Řecko
Dovolené, které si zapamatujete

Jsme travel designeři. Designujeme VIP dovolené na míru. Ručně, precizně, pro každého klienta přesně podle jeho potřeb, představ a snů.

NEZÁVAZNĚ POPTAT DOVOLENOU V ŘECKU
2000x910 Řecko shutterstock_718956028

Řecko

Řecko je pozoruhodná země s obrovskou historií a bohatou přírodou, množstvím ostrovů, netradiční anýzovou pálenkou ouzo a vynikající kuchyní. Je považováno za kolébku západní civilizace, ze které vzešla moderní demokracie, základy filozofie, vědy, matematiky i divadla. Řecko je zkrátka otevřenou knihou, která mapuje historii evropské civilizace a nejedna starověká kultura do ní napsala vlastní kapitolu. A také skvělým místem pro vaši rodinnou dovolenou.

1032x554 Řecko shutterstock_619051568

 

 

Řecko je skutečně rozmanité a nabízí mnoho možností jak pro výjimečný odpočinek a relaxaci, tak pro aktivnější vyžití. Záleží jen na vás, jakou kombinaci zážitků si vyberete. A rozhodnout se můžete třeba až ráno, kdy vstanete, vyjdete na terasu své vily a necháte se chvíli ovívat svěžím mořským vánkem. Snídani si dopřejete v plážové restauraci a z ní se rovnou vydáte na sluncem vyhřátý bílý písek. Během dopoledne si zaplavete nebo zvolíte jakýkoliv jiný sport: golf, tenis, vodní lyžování, windsurfing, kitesurfing či třeba šnorchlování. Vychutnáte si lehký oběd a siestu. Když slunce ustoupí, můžete vyrazit na prohlídku památek či muzeí nebo si zapůjčit jachtu a nechat se unášet větrem na azurové moře. Večer si zpestříte večeří ve vyhlášené restauraci, kdy proslulou řeckou kuchyni doplníte o skvělé víno. Pravé Řecko ale ožívá až se soumrakem, a tak pro milovníky života začíná poznávání místní kultury až dlouho poté, co poslední paprsky ozařovaly řecké ostrovy.

1032x554 Řecko shutterstock_1026219019

 

Vybrané hotely v Řecku


Proč cestovat s Exclusive Tours

Nejexkluzivnější hotely na celém světě

Nabízíme pouze pětihvězdičkové hotely a luxusní rezidence, které splňují nejvyšší standardy pohodlí a elegance.

Dopřejte si soukromé cestování

Ať už preferujete cestování soukromým letadlem, helikoptérou, nebo jachtou, zajišťujeme prvotřídní dopravu na míru vašim potřebám.

Exkluzivní VIP služby jen pro vás

Od privátních kuchařů a prohlídek až po VIP salónky a transfery, poskytujeme služby, které převyšují nejvyšší standardy.

Již od roku 2007 chystáme ty nejexkluzivnější dovolené

Naše dlouholetá zkušenost v oboru nám umožňuje nabídnout jedinečné a nezapomenutelné zážitky.

Maximální diskrétnost a profesionalita

Spoléháme na dlouhodobé vztahy s klienty i partnery a garantujeme výběr prověřených služeb, stejně jako hladký průběh každé dovolené.

Dovolená na míru od A do Z

Veškerou administrativu a organizaci nechte na nás. Od letenek po hotely a rezervace, vše vyřešíme do posledního detailu.

985x632 Zážitky, které si zapamatujete_shutterstock_266232050_flip

Jsme architekti vašich cestovatelských snů

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Vše zařídíme na míru

  • Osobně s vámi projdeme vaše představy
  • Doporučíme vám to nejlepší řešení
  • Budeme pro vás vždy na dosah
 

Řecko a sport

I když Řecko dalo světu Olympijské hry, dnes sport v Řecku nehraje takovou roli, jako v jiných státech jižní Evropy. I tak není o sportovní vyžití v této výjimečné zemi nouze. Vyhlášená jsou zejména řecká pohoří, která nabízejí jedinečnou příležitost nejen k turistice, ale i k horolezectví. Hory zaujímají 80 % rozlohy Řecka. Ideální pro návštěvu hor je jaro a podzim, kdy nepanují vysoké letní teploty.

A protože duší všech Řeků je moře, jsou zde i bohaté možnosti vodních sportů, z nichž nejtradičnější je samozřejmě plavba na plachetnici. Ale v luxusních resortech našich partnerů samozřejmě naleznete daleko širší paletu sportovních aktivit, stačí si jen vybrat.

 
1032x554 Řecko shutterstock_116403520

 

 

Výjimečná řecká příroda

Řecko je velmi členitou zemí s druhým nejdelším pobřežím Evropy hned po Norsku, které je ovšem rozlohou skoro 3x větší. 80 % pevniny tvoří v Řecku hory a pohoří s více než 40 vrcholy nad 2000 m. n. m. Za vidění jistě stojí zkamenělý les na ostrově Lesbos či přírodní park Psiloritis na Krétě. Řecká příroda nabízí velké množství míst, kam vyrazit, a je tak skvělým místem pro pěší turistiku. Pro skutečné dobrodruhy je ideální vystoupat na vrchol hory Olymp. Cestou narazíte na dvě chaty se stálým personálem, kde je možné přespat.

1032x554 Řecko shutterstock_606948113

 

 

Řecko nám dalo civilizaci

Kolébka západní civilizace skrývá nepřeberné množství památek. Samotné hlavní město Athény jsou jich doslova plné, počínaje starověkou Akropolí a středověkým klášterem Dafnion konče. Mimo Athény leží slavná věštírna v Delfách či kamenné kláštery Meteora u města Kalambaka v Thesálii. Výčet řeckých památek tím však zdaleka nekončí a každý milovník historie se může slastně ponořit do řeckých dějin, takřka kdekoliv si zamane.

 
1032x554 Řecko shutterstock_1114066142

 

Řecká gastronomie, balzám na duši

Řekové doslova milují jídlo. Je nedílnou součástí jejich kultury a bez skvělých jídel se neobejde žádné setkání s přáteli či rodinou. Jí se pomalu, často ve velmi početné a hlučné společnosti. Každé jídlo je v Řecku vlastně jakousi malou oslavou života. Je-li příhodné počasí, stolují Řekové nejraději pod širým nebem, a to bez ohledu na společenské postavení. Řecká kuchyně si bere mnohé od svých sousedů, a neodolatelně tak kombinuje mnoho vlivů. Čeká vás spojení balkánské, italské, ale i turecké gastronomie v osobitém řeckém stylu.

Hlavní je správné koření a zejména pak divoce rostoucí byliny, které z každého jídla učiní výtečnou pochoutku. Jedním z typických jídel je i u nás známá musaka. Skládá se z několika vrstev lilku a rajčat proložených mletým masem a zalitých bešamelovou omáčkou. Ale skutečně typické pro řecké stolování je mezedes – množství drobných chuťovek servírovaných k zajídání vína.

1032x554_shutterstock_1067876678

 

         
            

Napište nám svoji představu, prosím.

Spojíme se s vámi do 1 dne a probereme společně představu vaší vysněné dovolené.

Nechcete čekat? Zavolejte nám!
+420 739 808 000

Nechte nám na sebe telefonní kontakt, prosím.

Spojíme se s vámi v preferovaném čase a společně probereme vaši představu o vysněné dovolené.

Vyberte si, prosím, termín, který vám vyhovuje.

Schůzku si společně potvrdíme ještě e-mailem.

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kromě výborné dostupnosti nabízí Řecko krásné písečné pláže, výjimečnou přírodu, nepřeberné množství vodních a suchozemských aktivit, pestrou historii a proslulou řeckou gastronomii a pohostinnost.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer