Michaela Pipek

„Dokážeme vám, že Dubaj není jen pro dospělé! Vezměte s sebou příště i své děti, míst a aktivit pro celou rodinu najdete ve slavném emirátu bezpočet. Máme pro vás tipy na oblíbené dubajské kratochvíle pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat...“

Michaela Pipek, chief travel designer

 

Když se řekne Dubaj, většině lidí se vybaví umělé ostrovy, okázalé stavby, nákupní centra, ve kterých jezdí taxíky, a hotely rostoucí jako houby po dešti. Toto město ovšem nabízí mnohem víc! Představujeme vám Dubaj ve své plné kráse, jako ideální destinaci pro čas strávený s rodinou.

Dubajský Legoland: ráj pro nejmenší

Na dovolené si chce většina z nás odpočinout. Ne pro každého však odpočinek nutně musí znamenat jen opalování se na pláži. Nedovedete si představit, jak spojit odpočinek dospělých a zároveň zábavu pro děti? Pravidlo „kdo si hraje, nezlobí“ platí i v Dubaji. A v Legolandu dvojnásob!

Spojené arabské emiráty se mohou pyšnit prvním zábavním parkem tohoto druhu na Středním východu a zároveň sedmým Legolandem na světě. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi od 2 do 12 let, suchozemské a vodní radovánky ale jistě nadchnou i dospělé.

Zábavní komplex v moderním stylu se nachází v oblasti Džebel Alí, která je známá především pro svůj největší námořní přístav v regionu a pro druhý z ostrovů ve tvaru palmy. Celý projekt výstavby Legolandu zaštítil šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Součástí stavby je také celá řada obchodů, restaurace a rodinný hotel.

V Legolandu Dubaj je k vidění více než 40 tematických atrakcí, 15 tisíc LEGO modelů a přes 60 milionů kostiček LEGO. Celý park je přizpůsoben návštěvě za jakéhokoliv počasí. Začněte svou prohlídku v továrně na kostičky a odneste si suvenýr v podobě vlastní právě vyrobené kostky LEGO. Vodní část Legolandu nadchne milovníky toboganů a skluzavek. Po vodě se vaše děti projedou v designovém LEGO raftu. Spojte vodní radovánky s dobrodružstvím a ponořte se pod hladinu ve speciálně upravené ponorce. 

Děti jistě ocení možnost řídit vlastní auto na elektrický pohon, kormidlovat loď nebo se proletět v LEGO letadle. Popusťte uzdu své fantazii a zažijte dobrodružství při projížďce na horské dráze přes tajuplnou historickou zemi a středověký hrad. Máte-li rádi architekturu, v části zvané Miniland na vás čeká více než 20 milionů kostiček spojených do obrovských staveb, které jsou charakteristické pro Blízký východ. Projděte se kolem zmenšenin známých míst a nechejte se unést panoramaty, jež naprosto věrně zobrazují skutečné typické výhledy. V Legolandu Dubaj na vás a vaše děti zkrátka čekají zážitky plné fantazie a dobrodružství, které si nesmíte nechat ujít.

Načítám

Dubai Mall: Centrum rodinných kratochvílí

Zapomeňte na klasická obchodní centra. V Dubaji tato místa představují alfu i omegu trávení volného času, pokud tedy vynecháme koupání v moři a plážové aktivity. V Dubai Mall najdete kromě zajímavých obchodů a kaváren také obří akvárium, Kidzanii, Hysterii, zimní kluziště nebo simulátor letadla. 

Podmořská zoo

Staňte se na okamžik součástí skutečného podmořského světa a projděte pod obrovskou masou vody 48 metrů dlouhým tunelem. Na jeho konci se zblízka setkáte s piraňami, sumci, vydrami, tučňáky či krokodýly. Nechybí zde ani přes 5 metrů měřící a 750 kg vážící krokodýl, který je chloubou celé podmořské zoo. Nevšední zážitek doplní projížďka po vodní hladině akvária na člunu s průhledným dnem. Ti odvážnější se pak dokonce mohou obléct do neoprenu a nechat se ve speciální kleci spustit přímo do obrovského akvária mezi žraloky.

Kidzania

Nechte své ratolesti objevit nevšední svět Kidzanie, kde si mohou hrát, objevovat a sdílet svět ve své perspektivě. Kidzania je reálné městečko, které slouží také jako edukační centrum. Děti si zde mohou vyzkoušet nejrůznější profese a za svou práci dostávat zaplaceno. Své vydělané peníze pak mohou utratit za zábavu anebo vyrazit na nákupy, samozřejmě v rámci Kidzanie. V centru je také oddělený prostor pro batolata. 

Hysteria

Mějte se na pozoru, v tomhle domě straší! Děti obyvatel velkolepého zámku kdysi záhadně zmizely uprostřed noci a zoufalí rodiče se dodnes toulají chodbami a snaží se je najít. A každý host je podezřelý! Jste připraveni vstoupit do domu hrůzy? Máte pro strach uděláno? Kdo se z vaší rodiny nejvíc bojí? To zjistíte v dubajské Hysterii!

Simulátor letadla

Tato atrakce nadchne nejen děti, ale dozajista i dospělé! V Dubai Mall totiž stojí speciální model přední části letadla Airbusu A380 a vy si můžete vyzkoušet ho pilotovat. Jen si to představte: největší civilní letadlo na světě, nejmodernější simulátor a vy... 

Načítám

Za kulturou u nejvyšší budovy světa

Vaše děti se již vyřádily a nyní je čas na nevšední večerní zážitky pro dospělé. V Dubaji žijí převážně cizinci, a to se odráží i v místní kulturní scéně. Pravidelně pořádané koncerty arabských a západních hudebníků, každoroční filmový festival a salon Art Dubaj věnovaný výtvarnému umění – to vše jsou příjemné akce, které stojí za to prožít. Zavedený pravidelný kulturní život nyní doplnilo velké operní divadlo. Dubajská opera, která leží v těsné blízkosti současné nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa. 

Architektonicky výrazná budova, jejíž výstavba započala již v roce 2012, se nachází v oblasti Downtown Dubai. Dubajská opera je postavena ve tvaru dhau, malé tradiční arabské plachetnice, která se doposud používá v regionální námořní dopravě. Architekt Janus Rostock tím vzdal stylově hold dubajské námořní historii. Díky tomu, že budova je postavena z celé řady pohyblivých prvků, může být využívána pro celou řadu účelů a hostit širokou škálu představení a akcí. Opera se dá uzpůsobit nejen pro divadla, ale také pro pořádání koncertů, módních přehlídek a živých vystoupení. Sál se skvěle hodí také pro bankety, výstavy, konference a další příležitosti. Kapacita míst k sezení je, ostatně jako vše v Dubaji, dostatečně velká na to, aby se dala využít pro široké spektrum akcí, v opeře je téměř 2 tisíce sedadel.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat