Zuzana Pozlovská

„Dokážeme vám, že Dubaj není jen pro dospělé a proto přinášíme pár tipů kde zabavit vaše děti. Vy se za odměnu ubytujete v tom nejlepším, co Dubaj nabízí a to luxusním komplexu Madinat Jumeirah.“

Zuzana Pozlovská, travel designer

 

Když se řekne Dubaj, většině z nás se vybaví především mrakodrapy, luxusní ostrůvky, ale také bary, břišní tanečnice, vodní dýmka, a především moře a spousta písečných dun. Pro Dubaj jsou také naprosto charakteristické udržované ulice se svěží zavlažovanou zelení a exkluzivní výškové stavby. Nejednoho návštěvníka nadchne umělý poloostrov ve tvaru palmy, luxusní, čisté a volně přístupné pláže a vzrušující architektura. V Dubaji zkrátka najdete vše, na co jen pomyslíte, a možná i to, na co jste ještě dosud nepomysleli.

Typické evropské podzimní počasí návštěvě do tohoto luxusního emirátu rovněž nahrává. Pro své příznivé klimatické podmínky je Dubaj destinací se sezónou po celý rok. Vydejte se dnes s námi na objevování míst, která zpříjemní vaši rodinnou dovolenou. Vezměte s sebou i své děti, ať už jsou malé nebo trochu odrostlejší. Nudit se rozhodně nebudou. Představujeme vám Dubaj ve své plné kráse jako ideální destinaci pro čas trávený s rodinou.

Dubajský Legoland – ráj pro nejmenší

Na dovolené si chce většina z nás odpočinout. Ne pro každého však odpočinek nutně musí znamenat jen opalování se na pláži. Nedovedete si představit, jak spojit odpočinek dospělých a zároveň zábavu pro děti? Pravidlo „kdo si hraje, nezlobí“ platí i v Dubaji.

V říjnu 2016 své brány poprvé otevírá zábavní park Legoland Dubaj. Spojené arabské emiráty se tak mohou pyšnit prvním zábavním parkem tohoto druhu na Středním východu a zároveň sedmým Legolandem na světě. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi od 2 do 12 let, suchozemské a vodní radovánky ale jistě nadchnou i dospělé.

Zábavní komplex v moderním stylu se nachází v oblasti Džebel Alí, která je známá především pro svůj největší námořní přístav v regionu a pro druhý z ostrovů ve tvaru palmy. Celý projekt výstavby Legolandu zaštítil šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Součástí stavby je také celá řada obchodů, restaurace a rodinný hotel.

V Legolandu Dubaj je k vidění více než 40 tematických atrakcí, 15 tisíc LEGO modelů a přes 60 milionů kostiček LEGO. Celý park je přizpůsoben návštěvě za jakéhokoliv počasí. Začněte svou prohlídku v továrně na kostičky a odneste si suvenýr v podobě vlastní právě vyrobené kostky LEGO. Vodní část Legolandu nadchne milovníky toboganů a skluzavek. Po vodě se vaše děti projedou v designovém LEGO raftu. Spojte vodní radovánky s dobrodružstvím a ponořte se pod hladinu ve speciálně upravené ponorce. Objevíte podvodní svět, který nadchne celou rodinu.

Děti jistě ocení možnost řídit vlastní auto na elektrický pohon, kormidlovat loď nebo se proletět v LEGO letadle. Popusťte uzdu své fantazii a zažijte dobrodružství při projížďce na horské dráze přes tajuplnou historickou zemi a středověký hrad. Máte-li rádi architekturu, v části zvané Miniland na vás čeká více než 20 milionů kostiček spojených do obrovských staveb, které jsou charakteristické pro Blízký východ. Projděte se kolem zmenšenin známých míst a nechejte se unést panoramaty, jež naprosto věrně zobrazují skutečné typické výhledy. V Legolandu Dubaj na vás a vaše děti zkrátka čekají zážitky plné fantazie a dobrodružství, které si nesmíte nechat ujít.

Načítám

Podmořské zoo a akvárium plné žraloků

Pokud jsou již vaše děti odrostlejší nebo máte chuť zažít skutečně nepřekonatelný přírodní zážitek, pak určitě neváhejte a vydejte se do největšího akvária na světě v nákupním centru Dubai Mall, které se pro své neobvyklé rozměry umístilo na první příčce v Guinnessově knize rekordů.

Za obrovským více než 32 metrů širokým a 8 metrů vysokým sklem, které je přístupné pro všechny návštěvníky obchodního centra a tyčí se přes dvě výšková patra, žije na 3 tisíce živočichů, včetně více než 400 žraloků. Akvárium, které pojme 10 milionů litrů vody, se rovněž pyšní prvenstvím v podobě největší koncentrace žraloků tygřích na světě. Staňte se na okamžik součástí skutečného podmořského světa a projděte pod obrovskou masou vody 48 metrů dlouhým tunelem. Na jeho konci se zblízka setkáte s piraňami, sumci, vydrami, tučňáky či krokodýly. Nechybí zde ani přes 5 metrů měřící a 750 kg vážící krokodýl, který je chloubou celé podmořské zoo. Nevšední zážitek doplní dva velké umělé vodopády v nákupním centru a projížďka po vodní hladině akvária na člunu s průhledným dnem. Ti odvážnější z vás se pak dokonce mohou obléct do neoprenu a nechat se ve speciální kleci spustit přímo do obrovského akvária mezi žraloky a pozorovat krásy podmořského života a jedinečné živočišné druhy z bezprostřední blízkosti.

Načítám

Za kulturou u nejvyšší budovy světa

Vaše děti se již vyřádily a nyní je čas na nevšední večerní zážitky pro dospělé. V Dubaji žijí převážně cizinci, a to se odráží i v místní kulturní scéně. Pravidelně pořádané koncerty arabských a západních hudebníků, každoroční filmový festival a salon Art Dubaj věnovaný výtvarnému umění – to vše jsou příjemné akce, které stojí za to prožít. Zavedený pravidelný kulturní život nyní doplnilo velké operní divadlo. Na konci srpna se totiž v Dubaji slavnostně otevřela již dlouho očekávaná Dubajská opera, která leží v těsné blízkosti současné nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa. Slavnostní otevření bylo zahájeno stylově, koncertem slavného španělského tenoristy Plácida Dominga.

Architektonicky výrazná budova, jejíž výstavba započala již v roce 2012, se nachází v oblasti Downtown Dubai. Dubajská opera je postavena ve tvaru dhau, malé tradiční arabské plachetnice, která se doposud používá v regionální námořní dopravě. Architekt Janus Rostock tím vzdal stylově hold dubajské námořní historii. Díky tomu, že budova je postavena z celé řady pohyblivých prvků, může být využívána pro celou řadu účelů a hostit širokou škálu představení a akcí. Opera se dá uzpůsobit nejen pro divadla, ale také pro pořádání koncertů, módních přehlídek a živých vystoupení. Sál se skvěle hodí také pro bankety, výstavy, konference a další příležitosti. Kapacita míst k sezení je, ostatně jako vše v Dubaji, dostatečně velká na to, aby se dala využít pro široké spektrum akcí, v opeře je téměř 2 tisíce sedadel.

Cílem výstavby Dubajské opery bylo zajištění bezkonkurenčních kulturních zážitků. Dechberoucí je již samotná stavba, stejně tak plánovaný program opery má zaujmout nejednoho návštěvníka. Výborné akustické podmínky, flexibilní možnosti využití stavby a ideální umístnění Dubajské opery nahrává tomu, že zde prožijete skutečně nevšední kulturní zážitek, ať již se zde vydáte na výstavu, muzikál, lední revue či koncert.

Foto: Dubai Opera LLC

Načítám

Dubajský luxus, zábava a odpočinek

Kromě již zmíněného Legolandu, akvária a opery stojí za to navštívit Dubaj i pro celou řadu dalších pozoruhodností. Zastavte se třeba v Souk Madinat, jednom z obrovských nákupních center, a nechejte se svézt od jednoho obchodu k druhému tradičními speciálními taxíky po uměle vytvořených vodních cestách. Nakupování v Dubaji se rozhodně vymyká všem ustáleným pravidlům. Za návštěvu jistě stojí také některá z celé řady restaurací v ulici Al Dhiyafah. Překvapí vás pestrost perské, indické, libanonské a íránské kuchyně a přátelskost a pohostinnost místních obyvatel. 

Prožijte exotickou dovolenou a okuste spoustu dobrodružství, zábavy i kulturních zážitků. Vaše děti se skvěle pobaví a vy se nebudete muset starat o jejich program. Dubaj vám poskytne veškerý komfort a luxus, který očekáváte, a nové zážitky budete mít na dosah ruky. Nechejte vaše babičky a hlídací tety vydechnout a prožijte nádherné dny v bezpečném a jedinečném centru tohoto multikulturního města společně s vašimi dětmi. Užijte si aktivní a odpočinkovou dovolenou v luxusním emirátu Dubaj.

Petr Udavský, chief travel consultant

Petr Udavský

chief travel consultant

Připravíme vám nezapomenutelný zážitek kdekoliv na světě. Zavolejte mi nebo napište a s týmem designérů vám zajistím dovolenou na míru.

Co vás také může zajímat

Petr Udavský