad hladinou Indického oceánu.

Načítám

Gastronomie v St. Regis Vommuli

 

Pestrá je nabídka stravování – na ostrově Vommuli je celkem šest restaurací a v každé z nich maximálně dbají na čerstvost surovin a nezapomenutelný gastronomický zážitek. Od italských delikates v restauraci Alba přes blízkovýchodní kuchyni v Cargo až po asijské speciality v Orientale. Zcela unikátní je pak The Whale Bar, nad vodní hladinou čnící architektonický skvost připomínající velrybu, kam můžete vyrazit na lahodné tapas a okusit signature drink Island Mary. Milovníky dobrého vína potěší exkluzivní sklípek Decanter, kde najdete i archivní kousky z 18. století.

Načítám

Aktivity v St. Regis Vommuli

 

V srdci ostrova se nachází Vommuli House, kde můžete vyzkoušet kouzlo aerojógy nebo zanechat své ratolesti v dětském klubu. Na pevnině si vyzkoušejte tenisový kurt nebo si kupte něco na památku v malém dvoupatrovém butiku – horní patro této budovy slouží jako vyhlídková věž, odkud budete mít celý ostrov jako na dlani. Čerstvé síly pak načerpejte v rozlehlém (1 850 m²) spa & wellness centru, kde okusíte i tradiční ajurvédské procedury – původní indický systém péče o tělo a duši, který se praktikuje již po tisíce let.

Největším lákadlem je pochopitelně nepřeberné množství různých aktivit spojených s  oceánem. Ve Vommuli Watersports Centre si každý najde to své. Se zkušeným instruktorem se potopte hluboko pod hladinu a obdivujte manty nebo žraloky obrovské, kteří jsou navzdory svým rozměrům klidnými tvory živícími se planktonem. Na sportovně založené cestovatele tu čeká windsurfing, kitesurfing, vodní lyže nebo třeba podvodní skútr sea-bob, s kterým si užijete dlouhé chvíle zábavy nad vodní hladinou i pod ní.

Načítám

Další možností je pronájem sportovního člunu nebo tradiční lodi dhoni, na které můžete doplout na jeden z mnoha neobydlených ostrovů v okolí a tam si udělat příjemný piknik v naprostém soukromí. Pokud rádi trávíte čas rybařením, vyrazte na otevřené moře, kde se to hemží výstavními mečouny, kranasy, tuňáky a dalšími druhy ryb, kterými se na fotce rád pochlubí každý náruživý rybář.

Chcete zažít St. Regis Vommuli osobně? Kontaktujte naše travel consultanty a naši travel designeři vám zdarma navrhnou dovolenou na míru.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat